Okocimski KS Brzesko 0 - 2 Olimpia Grudziądz

Okocimski KS Brzesko

0

Olimpia Grudziądz

2

• Koniec meczu! Okocimski przegrywa 0:2 z Olimpią Grudziądz i grzebie prawie wszystkie swoje szanse na utrzymanie oprócz tych matematycznych. Obie bramki dla gości zdobył Marcin Smoliński w pierwszej połowie spotkania. W drugiej odsłonie grudziądzanie skupili się głównie na obronie, a bezzębna ofensywa "Piwoszy" nie była w stanie wykorzystać przewagi. To wszystko z Brzeska, dziękujemy wszystkim kibicom za uwagę.

• Krótkie rozegranie, zacięta walka w narożniku i rzut zza linii bocznej dla Olimpii.

• Przed już chyba ostatnim rzutem rożnym dla gości mamy ostatnią zmianę Dariusza Kubickiego. Schodzi Robert Szczot (Olimpia), zmienia go Marcin Staniek.

• Sędzia dodaje 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Oznacza to, że mecz potrwa jeszcze jakieś 180 sekund.

• Nerwy zawodników Okocimskiego wyładowywane na arbitrze. Na sekundy przed końcem spotkania gospodarzom już puszczają nerwy. Rzut rożny dla Olimpii po głowach stoperów "Piwoszy" wychodzi na kolejny korner.

• Sprytne uderzenie Bruda zakręcało w kierunku dalszego słupka bramki Wróbla, bramkarz Olimpii nie dał się zaskoczyć i obronił uderzenie!

• Tatara słabo uderzał z powietrza, napastnik Okocimskiego i tak na spalonym.

• Adrian Rakowski zmienia niekwestionowanego bohatera dzisiejszego spotkania - Marcina Smolińskiego (Olimpia).

• Pachniało bramką dla Okocimskiego, Łabędzki w porę wybił piłkę spod nóg Żołędzia. Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pewnych rękach Michała Wróbla.

• Cieśliński za mocno ciągnął koszulkę Jacka przy walce o górną piłkę, faul napastnika Olimpii.

• Przytomna interwencja Jacka najprawdopodobniej właśnie uratowała Okocimskiego od straty trzeciej bramki.

• Ostatnia zmiana u gospodarzy - David Kwiek za Jakuba Kapsę (Okocimski).

• Płaskie dośrodkowanie Wieczorka i ściana. Ściana w postaci obrony Olimpii. "Piwosze" najzwyczajniej na świecie biją w nią głową.

• Na boisku dzieje się bardzo niewiele. Olimpia już całkowicie cofnęła się do obrony, natomiast "Piwosze" nie są w stanie przekuć optycznej przewagi na okazje do zdobycia kontaktowego gola.

• Adam Cieśliński wszedł na boisko w miejsce Macieja Kowalczyka (Olimpia).

• Przyblokowane uderzenie Kapsy poprawia Brud... "poprawia" to za dużo powiedziane, bo piłka szybuje daleko od bramki.

• Brud umiejętnie ścina w pole karne, na miejscu jest Piter-Buczko. Stoper Olimpii wybija piłkę za linię boczną, ale gdzieś po drodze popełniono faul i "Piwosze" mają rzut wolny z narożnika boiska.

• Króciutka przerwa na uzupełnienie płynów. Co prawda jesteśmy tuż obok słynnego browaru, ale piłkarze raczą się tylko mineralką.

• Zaplątany w polu karnym Kapsa upada na murawę. Gospodarze protestują, ale za takie pady karnych po prostu się nie daje.

• Jest uderzenie w światło bramki - Wieczorek, widząc, że żadnego z kolegów nie ma w polu karnym, płasko strzela z ostrego kąta. Wróbel nie miał najmniejszych problemów ze złapaniem tej piłki.

• Czas płynie, a Okocimski jest w stanie wykończyć żadnego ze swoich ataków. Nie pamiętamy, czy gospodarze zaliczyli chociaż jeden strzał w światło bramki.

• Smoliński poprosił Kowalczyka o piłkę i ją otrzymał - strzelec dwóch bramek guzdrze się z przyjęciem, co skrzętnie wykorzystuje Ryś i wybija futbolówkę.

• Kolejny rzut rożny dla Okocimskiego. Namiastkę tenisa stołowego w polu karnym gości wyjaśnia Marcin Woźniak.

• Jak to nie wpadło do bramki! Dośrodkowanie Sobotki ścięte głową w pole karne, gdzie czyha już Jacek. Kapitan Okocimskiego sobie tylko znanym sposobem nie kieruje piłki do siatki!

• Adam Banasiak wycina jednego z "Piwoszy" - żółta kartka dla obrońcy Olimpii. Do rzutu wolnego już przygotowuje się Bartosz Sobotka.

• Zołądź desperacko drybluje w "szesnastce" Olimpii, strata młodego pomocnika "Piwoszy".

• Znowu zerwał się Rogalski, nie umknęło to uwadze Sobotki, który radzi sobie z szybkim skrzydłowym Olimpii.

• Rogalski wypatrzył dziurę w szykach obronnych Okocimskiego i oddaje mocny strzał... prosto w "koszyczek" Kuchty!

• Dośrodkowanie Bartosza Sobotki trafia prosto w ręce olbrzymiego Michała Wróbla.

• Rzut rożny dla Okocimskiego po wybitym dośrodkowaniu Kacpra Tatary.

• Kuchta "zgarnia" dośrodkowanie gości przed czyhającym na piłkę Rogalskim. To jedna z nielicznych akcji Olimpii w tej połowie, goście wyraźnie oddali pole Okocimskiemu.

• Smoliński nadział się na Żołądzia i w dość teatralny sposób upadł na murawę. Nie będzie żółtej kartki dla środkowego pomocnika "Piwoszy".

• Lewą stroną przedarł się Sobotka - dośrodkowanie lewego obrońcy Okocimskiego lepiej przemilczeć. Od bramki rozpocznie Michał Wróbel, który dzisiaj nie ma zbyt wiele do roboty.

• Wielka kotłowanina przed bramką Wróbla zakończone podkręconym strzałem Daniela Bruda. Piłka zakręca jednak daleko od bramki Olimpii.

• Wygląda na to, że to do Kacpra Tatary będą kierowane wszystkie podania linii obrony Okocimskiego. Tym razem, napastnika "Piwoszy" ubiegł powracający Kłus.

• Przez nieuwagę obrońców Olimpii piłka trafia do Tatary, w idealnej sytuacji napastnik Okocimskiego strzela wysoko nad bramką!

• Strzał Wieczorka zablokowany, akcja Okocimskiego momentalnie traci na impecie.

• Kapsa dobrze wybiegł do zagrania jednego z kolegów i nawet udało mu się uderzyć piłkę głową, niecelnie.

• Centra Tatary odbita od jednego ze stoperów Olimpii. Sam Tatara reklamuje zagranie ręką, gospodarze otrzymują tylko rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera wybite bez większych problemów przez gości.

• Druga korekta to Kacper Tatara zamiast Łukasza Tymińskiego (Okocimski).

• W przerwie duet Przytuła-Orłowski dokonał dwóch zmian. Jakub Grzegorzewski zmienił Patryka Stefańskiego (Okocimski).

• Początek II połowy meczu! Rozpoczynają goście z Grudziądza - u gospodarzy dwie zmiany, o których poinformujemy za moment.

• Goście powoli i spokojnie wracają na murawę. Za nimi snują się piłkarze gospodarzy, którzy po pierwszych 45 minutach mają o czym myśleć.

• Zachodzące nad stadionem Okocimskiego słońce jest bardzo symboliczne - to mogą być ostatnie chwile "Piwoszy" w pierwszej lidze. Jeżeli brzeszczanie dzisiaj przegrają, będą potrzebować cudu, żeby uratować pierwszoligowy byt. Dzisiaj Okocimski może być o tyle sfrustrowany, że Olimpia miała dwie klarowne sytuacje do zdobycia gola i oba wykorzystała z zabójczą skutecznością. Nic jednak nie usprawiedliwia nieporadności gospodarzy w ataku.

• Gwizdek sędziego Kruczyńskiego kończy pierwszą odsłonę meczu w Brzesku! Olimpia po dwóch pięknych bramkach Marcina Smolińskiego prowadzi 2:0 z "Piwoszami", którzy w tym momencie są jedną nogą w drugiej lidze. Do zobaczenia za kwadrans!

• Łukasz Tymiński (Okocimski) wygrał pojedynek z Banasiakiem. W ostatniej fazie podciął jednak zawodnika Olimpii i obejrzałza to żółtą kartkę.

• Pierwsza połowa potrwa dwie minuty dłuzej.

• Kapsie zabrakło umiejętności, żeby sprawnie zabrać się z piłką na prawym skrzydle. Olimpia gra rozważnie, pozwala gospodarzom na rozgrywanie piłki i spokojnie rozbija ich ataki.

• Cebula w łatwy sposób traci piłkę na rzecz Banasiaka. Była nadzieja Górnika Zabrze wciąż umie jeszcze kilka sztuczek z piłką, ale całokształt wypada blado.

• Woźniak gości leży poturbowany na murawie. Błyskawiczne wejście fizjoterapeuty z Grudziądza na boisko wzbudza aplauz miejscowych.

• Wprowadzony jak na minę przez własnego obrońcę Kuchta drybluje kilka metrów od własnej bramki, zanim mocnym wykopem posyła piłkę na aut.

• Kapsa popisuje się sprytnym podaniem do Stefańskiego. Ten czeka na partnerów w polu karnym, ale gdy już znajdują się na miejscu, zagrywa fatalnie. Zmarnowany kontratak Okocimskiego.

• Szczot tak naciskał na obrońcę, że wywrócił się razem z nim na murawę. Faul skrzydłowego Olimpii.

• Kowalczyk mocuje się w polu karnym z dwoma obrońcami Okocimskiego, walkę wygrywają stoperzy gospodarzy.

• Pod polem karnym Olimpii Brud do końca walczy o piłkę, Kłus wybija piłkę na aut, ostatecznie po złym rozegraniu futbolówka wraca do gości.

• xdalanx: kibiców z Grudziądza dzisiaj oficjalne okrągłe 0.

• Wejście Arkadiusza Rysia (Okocimski) w Dariusza Kłusa wycenione przez sędziego na żółtą kartkę dla obrońcy gospodarzy.

• Stefański kręci się z piłką w polu karnym, ale bez wsparcia partnerów nie może nic zrobić. Desperackie uderzenie Okocimskiego z 30 metrów pokazuje, że "Piwoszom" przydałby się ktoś taki, jak Marcin Smoliński - gospodarze fatalnie pudłują.

• 2:0!!! Znowu Smoliński! Rogalski "zaczarował" dwóch obrońców Okocimskiego i już w polu karnym odegrał do Smolińskiego. Potężna bomba "Smoły" trafia do bramki! Co za bramka!

• Znowu gorąco pod bramką Okocimskiego, sytuację ratuje Sobotka. Chwilę później w kuriozalnych okolicznościach piłkę przejmuje Szczot, rajd piłkarza Olimpii w stronę bramki przerywa wspaniały wślizg Rysia.

• Trafienie gości - palce lizać. Smoliński uderzył, jak za dawnych lat w Legii. Kuchta wygiął się jak struna, z mierzonym strzałem "Smoły" nie miał jednak żadnych czans.

• GOOOOL! 1:0 dla Olimpii! Przepiękne uderzenie Marcina Smolińskiego z rzutu wolnego grzęźnie w siatce!

• Sobotka w kluczowym momencie zdejmuje piłkę z głowy Kowalczyka. Któryś z "Piwoszy" faulował i goście mają rzut wolny z 20 metrów.

• Olimpia właśnie skonstruowała akcję jak Barcelona, z tym że odegrania z pierwsze jpiłki do partnerów były raczej dziełęm przypadku. Farsę pod bramką Okocimskiego kończy wybicie Rysia na aut.

• Po kornerze do czegoś w rodzaju przewrotki złożył się Piter-Bucko, piłka po strzale stopera Olimpii wysoko nad poprzeczką.

• Składna akcja Olimpii zakończona płaskim strzałem Smolińskiego, jego uderzenie po rykoszecie wychodzi na rzut rożny! Gdyby nie noga któregoś z brzeszczan, bylibyśmy świadkami ładnego gola.

• Wieczorek doznał jakiegoś urazu i będzie opatrywany za linią boczną.

• Kowalczyk w ataku na bramkę Okocimskiego, samotna szarża napastnika Olimpii bez powodzenia. Goście nie mają z tej akcji nawet rzutu rożnego.

• Strzał Sobotki prosto w mur, "Piwosze" nie ryzykują i odbitą piłkę rozgrywają przez całą swoją połowę z bramkarzem Mateuszem Kuchtą.

• Żółta kartka dla Bartosza Śmietanki (Olimpia). Okocimski ma rzut wolny z 30 metrów.

• Po rzucie rożnym dla Olimpii bombą popisał się Piter-Bucko, strzał jeszcze gorszy od tego Wieczorka sprzed paru chwil.

• Wieczorek decyduje się na mocne uderzenie z około 30 metrów, strzał obrońcy gospodarzy jest bardzo niecelny.

• Daleki przerzut Banasiaka mógł zaskoczyć Wieczorka, na posterunku był Kuchta, który wyręczył obrońcę "Piwoszy".

• Brud dobrze zauważył Stefańskiego, prostopadła piłka do napastnika Okocimskiego przecięta w ostatniej chwili przez Pitera-Buczkę.

• Przy piłce Okocimski, po wybiciu piłki przez obrońców Olimpii piłka wraca do gospodarzy.

• Kuchta tylko odprowadził wzrokiem strzał Kłusa, niewiele brakowało, żeby kapitan Olimpii trafił do bramki z dystansu!

• Prawą stroną boiska popędził Robert Szczot i dośrodkował w pole karne. Do piłki pierwszy dopadł Arkadiusz Ryś i trochę nieopatrznie wybił ją pod nogi Smolińskiego, "skasowanego" w porę przez Tymińskiego.

• Z małym poślizgiem, ale rozpoczynamy mecz w Brzesku! Od środka rozpoczynają gospodarze, występujący dzisiaj w niebieskich kompletach. Olimpia Grudziądz na biało.

• Sędzia Daniel Kruczyński z Żywca wyprowadza obie jedenastki na murawę.

• Pełną zapowiedź dzisiejszego meczu można przeczytać TUTAJ.

• Na kilka chwil przed rozpoczęciem meczu rzut oka na ligową tabelę. Sytuacja Okocimskiego nie do pozazdroszczenia - Olimpia z kolei może dziś przypuścić atak na czołówkę.

• 5. Olimpia Grudziądz (43 punkty; 13 zwycięstw, 4 remisy, 11 porażek)
    • 18. Okocimski Brzesko (23 punkty; 4 zwycięstwa, 11 remisów, 13 porażek)
  • Pół piłkarskiej Polski chyba czeka na tę informację - Krzysztof Przytuła jest obecny na meczu. II trener Okocimskiego właśnie bierze udział w przedmeczowej rozgrzewce i dogląda piłkarzy gospodarzy.

• U gospodarzy do wyjściowej jedenastki nie załapał się doświadczony Jakub Grzegorzewski. Taka decyzja trenera Roberta Orłowskiego wcale nie dziwi - były napastnik Miedzi Legnica jeszcze nie strzelił żadnej bramki w barwach "Piwoszy".

• Trener Dariusz Kubicki zdecydował się posadzić na ławce najlepszego strzelca Olimpii, Adama Cieślińskiego. Popularny "Cieśla" ma na swoim koncie osiem bramek.

• Rezerwowi Okocimskiego: Aleksander Kozioł, Mateusz Wawryka, Aleksander Ślęczka, David Kwiek, Kacper Tatara, Jakub Grzegorzewski, Dariusz Sosnowski.

• Rezerwowi Olimpii: Daniel Osiecki, Marcin Staniek, Mateusz Górka, Łukasz Suchocki, Konrad Kaczmarek, Adrian Rakowski, Adam Cieślińki.

• Prezentujemy już wyjściowe jedenastki obu drużyn na dzisiejszy mecz.

• Witamy serdecznie ze słonecznego Brzeska! Za niecałe 45 minut Okocimski podejmie na własnym boisku drużynę Olimpii Grudziądz. Dla "Piwoszy" porażka w tym spotkaniu może oznaczać pożegnanie się z pierwszą ligą - goście walczą o nawiązanie kontaktu ze ścisłą czołówką pierwszoligowej tabeli. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!