Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki LIVE! Sąsiedzi z tabeli spotkają się w Grudziądzu

Olimpia Grudziądz

0

Wigry Suwałki

0

• Koniec meczu w Grudziądzu. Olimpia i Wigry dzielą się punktami po bezbramkowym remisie.

• Pierwsza zmiana w Wigrach. Zapolnik za Adamka

• Kombinacyjna akcja Olimpii. Zagrali "biało-zieloni" z pierwszej piłki w polu karnym Zocha. Ostatecznie jednak golkiper gości zorientował się w sytuacji i przerwał całą akcję

• W Grudziądzu pada coraz mocniej

• Ostatnia zmiana w Olimpii. Jasiński zmienia Kłusa

• Teraz dobra interwencja Królczyka. Radecki przedarł się w polu karnym i uderzył. Skutecznie zachował się jednak golkiper Olimpii

• Łukowski dostał w polu karnym dobre podanie od Banasiaka... ale zdołał uderzyć. Dobrze jednak na przedpolu Zoch!

• W Grudziądzu zaczął padać deszcz

• Druga zmiana w Grudziądzu. Kaczmarek schodzi, wchodzi w jego miejsce Ciechanowski

• Pierwsza zmiana w Olimpii. Feruga zmienia Smolińskiego

• Klemenz ratuje Olimpie przed stratą bramki. Na czystej pozycji znalazł się Kądzior. Najpierw ograł Kasperkiewicza... na drodze do szczęścia stanął jednak wspomniany Klemenz!

• Kolejna oprawa. Zwróćcie uwagę skąd odpalone zostały race: Oprawa

• Kombinacje Olimpii pod bramką Zocha nie przynoszą rezultatu. W Grudziądzu nadal bez bramek

• Trener Nowak upomniany przez sędziego. Szkoleniowiec Wigier od początku meczu bardzo żywiołowo reaguje na każdą decyzję arbitra

• Ciemne strony nad Grudziądzem

• Kaczmarek teraz popędził prawą stroną. Ograł bez problemów Adu, dośrodkował... bardzo źle.

• I zaczyna się ta część meczu od żółtej kartki. Za symulowanie dostał ją Santana

• Zaczynamy drugą połowę. Tym razem pierwsze podanie posłali zawodnicy z Suwałk

• Do przerwy w Grudziądzu bramek nie było. Wydaje się, że nieco więcej z gry mają przyjezdni z Suwałk. Po przerwie oba zespoły będą musiały się bardziej otworzyć, a to oznacza, że być może w końcu doczekamy się bramek.

• Sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania. Jak na razie remisowo

• Oprawa kibiców: Oprawa

• Ładna akcja Olimpii. Angielski zgrał do Kłusa, a ten wbiegając uderza obok bramki

• W odpowiedzi Banasiak zza pola karnego bardzo niecelnie

• Kądzior groźnie strzelał, ale dobrze po raz kolejny interweniuje Królczyk.

• Groźne dośrodkowanie z lewej strony Łukowskiego. Nikt z napastników Olimpii tego jednak nie zamknął. Piłka w rękach Zocha

• W Grudziądzu zaczyna grzmieć

• Ależ teraz przymierzył Adu! Zza pola karnego, precyzyjnie, technicznie... piłka uderzyła w poprzeczkę!

• Żółta karta dla Kądziora

• Piłkarze Olimpii teraz zamknięci w swoim polu karnym. Wigry nie schodzą z połowy grudziądzkiego zespołu

• Teraz swoją szansę miał Angielski! Minął w polu karnym obrońcę i strzelił... ale dobrą interwencją nogami popisał się Zoch

• I mamy żółtą kartka dla Bucholca za faul taktyczny

• Kamil Adamek ponownie staje oko w oko z Królczykiem... tym razem z 3 metrów! Górą znów bramkarz Olimpii!

• Co za okazja.... Kamil Adamek wyszedł sam na sam z Królczykiem... strzelił obok golkipera Olimpii... i obok bramki.. minimalnie!

• Pierwsza dobra akcja Olimpii. Banasiak popędził lewą stroną, minął obrońcę Wigier i dograł w pole karne. Tam do futbolówki dopadł Angielski... i strzelił mocno niecelnie.

• Pierwszy strzał na bramkę jednego z pomocników Wigier. Bez problemu piłkę łapię Królczyk

• Początek spotkania trochę nerwowy w wykonaniu obu drużyn. Sporo przepychanek w środkowej strefie boiska

• Wspólny sektor kibiców Olimpii i Wigier: Kibice

• Rozpoczynamy spotkanie! Pierwsze podanie pada po stronie gospodarzy.

• Patrząc na wyniki GKS-u Katowice i Zagłębia Sosnowiec (obie drużyny prowadzą w swoich meczach)... zarówno piłkarze Olimpii, jak i Wigier muszą wygrać, żeby nie stracić dystansu do miejsc premiowanych awansem. Zapowiada się więc niesamowicie emocjonujące spotkanie.

• Dzisiaj mecz przyjaźni. Kibice Olimpii i Wigier od pewnego czasu żyją w bardzo dobrych stosunkach. Dzisiaj doping dla obu drużyn prowadzony będzie z jednego sektora.

• Ze stadionu w Grudziądzu wita Łukasz Piekarski. Dzisiaj piłkarze Olimpii stają przed kolejną szansą obrony swojej twierdzy. Złamać "biało-zielonych" spróbują sąsiedzi w tabeli, Wigry Suwałki.

Łukasz Piekarski

©Arkadiusz Gola/Polska Press

Czy grudziądzka twierdza w końcu zostanie zdobyta? Ta sztuka nie udała się chociażby Zagłębiu Sosnowiec i Miedzi Legnica. Teraz o jakiekolwiek punkty z Olimpią na jej stadionie powalczą piłkarze z Suwałk. Dla obu, sąsiadujących ze sobą w ligowej tabeli zespołów będzie to mecz o „sześć” punktów.

Mecz Olimpia - Wigry ONLINE

Obie drużyny nadal liczą się w walce o awans na boiska Ekstraklasy. Podopiecznym trenera Jacka Paszulewicza do premiowanego miejsca tracą zaledwie jeden punkt (tę pozycję zajmuje w tej chwili wspomniane wcześniej Zagłębi Sosnowiec). Z kolei Wigry Suwałki w ligowej tabeli są tuż za Olimpią. Dzieli ich tylko dystans jednego oczka.

Twierdza Grudziądz do zdobycia

Nieznacznym faworytem sobotniego pojedynku będzie Olimpia. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na atut własnego boiska. Od początku wiosennej części rozgrywek „biało-zieloni” zbudowali na nim prawdziwą twierdzę, której w tym roku jeszcze nikomu nie udało się sforsować. Ostatnie punkty grudziądzanie przed własną publicznością stracili jesienią. 29 października Olimpia zremisowała bezbramkowo ze Stomilem Olsztyn.

Czy piłkarze z Suwałk będą w stanie przełamać grudziądzką barykadę w postaci murawy na Piłsudskiego 14? Wigry już nie raz w tym sezonie pokazały, że potrafią skutecznie punktować na wyjazdach. Z dotychczasowych 14 meczy na obcym terenie, aż 9 razy wracali ze zdobyczą. W 5 przypadkach kończyło się zwycięstwami.

Ciasno w czołówkach

Zarówno Olimpia, jak i Wigry to zespoły, które wciąż mają bardzo duże szansę na awans do Ekstraklasy. W ostatniej serii gier grudziądzanie bezbramkowo zremisowali na wyjeździe w Bytowie. Podopieczni trenera Dominika Nowaka wygrali u siebie z ligową latarnią z Kluczborka 2:0.

Po tej kolejce Olimpia zajmowała 5 pozycję w tabeli z dorobkiem 46 punktów. Jedno oczko mniej i pozycję niżej plasowali się piłkarze z Suwałk.

Ciasno jest także w klasyfikacji strzelców. Na fotelu lidera nadal znajduje się Karol Angielski z 14 zdobytymi bramkami. Najlepszy strzelec Wigier, Damian Kądzior z 12 trafieniami jest tuż za podium tego zestawienia.

Jeśli chodzi o kartki to jedynym zawodnikiem wykluczonym z sobotniego meczu przez kary jest Kamil Kurowski.

Mecz przyjaźni

Sobotni pojedynek będzie miał także swoje odzwierciedlenie na trybunach. I nie chodzi tu wcale o podwyższone ryzyko, lecz o przyjaźń jaka panuje pomiędzy kibicami obu zespołów. Planowana jest m.in. wspólna oprawa. Wszystko od godziny 19. To właśnie wtedy zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego Łukasza Bednarka z Koszalina.

Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki. Kto wygra mecz 1. ligi?