Olimpia Grudziądz ostatnim spadkowiczem z 1 do 2 ligi. Zmarnowany karny z Sandecją

Jacek Czaplewski
Gazeta Pomorska
Fortuna 1 Liga. Olimpia Grudziądz jak ostatnia spadła do 2 ligi. W ostatniej kolejce nic nie dał jej remis z Sandecją Nowy Sącz (0:0). W tym meczu jedenastki nie wykorzystał Ricky van Haaren.

Olimpia potrzebowała zwycięstwa do utrzymania. Zagrała ambitnie, ale bardzo nieskutecznie. Nie skorzystała też z prezentu. W drugiej połowie po faulu na Elvirze Maloku fatalnie przestrzelił Ricky van Haaren (uderzył nad poprzeczką).

Dziś Olimpię "zatrzymali" Holender i bramkarz Sandecji. W drugiej połowie Daniel Bielica, bo o nim mowa, obronił kilka naprawdę groźnych strzałów. Pewnie interweniował również na przedpolu.

Dla Olimpii to spadek do 2 ligi po jednym sezonie spędzonym w 1 lidze. Szczebel niżej spada razem z ostatnimi Wigrami Suwałki i przedostatnią Chojniczanką Chojnice. Utrzymanie zapewniły sobie za to takie drużyny jak GKS Jastrzębie, GKS Bełchatów czy Zagłębie Sosnowiec.

Piłkarz meczu: Daniel Bielica
Atrakcyjność meczu: 5/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

W ostatnim meczu sezonu Fortuna I Ligi Olimpia Grudziądz zremisowała 0:0 z Sandecją Nowy Sącz. Ten wynik zdecydował o spadku biało-zielonych do II ligi.Grudziądzanie nie wykorzystali ogromnej szansy na utrzymanie. Najskromniejsza wygrana powodowała, że zostaliby na zapleczu PKO Ekstraklasy. Najlepszą okazję zmarnował Ricky van Haaren, który nie wykorzystał rzutu karnego. To roku gry w I lidze biało-zieloni znowu wracają do II ligi.Na kolejnych stronach zdjęcia z meczu>>>