Okocimski - Arka LIVE! Żółto-niebiescy chcą rewanżu za porażkę u siebie

Adam Kamiński
Arka Gdynia zagra w Brzesku z Okocimskim
Arka Gdynia zagra w Brzesku z Okocimskim Piiotr Kwiatkowski
Okocimski pokonał w Gdyni Arkę 2:1. Teraz podejmie ten zespół na własnym podwórku. Oba zespoły wzmocniły swoje kadry od poprzedniego meczu i czeka nas na pewno ciekawe widowisko.

Dwa punkty dzielą Okocimskiego od zostania czerwoną latarnią ligi. Zespół z Brzeska zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w tabeli. Trudno się dziwić, Okocimski to drużyna, która nie potrafi grać u siebie. Z 21 dotychczas zdobytych punktów, na własnym podwórku Piwosze wywalczyli ich jedynie 9 i to głównie za sprawą 6 remisów. Z kolei na wyjazdach zespół ten jest po prostu nieobliczalny i potrafi wygrać z Arką, czy urwać punkty GKS Bełchatów.

Mecz ten zapowiada się jako starcie drużyny, która nie potrafi grać u siebie, z drużyną, która radzi sobie na wyjazdach prawie najlepiej w lidze. Arka do tej pory na wyjazdach wygrywała aż 6 razy i 2 razy zremisowała, to drugi najlepszy wynik na boiskach 1. ligi. Dodatkową mobilizacją jest porażka, którą Arka odniosła w Gdyni, kiedy Okocimski wygrał 2:1.

Z kolei na przeszkodzie Arce stoją głównie kontuzje i zawieszenia za kartki. Nie zagra Sobieraj, za niego na boisku pojawi się młody Cichocki. Kibice nie mają co liczyć by zobaczyć na boisku Marcusa da Silvę, który wypadł z gry do końca sezonu. Do kadry po dłuższej przerwie powrócił Tomasz Jarzębowski, a wraz z nim Paweł Oleksy. Pytanie tylko czy któryś z nich w ogóle wejdzie na boisko, bo na grę od pierwszej minuty, po tak długich kontuzjach, szanse są marne.

Dla Arki największym zagrożeniem będzie Jakub Grzegorzewski, który odkąd przyszedł do Okocimskiego jest wyróżniającą się postacią. Arka z kolei postraszy gospodarzy Ślusarskim i Aleksandrem. Kto będzie górą w tej batalii?