• Strzał zawodnika Wisły minimalnie nad bramką.

• Płaski strzał z 12 metrów Bilińskiego i remis!

• rzut karny dla Wisły. Kościukiewicz fauluje Petasza.

• Żólta kartka

• Białek za Piotra Ruszkula.

• Druga żółta i czerwona dla Dąbrowskiego.

• Dośrodkowanie z kornera, piłka trafia w jednego z obrońców Wisły i w efekcie tego rzut rożny dla Olimpii. Po dośrodkowaniu Kryszaka piłkę wybijają Nafciarze.

• Drużyna z Grudziądza od kilkunastu minut nie potrafi stworzyć sytuacji pod bramką rywali, gospodarza nastawiają się na kontry.

• Dąbrowski żółta kartka.

• Za Dziedzica wchodzi na boisko Grischok.

• Nafciarze w tym fragmencie gry mają przewagę, co chwila w polu karnym Wróbla dochodzi do spięć. Skuteczność wiślaków pozostawia wiele do życzenia.

• Rzut wolny dla Wisły z około 22 metrów, na szczęście dla Olimpii rozegrany bardzo źle.

• Żółta kartka dla Jarosława Ratajczaka.

• Zmiana w drużynie z Płocka. Za Rutkowskiego pojawia się Kamiński.

• W drugiej połowie jak narazie bez okazji bramkowych. Trwa walka w środku pola.

• Kamil Biliński próbuje indywidualnej akcji, ale przegrywa pojedynek z Kościukiewiczem.

• Częściej przy piłce utrzymują się Nafciarze, ale niewiele z tego wynika. Gra toczy się głównie w środku pola.

• Dobry odbiór piłki Szymona Matuszka w środkowej strefie boiska.

• Za Mosarta Matar Gueye.

• Za Joao Paolo Biliński.

• Frańczak centruje w pole karne, strzela Piotr Ruszkul jednak zdecydowanie ponad bramką.

• Michał Rutkowski został sfaulowany w środku pola przez Kłusa.

• Za Cieciurę Kowalski.

• Zaczynamy II połowę.

• Zawodnicy Olimpii i Wisły pojawiają się ponownie na murawie stadionu.

• Koniec pierwszej połowy meczu.

• Radić blokuje strzał gospodarzy, Olimpia Grudziądz ma rzut rożny.

• Indywidualna akcja pomocnika Nafciarzy, który płaskim strzałem z 11 metrów pokonuje Wróbla.

• GOOOL!

• Drugą bramkę zdobywa Dąbrowski

• GOOOOL! 3:0

• Groźne dośrodkowanie Dariusza Kłusa, ale Marko Radić pewnie wyjaśnia sytuację.

• Strzał głową Adriana Frańczaka, jednak uderza piłkę niezbyt celnie i zbyt lekko i od bramki zacznie Peskovic.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego pewnie łapie Boris Peskovic.

• Mosart zgrywa piłkę do Daniela, jednak bramkarz Olimpii wyprzedza napastnika "Nafciarzy".

• Swojego szczęścia strzałem zza pola karnego szukał Kłus. Na rzut rożny piłkę paruje Peskovic.

• Co za gol!!! Mariusz Kryszak z rzutu rożnego, a gola piętką strzela Maciej Dąbrowski. 2:0!!!

• GOOOOOOL!

• Długa piłka za plecy obrońców gości i Adrian Frańczak znajduje się sam na sam przed wychodzącym Peskoviciem. Gracz Olimpii nie marnuje tej okazji 1:0.

• GOOOL Frańczak 1:0

• Świetna prostopadła piłka do Ariela Jakubowskiego, podawał Ricardinho, zawodnik Wisły uprzedzony przez obrońcę Olimpii Grudziądz.

• W pierwszej fazie meczu dużą aktywność wykazuje Piotr Ruszkul z Olimpii, jednak brakuje mu dokładnego wykończenia.

• Na boisku leży kontuzjowany Szymon Matuszek.

• Jak narazie dużo walki w środku pola i sporo niedokładnych podań.

• Dośrodkowanie Petasza w kierunku Mosarta, Bramkarz Olimpii ubiega napastnika "Nafciarzy".

• Długa piłka do Mosarta, któy przegrywa główkowy pojedynek z jednym z obrońców Olimpii Grudziądz.

• Matuszek brzydko faulowany w środku pola przez Janusza Dziedzica.

• Dośrodkowanie Mariusza Kryszaka, piłkę pewnie łapie bramkarz "Nafciarzy" Boris Peskovic.

• Indywidualna akcja Cieślińskiego jednak napastnik gospodarzy za daleko wypuścił sobie piłkę.

• Wisła wywalczyła rzut rożny, ale od bramki rozpocznie Wróbel.

• Kibice gości przyjechali do Grudziądza liczną grupą. Jest ich około 250.

• Pierwszy gwizdek sędziego. Zaczynamy!

• Pogoda w Grudziądzu dopisuje jest słonecznie, 11 stopni. Zawodnicy mają zatem bardzo dobre warunki, aby stworzyć interesujące widowisko,

• Oba kluby spotkały się ze sobą już na początku jesiennych rozgrywek. W sierpniowe popołudnie rozstrzygnięcia nie było, choć przez niemal cały mecz za sprawą Piotra Ruszkula prowadzili grudziądzanie. „Nafciarze” wyrównali dopiero w ostatniej minucie meczu. Stało się tak za sprawą doświadczonego obrońcy - Ariela Jakubowskiego.

• Trwa rozgrzewka zespołu z Płocka. Na trybunach jest jak narazie około 500 kibiców, ale zapewne jeszcze będą dochodzić.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Tomasz Radkiewicz z Łodzi.

• W poprzedniej kolejce Olimpia Grudziądz po dramatycznym meczu przegrała na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 3:4. Natomiast dzisiejsi rywale zespołu z Grudziądza, piłkarze Wisły Płock zremisowali u siebie z Olimpią Elbląg 1:1.

• Nadchodzący pojedynek będzie pierwszym z cyklu „o 6 punktów”. Zarówno jednym, jak i drugim przypuszczalna wygrana pozwoliłaby złapać oddech i na kilka chwil zapomnieć o szerzącym się widmie powrotu do drugiej ligi.