Olimpia Elbląg przegrała z Termalicą. Wrażenia artystyczne to nie wszystko

Michał Libuda
Piłkarze z Niecieczy pewnie zmierzają do ekstraklasy
Piłkarze trenera Olega Raduszki znowu pokazali dobrą piłkę, jednak to rywale zdobyli w Elblągu punkty. Bramkę na wagę triumfu Termalici strzelił Andrzej Rybski.

Na stadionie zjawiło się niewielu kibiców, co nie wpływało pozytywnie na atmosferę tego spotkania. Kilkuosobowa grupa fanów wspierała piłkarzy Termalici.

Kibice gospodarzy pewnie spodziewali się występu Piotra Trafarskiego, który kiedyś w barwach Olimpii strzelił bramkę Niecieczy. Dusan Radolsky miał jednak inną koncepcję i napastnik w tym meczu w ogóle nie pojawił się na boisku. W ataku zagrał Andrzej Rybski, który już w 8. minucie zdobył bramkę. Termalica składnie i efektownie rozegrała piłkę w polu karnym Olimpii i Rybski mógł strzelić do pustej bramki.

Chwilę później Olimpia powinna była wyrównać, jednak Andrzej Matwijów przegrał w sytuacji sam na sam pojedynek z Sebastianem Nowakiem. Bramkarz Niecieczy w tym meczu miał wiele udanych interwencji, szczególnie po rzutach rożnych wykonywanych przez Lubomira Lubenowa. W pierwszej połowie goście dominowali, jednak nie potrafili strzelić następnej bramki. W pojedynkach z bramkarzem Rogaczowem zwycięsko prezentował się piłkarz Olimpii Elbląg.

Ekipa walcząca o awans do ekstraklasy w drugiej połowie broniła korzystnego wyniku, ograniczając się tylko do wyprowadzania kontrataków. W jednej z takich akcji w poprzeczkę strzelił Dariusz Pawlusiński, jednak prawdziwy popis nieskuteczności dał Emil Drozdowicz. Piłkarz gości nieatakowany przez nikogo w polu karnym nie trafił nawet w bramkę. Piłkarze Olimpii Elbląg próbowali wrzucać dużo piłek w okolice pola karnego Nowaka, tyle że sposób ten był niezbyt efektywny.

Olimpia Elbląg - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:1 (0:1) - zobacz zapis naszej relacji live