Olimpia Grudziądz

1

Arka Gdynia

3

• Zakończyło się spotkanie w Grudziądzu. Olimpia pomimo kapitalnej gry w pierwszej części meczu, w drugiej pokazała swoje słabsze oblicze i niestety przegrała swój czwarty mecz w lidze. Wynik 1:3.

• Zmiana w Arce. Za Tomasika wchodzi Wojowski.

• To będzie bramka kolejki!!! Mateusz Rzuchowski dopada do bezpańskiej piłki i pokonuje perfekcyjnym uderzeniem z 45 metrów Fabiniaka. Mamy 3:1 dla Arki.

• Gooool!!! Rzuchowski! Arka prowadzi 3:1

• Żółtą kartką ukarany Michał Łabędzki z Olimpii.

• Czy piłkarze Olimpii, którzy znakomicie rozpoczęli dzisiejsze spotkanie będą jeszcze w stanie wyrównać stan meczu?

• Piłkarze Arki wybijają piłkę za boisko, ponieważ leży na nim potrzebujący pomocy Radosław Pruchnik.

• Chwilę wcześniej znakomitą okazję miał Radzewicz. Pomocnik Arki uderzył jednak za wysoko.

• Zmiana w Arce. Za Szwocha wchodzi Szubert

• Z rzutu rożnego dogrywał Frańczak. Górą obrona Arki.

• Olimpia atakowała i zdecydowanie przeważała w ostatnich minutach. Bramkę strzelili jednak goście. Tomasik wyszedł na czystą pozycję i z zimną krwią pokonała płaskim strzałem Fabiniaka.

• Goool dla Arki! 1:2 Piotr Tomasik

• Olimpia zamknęła Arkę. Teraz fatalny błąd Szromnika, który naciskany przez Ruszkula wybił piłkę na rzut rożny.

• Kolejna okazja Olimpii! Tym razem kapitalne dogranie do Ruszkula, a ten za mocno wypuszcza sobie piłkę, którą później wybija Szromnik. Późniejsze dośrodkowanie kończy się pozycją spaloną napastników z Grudziądza.

• Odważniej zaatakowała Olimpia. Teraz w polu karnym Arki znalazł się Banasiak. Obrońca Olimpii ostatecznie zgubił piłkę i ta padła łupem gdynian.

• Kolejna akcja Olimpii. Z prawej strony mocno dośrodkował Frańczak. Do piłki jednak nikt nie doszedł i na tablicy wyników wciąż 1:1.

• Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do okazji strzeleckiej doszedł Ruszkul. Ponownie górą defensorzy Arki.

• I zarazem druga roszada w Olimpii. Schodzi Szczot, wchodzi Frańczak

• Pierwsza z planowanych zmian. Za Smolińskiego wchodzi Banasiak

• Szykowana jest podwójna zmiana w Olimpii. Do gry powróci Adam Banasiak.

• Teraz Adrian Budka strzela za wysoko. Arka próbuje mocnych uderzeń z dystansu.

• Odpowiedź Olimpii. Bardzo ładna akcja Smolińskiego, który bez większych przeszkód uporał się z obrońcami Arki. Niestety dogranie w pole karne było już znacznie niższych lotów. Podobnie dośrodkowanie z rzutu rożnego.

• Trzeba przyznać, że po zmianie stron znacznie lepiej prezentują się piłkarze Arki. Wydaje się, że to właśnie oni są znacznie bliżsi strzelenia bramki dającej prowadzenie.

• Kolejna okazja strzelecka Arki. Uderzał Pruchnik, ale bardzo niecelnie.

• W grze Olimpii zaczyna wkradać się dużo niefrasobliwość. Teraz niedokładne dogranie Smolińskiego.

• Znowu za pomocą dośrodkowania próbowali pod pole karne Olimpii przedostać się piłkarze Arki. Tym razem niebezpieczeństwo zażegnał Piter-Bućko.

• Na boisku przez chwilę leżał Krzysztof Sobieraj z Arki. Po pomocy medycznej wstał o własnych siłach i dalej będzie kontynuował grę.

• Odpowiedzi szukają piłkarze Olimpii. Świetne dogranie do Cieślińskiego, który wychodzi do piłki. Lepsi po raz kolejni obrońcy Arki.

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne Olimpii, które strzałem po długim słupku wykorzystał Aleksander.

• Gooool! Arka wyrównuje! 1:1

• Teraz świetna okazja strzelecka Szczota. Jego uderzenie zza pola karnego ostatecznie mija bramkę Szromnika.

• Zmiana w przerwie w Arce. Da Silva zmienia Juraszka

• Zaczęliśmy drugą połowę

• Sędzia właśnie zakończył pierwszą połowę spotkania. Olimpia jak na razie prowadzi 1:0. Za 15 minut ruszamy z drugą częścią.

• Przed chwilą mocny strzał Szczota z 18 metrów, który na raty wyłapał Szromnik.

• Jeszcze przed końcem połowy spróbowali piłkarze Arki. Ale na posterunku Fabiniak.

• Pierwsza połowa chyli się ku końcowi. Zdecydowanie w lepszych humorach będą po niej piłkarze Olimpii, którzy nadal prowadzą i mają więcej argumentów na boisku.

• No w końcu poprawną akcję spróbowali skonstruować piłkarze Olimpii. Ruszkul dogrywał z prawej strony do Cieślińskiego. Napastnik Olimpii nie zdołał ostatecznie dojść do zagranej futbolówki.

• Bardzo często dochodzi do nierównych pojedynków przed polem karnym Arki. Osamotniony Cieśliński raz po raz próbuje swoich sił w pojedynkach z dwójką lub trójką defensorów z Gdyni. Póki co nie widać efektów w postaci sytuacji bramkowych.

• Trochę spokojniejszy fragment spotkania w wykonaniu obu drużyn. Być może jest to zabieg kondycyjny przed drugą połową meczu.

• Za nami 1/3 spotkania w Grudziądzu. Czas na małe podsumowanie. Jak na razie Arka nie prezentuje formy z ostatnich tygodni. Z kolei "biało-zieloni" najwidoczniej wyciągnęli wnioski z porażek.

• Już od dłuższego czasu trwa spór na linii kibice a działacze klubu. Efektem jest brak dopingu na sektorze "C". Klub w ramach środków zastępczych próbuje pobudzić trybunę na prostej.

• Kolejna próba Olimpii. Tym razem Smoliński, który ostatecznie nie trafia w bramkę.

• Powolną tonacja wzmaga się głośny doping dla piłkarzy Arki.

• Natychmiastowa odpowiedź Olimpii. Uderzeniem w słupek popisał się Ruszkul. To była doskonała okazja Olimpii na podwyższenie rezultatu!

• Po niezłej akcji Radzewicza do niezłej okazji strzeleckiej zza pola karnego doszedł Radosław Pruchnik. Na szczęście dla miejscowych, piłka w znacznej odległości minęła bramkę Fabiniaka.

• W odpowiedzi Szromnika próbował nastraszyć Cieśliński. Tym razem golkiper Arki pewnie przechwytuje piłkę na skraju swojego pola karnego

• Uderzeniem zza pola karnego popisał się Marcin Radzewicz. Futbolówka po strzale tego doświadczonego pomocnika w bezpiecznej odległości minęła bramkę Olimpii.

• Dogranie do Piotra Ruszkula w pole karne. Napastnik Olimpii próbował zabrać się z piłką pod bramkę, ale skuteczną interwencją popisał się defensor Arki

• Po straconej bramce ucichły sektory zajmowane przez licznie przybyłych kibiców Arki. Sektor zagorzałych sympatyków Olimpii milczy już od dłuższego czasu... dni, tygodni i miesięcy

• Ależ fatalny błąd Szromnika! Smoliński uderzył z 30 metrów, piłka leciała na wysokości poprzeczki, Szromnik chciał ją złapać, piłka wypadła mu z rąk i spadła wprost pod nogi Gawęckiego, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Olimpii!

• Smoliński dośrodkowuje z rzutu wolnego na krótki słupek, ale tam spokojnie piłkę głową wybija jeden z obrońców Arki.

• Smoliński uderza z rzutu wolnego, piłka odbija się od muru i ląduje poza bramką. Rzut rożny dla Olimpii.

• Jarzębowski sfaulował Szczota około 20 metrów od bramki. Groźny rzut wolny dla gospodarzy.

• Fantastyczne długie podanie Pruchnika na prawe skrzydło do Budki, a ten zdecydował się na strzał, z bardzo ostrego kąta. Piłka minimalnie minęła słupek bramki!

• Jarzębowski faulowany przy wyprowadzaniu ataku i od rzutu wolnego spokojnie zaczyna Arka.

• Dośrodkowanie z lewej strony w kierunku Szczota, który wpadł w pole karne, ale sytuację wyjaśnił Tomasik.

• Fatalne to dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka jednak trafiła do Łabędzkiego, ale sytuację opanowali obrońcy Arki.

• Rzuchowski fauluje na wysokości pola karnego. Rzut wolny dla Olimpii.

• Jarzębowski po podaniu od Szwocha, który przechwycił piłkę zagraną przez obrońcę Olimpii, zdecydował się na strzał z 20 metrów. Kapitan Arki uderzył technicznie, ale niecelnie.

• Faul na Rzuchowskim, który wyprowadzał groźną kontrę.

• Radzewicz składał się do strzału, ale było bardzo tłoczno i piłkę zablokowali obrońcy.

• Początek meczu bardzo chaotyczny. Fatalnie wygląda murawa. Przez pierwsze minuty, oba zespoły walczyły o to by opanować piłkę. Gawęcki sfaulował Jarzębowskiego i zacznie Arka.

• Od środka zaczęła Arka!

• Kibice gości na razie przywitali się głośnym "jesteśmy zawsze tam..." Z naszych informacji wynika, że spora grupa jeszcze nie weszła na sektor, ze względu na liczne kontrole.

• Losowanie wygrał Dariusz Kłus i to on wskazał połowę na której zacznie Olimpia. Tomasz Jarzębowski kapitan Arki musiał się zadowolić tym, że spotkanie od środka zacznie Arka

• Piłkarze wychodzą już na murawę przy asyście trójki sędziowskiej i 3 pięknych niewiast :)

• Kibice Arki przewidywali najazd na Grudziądz. Nawołując do tego, by na ten najbliższy w tym sezonie wyjazd wybrali się wszyscy, którzy chcą, gdyż widoczność spoza stadionu jest całkiem dobra. Jak na razie mało kibiców przyjezdnych.

• Trener Sikora postanowił posadzić na ławce Marcusa da Silvę. Brazylijczyk, który w zeszłym sezonie był w fenomenalnej formie, teraz obniżył loty.

• Na pewno miłego przywitania przez kibiców Arki, nie może się spodziewać trener Olimpii czyli Tomasz Kafarski. Kibice gości nigdy nie zapomną jego szeroko komentowanego występku czyli pojawienia się z pluszową świnką w barwach Arki na derbach Trójmiasta kilka lat temu.

• Rezerwowi Arka: Dawid Kędra, Marcus Da Silva, Łukasz Jamróz, Michał Szubert, Paweł Wojowski, Glauber, Michał Marcjanik.

• Rezerwowi Olimpia: Michał Wróbel, Adam Banasiak, Sławomir Mazurkiewicz, Robert Pisarczuk, Mateusz Górka, Adrian Frańczak, Jakub Zabłocki.

• Dwa argumenty przemawiają w przedmeczowych dywagacjach za drużyną z Trójmiasta. Pierwszy to średnia zdobywanych bramek w tym sezonie pierwszej ligi. 1,6 gola na mecz to drugi wynik wśród zespołów rywalizujących na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. Lepszym rezultatem może pochwalić się jedynie Dolcan Ząbki. Drugim jest fakt, że to właśnie na stadionie w Grudziądzu pada największa liczba goli w całych rozgrywkach.

• Witamy z Grudziądza, gdzie miejscowa Olimpia zagra dzisiaj z Arką Gdynia.