Daniel Ludwiński
Jakub Stykowski
Olimpia Grudziądz zdobyła tylko punkt w wyjazdowym mecz z KP Starogard Gdański. Do podopiecznych trenera Marcina Płuski zbliżyła się Kotwica Kołobrzeg, która wygrała w tej kolejce aż 6:0.

Zaczęło się doskonale, skończyło na niedosycie. W trzecim meczu od końca sezonu Olimpia mierzyła się ze znacznie niżej notowanym rywalem (KP zajmuje dopiero dwunaste miejsce) i już po siedmiu minutach prowadziła po golu Jakuba Bojasa. Wydawało się, że grudziądzanie pójdą za ciosem i pewnie sięgną po trzy punkty, tym bardziej, że kilkanaście minut po pierwszej bramce pojawiła się wymarzona szansa na podwyższenie prowadzenia - arbiter podyktował rzut karny po faulu na Tomaszu Kaczmarku.

Polecamy

Niestety, Michał Cywiński nie wykorzystał okazji - jego strzał został obroniony przez golkipera gospodarzy. Olimpia naciskała, swoje szanse mieli ponownie Cywiński i Jakub Nawrocki, ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie okazało się, że niewykorzystana szansa zemściła się na grudziądzanach - w 77. minutach piłkarze KP wyrównali. Zamiast więc zdobyć komplet punktów, Olimpia dopisała do swojego dorobku tylko jedno "oczko".

W tym samym czasie bardzo pewne zwycięstwo odniosła Kotwica Kołobrzeg, która wygrała aż 6:0 w wyjazdowym meczu z Polonią Środa Wielkopolska. Takie rozstrzygnięcia oznaczają, że na dwie kolejki przed końcem sezonu Olimpia ma nad Kotwicą już nie cztery, a tylko dwa punkty przewagi.

KP Starogard Gdański - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:1)
Bramki: Miłosz Manuszewski (77) - Jakub Bojas (7)
Olimpia: Olszewski - Rzepka (84. Leszczyński), Witasik, Mich, Warcholak - Karmański (72. Zawada), Cabrera, Cywiński - Kaczmarek, Bojas (72. Antkowiak), Nawrocki (76. Landowski)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0