Olympiakos Pireus 0 - 3 Bayern Monachium

0

Bayern Monachium

3

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

• Dla Olympiakosu dzisiejsza porażka z Bayernem jest pierwszą od dwóch lat na własnym stadionie w europejskich pucharach.

• Robert Lewandowski rozegrał dzisiaj 59 minut i był to przeciętny występ. Mógł zostać bohaterem, gdyby wykorzystał dwie okazje w pierwszej połowie, a tak będzie pamiętany z ich niewykorzystania.

• Bayern wygrywa w pełni zasłużenie. Dominował dzisiaj na boisku, kontrolował grę i mógł wygrać wyżej. Olympiakos o ile w pierwszych 45 minutach bronił się nieźle, ale też trochę szczęśliwie i zagościł kilka razy w polu karnym Bawarczyków, to po przerwie grał znacznie słabiej. Nie potrafił stworzyć praktycznie żadnej sytuacji podbramkowej, oprócz tych z udziałem Browna i Salino.

• Koniec meczu! Bayern wygrywa z Olympiakosem 3:0!

• Jesteśmy winni informację, że sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• Mueller pewnie wykorzystał rzut karny wywalczony przez Comana. Roberto Jimenez nawet nie wyczuł intencji egzekutora.

• GOOOL! 3:0 dla Bayernu! Mueller zamienia jedenastkę na gola!

• Coman sfaulowany w polu karnym przez Masuaku i rzut karny!

• Coman zagrał z linii końcowej w polu karnym na siódmy metr do wchodzącego Goetze, ten minął Da Costę, następnie uderzył z ostrego kąta, po długim słupku i piłka zatrzepotała w siatce!

• GOOOOL! 2:0 dla Bayernu i jest już chyba po meczu! Goetze trafia do siatki!

• Kimmich sfaulował ok. 25 metrów od własnej bramki Fortounisa i obejrzał za to przewinienie żółtą kartkę.

• Ależ miał teraz okazję Olympiakos, aby wyrównać! Po zagraniu z prawej strony, Alaba dosłownie schował się przed piłką, ta trafiła w polu karnym do Leandro Salino, który w sytuacji niemalże sam na sam z Neurem trafił w boczną siatkę!

• Ostatnia zmiana w Olympiakosie i całym meczu. Seba zmienia Felipe Pardo.

• Od kilku dobrych chwili z murawy wieje sporą nudą. Bayern kontroluje grę. Utrzymuje się przy piłce, nie kwapi się do ataków i sporadycznie daje zbliżyć do własnego pola karnego gospodarzom.

• Nie było jednak podwójnej zmiany. Goetze melduje się na murawie dwie minuty później od Kimmicha, a zmienia utykającego Vidala.

• Podwójna zmiana w Bayernie. Joshua Kimmich za Xabiego Alonso...

• Groźnie wstrzelenie piłki po ziemi w pole karne Olympiakosu przez Comana, ale Olympiakos dalekim wybiciem zażegnał potencjalne niebezpieczeństwo.

• Gdyby zawodnicy Bayernu wykazali się większą skutecznością w sytuacjach podbramkowych przez siebie stworzonych, byłoby już prawdopodobnie po meczu.

• Ależ okazja do Bayernu! Lahm zagrał futbolówkę na siódmy metr do Muellera, ten uderzył z pierwszej piłki, ale Masuaku zablokował ten strzał. Piłka wróciła do Muellera, który spróbował jeszcze raz, ale Roberto Jimenez w ładnym stylu broni to mocne uderzenie z kilku metrów! Mają co teraz zawdzięczać swojemu bramkarzowi gospodarze

• Druga zmiana w Olympiakosie. Frotounis za Cambiasso - ofensywny pomocnik za defensywnego.

• Xabi Alonso dośrodkował w pole karne w kierunku Thiago Alcantary, ale ten w zamieszaniu nie zdołał opanować piłki i defensywa Olympiakosu zażegnała niebezpieczeństwo.

• Xabi Alonso uderzył z pierwszej piłki, Mueller jeszcze głową trącił piłkę i przeleciała ona sporo obok bramki. Jednak, gdyby futbolówka nawet trafiła do siatki, to gola by nie było, ponieważ reprezentant Niemiec był na spalonym.

• Zmiana w szeregach Olympiakosu. Hernani zastępuje Domingueza.

• Pierwsza zmiana w Bayernie. Boiska opuszcza reprezentant Polski Robert Lewandowski, a w jego miejsce melduje się Kingsley Coman.

• Nieporozumienie Siovasa z Jimenezem mógł wykorzystać Vidal, ale bramkarz Olympiakosu w porę opanował futbolówkę.

• Alaba ucierpiał w starciu z Kasamim, ale będzie mógł kontynuować zawody.

• Brown ładnie uderzył tuż zza "szesnastki" i Neuer z najwyższym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką! Rzut rożny dla gospodarzy!

• Bayern buduje kolejny już w tym meczu atak pozycyjny.

• Co za gol! Mueller z prawego skrzydła ni to strzelał, ni to dośrodkowywał, ale futbolówka wpadła za kołnierz Roberto Jimenezowi i zatrzepotała w siatce!

• GOOOL! 1:0 dla Bayernu, a strzelcem Thomas Mueller.

• Po krótkim wybiciu futbolówki głową przez Da Costę, ta spadła na "szesnastkę", gdzie czyhał już Mueller, który huknął z pierwszej piłki, ale uderzył niecelnie!

• Pardo próbował się przedzierać prawym skrzydłem, ale zatrzymała go defensywa Bayernu. Po chwili Pardo ponownie znalazł się na prawej flance i tym razem dośrodkowywał, ale bardzo niecelnie.

• Vidal zdecydował się na strzał z ok. 30 metrów i futbolówka przeszła nieznacznie obok słupka!

• Rozpoczynamy drugą połowę! Od środka zaczął Lewandowski z Muellerem.

• Posiadanie piłki w pierwszej połowie 69% do 31% na korzyść Bayernu, co specjalnie nie dziwi.

• W pierwszej połowie widoczną przewagę miał Bayern, ale nie potrafił jej udokumentować, choć miał ku temu okazje. Najbliżej pokonania Roberto Jimeneza byli Xabi Alonso i Robert Lewandowski. Olympiakos skupia się głównie na grze w destrukcji, ale stara się też atakować od czasu do czasu, lecz póki co niewiele z tego wynika. Gospodarze ani razu nie zmusili Neuera do większego wysiłku.

• Koniec pierwszej połowy, jak na razie w Pireusie bez bramek!

• Mueller ukarany żółtą kartką za przytrzymywanie.

• W zamieszaniu podbramkowym, futbolówka spadła pod nogi Browna na piąty metr i znalazł się on w dogodnej sytuacji, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Dominguez zablokowany w polu karnym Bayernu i rzut rożny dla gospodarzy.

• Xabi Alonso znów spróbował szczęścia z dystansu i znów piłka przeleciała nieznacznie obok słupka.

• Strzał Xabiego Alonso z 27 minuty, po którym piłka przeszłą tuż obok słupka.

• Po dośrodkowaniu z rożnego gracza Olympiakosu, główkował Siovas, ale to było uderzenie na rozgrzewkę dla Neuera.

• Teraz Olympiakos szuka swojej szansy. Wywalczył dwa rzuty rożne pod rząd.

• Bernat uderzył teraz z dystansu i niewiele się pomylił! Piłka po jego strzale poszybowała tuż nad spojeniem!

• Dobre podanie z lewej strony Douglasa Costy w pole karne, piłka trafiła do Lewandowskiego, który uderzył bez zastanowienia, ale trafił w Roberto Jimeneza i futbolówkę wybił Siovas! Dobra akcja Bayernu.

• Douglas Costa uderzył z pierwszej piłki z czternastu metrów po podaniu od Mullera, ale prosto w Roberto.

• Muller próbował się przedzierać prawą strona pola karnego po podaniu od Lahma, ale Olympiakos przejął piłkę i Cambiasso wykopał ją z dala od własnej bramki.

• Cambiasso zatrzymał akcję Bayernu i Olympiakos wyszedł z kontrą. Jednak została ona przerwana przez Bawarczyków i od autu gospodarze.

• Odetchnąć może teraz defensywa Olympiakosu. Rzut wolny dla gospodarzy z dala od ich bramki.

• Uderzenie Xabiego Alonso z pierwszej piłki, po ziemi tuż zza pola karnego, przeszło minimalnie obok słupka! Olympiakos miał teraz sporo szczęścia.

• Xabi Alonso dośrodkował na długi słupek, czyhający tam Lewandowski uderzył z główki z najbliższej odległości, ale Brown wybił piłkę z linii bramkowej!

• Trzecia żółta kartka dla Olympiakosu. Elabdellaoui faulował Douglasa Costę blisko narożnika boiska i rzut wolny dla Bayernu z niezłej pozycji.

• Cambiasso ukarany żółtą kartką za dyskusję. Argentyńczyk domagał się odgwizdania faulu autorstwa Xabiego Alonso na Leandro Salino.

• Pardo dośrodkował z prawego skrzydła, piłka po drodze zaliczyła rykoszet od Lahma, trafiła w okolicach piątego metra na głowę Browna, który uderzył, ale zbyt słabo, aby zaskoczyć Neuera.

• Xabi Alonso zagrał futbolówkę do wbiegającego w pole karne Thiago Alcantary. To podanie było jednak trochę za mocne i adresat nie przejął piłki. Od bramki Roberto.

• Długie podanie w pole karne adresowane do Douglasa Costy, ale dobrze interweniował Siovas, przecinając to zagranie.

• Kontra Olympiakosu. Masuaku pędził z piłką lewą stroną, ale przeszkodził mu swoją interwencją Xabi Alonso. Na dodatek lewy obrońca gospodarzy faulował Hiszpana.

• Bayern stara się "tradycyjnie" spokojnie rozgrywać piłkę na połowie rywala i budować atak pozycyjny, jednak mało z tego jak na razie wynika, ponieważ Olympiakos mądrze się broni.

• Do nikogo teraz zagranie Thiago Alcantary w pole karne. Gdzie on miał oczy?

• Neuer pewnie broni próbę Domingueza.

• Centra Lahma na długi słupek, Muller i Vidal trochę przeszkodzili sobie tam nawzajem i od bramki Roberto Jimenez.

• Groźne dośrodkowanie Douglasa Costy, ale żaden z jego kolegów nie przeciął toru lotu piłki w polu karnym.

• Po centrze z narożnika boiska główkował Kasami, ale piłka wpadła prosto w ręce Neuera.

• Brown przedzierał się w polu karnym ale został zatrzymany przez Alabę i korner.

• Centra Alonso na długi słupek, Lewandowski zgrał piłkę głową do środka, ale przejął ją zawodnik gospodarzy i oddalił zagrożenie.

• I pierwsza żółta kartka. Ukarany Kasami za faul na Mullerze i rzut wolny dla Byernu z ok. 30 metrów.

• Było gorąco w polu karnym Bayernu, ale żaden z graczy Olympiakosu tam znajdujących się nie oddał strzału. Piłka została wycofana przed pole karne, ale próba Cambiasso z dystansu została zablokowana.

• Boateng zatrzymał przedzierającego się lewą stroną Browna i aut dla gospodarzy.

• Pierwsza próba przedarcia się prawym skrzydłem Olympiakosu, ale Bayern "kasuje" tą akcję.

• Arbiter daje sygnał do rozpoczęcia zawodów i od środka gospodarze!

• Piękna oprawa kibiców Olympiakosu. Na stadionie w Pireusie jak zwykle komplet publiczności przy okazji takich meczów!

• Sędzia dzisiejszego meczu jest Hiszpan Carlos Velasco Carballo.

• I teraz czas na jedną z najpiękniejszych melodii dla piłkarskiego kibica - hymn Ligi Mistrzów!

• Obie drużyny wychodzą z tunelu na murawę stadionu w Pireusie!

• Olympiakos ostatni raz na własnym stadionie w europejskich pucharach przegrał 17 września 2013 roku z PSG.

• Ostatni raz Olympiakos i Bayern grały ze sobą w sezonie 1980/1981, w pierwszej rundzie Pucharu Europy Mistrzów Klubowych. Zarówno w pierwszym meczu jak i rewanżowym górą byli Bawarczycy - 4:2 i 3:0. Gole w tamtych spotkaniach strzelał między innymi Karl-Heinz Rummenige.

• Skład Olympiakosu widoczny już po lewej stronie naszej relacji, a oto ławka rezerwowych drużyny z Pireusu: Kapino (GK), Botía, Vouros, Fortounis, Finnbogason, Hernâni, Sebá.

• W drugim meczu tej grupy, Dinamo Zagrzeb zagra z Arsenalem Londyn.

• Stadion imienia Georgios Karaiskakis w Pireusie na godzinę przed meczem.

• Bayern Monachium - ławka rezerwowych: Ulreich (GK), Rafinha, Kimmich, Coman, Rode, Goetze, Martinez.

• W międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania!

• Oto skład Bayernu Monachium na dzisiejszy mecz.

• Witamy! Już o godzinie 20:00 początek meczu, pierwszej kolejki grupy F Ligi Mistrzów, pomiędzy Olympiakosem Pireus i Bayernem Monachium. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji!

• Olympiakos - Bayern LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy Bawarczycy zdobędą "twierdzę Pireus"?

To będzie trzecia kampania Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów pod wodzą Pepa Guardioli. Poprzednie dwie zakończyły się w półfinale. Teraz Bawarczycy chcą wcielić w życie przysłowie „do trzech razy sztuka” i zatriumfować w Champions League. W innym wypadku, Guardiola po sezonie może odejść z Bayernu. Pierwszym rywalem monachijczyków w tegorocznej edycji będzie Olympiakos Pireus.

Czy Robert Lewandowski ukłuje w Pireusie?