Osasuna Pampeluna

0

Real Sociedad

0

• Koniec meczu. Bezbramkowy remis na Reyno de Navarra. Mecz jednym mógł się trochę podobać ze względu na żywiołowość poczynań, której -niestety -w drugiej połowie oglądaliśmy znaczniej mniej.

• Arribas nie porozumiał się Fernadesem, na czym chciał skorzystać Griezmann. Wyszedł jeden na jeden, ale jak się okazało był na spalonym.

• Komplet zmian wykorzystał Mendillibar. W ostatniej Shojael zmienił Cejudo.

• Szaleje rezerwowy Ifran. Przed momentem stanął jeden na jeden z Fernandezem. Okazję miał wyśmienitą, ale przymierzył prosto w bramkarza.

• Po błędzie Arriretxe miał przed sobą tylko Fernandesa. Już składał się do strzału, gdy znienacka wyskoczył ze wślizgiem Oier, w ostatniej chwili oddalając niebezpieczeństwo.

• Zmiany to właściwie jedyne co warto odnotować. Vela idzie na ławkę, ustępując miejsce Ifranowi.

• Zmiana w Osasunie. Punal za Silvę.

• Nudy, nudy, jeszcze raz nudy. Gra co rusz przerywana faulami, Po wybuchowym początku, Mateu Lahoz tym razem oszczędny w rozdawaniu kar.

• Zmiany dokonuje także Jose Mendillibar. Juan Martinez zastępuje de las Cuevasa.

• Vela z prawej strony dogrywał na dalszy słupek, gdzie stał niepilnowany Griezmann. Bask nie połapał się w sytuacji. Nie zamknął akcji, a wystarczyło, żeby tylko dostawił głowę.

• Zmiana w Realu. Za Urkolę pojawia się Gonzalo Castro.

• Płaskie uderzenie Silvy z 16.metrów przeleciało tuż obok dalszego słupka bramki Bravo.

• Niepilnowany na prawej stronie pola karnego Xabi Prieto otrzymał świetne podanie z przeciwnego skrzydła i nie wahał się z natychmiastowym strzałem. Fernandez odbił piłkę przed siebie.

• Ze strzału Prieto z bocznego sektora wyszło podanie do Fernandeza.

• Druga połowa bardzo nieciekawa. Chaos, niedokładność, brak sytuacji strzeleckich.

• Pudło Kike Soli z ostrego kąta.

• Gospodarze mają przewagę, swobodnie mogą przesuwać się i rozgrywać na połowie rywala. Obrona Realu czujna, acz nie stroni od strat. Wzajemna asekuracja działa jednak bez zarzutu.

• Na zmianę Osasuna z Sociedadem szturmują się nawzajem. Jedni i drudzy nie mogą znaleźć sposobu na sforsowanie linii defensywnych. Dużo chaosu po obu stronach.

• Zza pola karnego, z ostrego kąta szczęścia przy bliższym rogu szukał de las Cuevas. Na posterunku stał Bravo.

• Osasuna od początku drugiej połowy ma problem z dokładnością zagrań.

• Osasuna odpowiada. Bardzo niedokładna wrzutka de las Cuevasa i od bramki zaczyna Bravo.

• Dlaczego nie ma rzutu karnego? W zamieszaniu w polu karnym Agirretxe wyraźnie podcięty w polu bramkowym! Gwizdek sędziego milczy...

• Wracamy na Estadio Reyno de Navarra. Przed nami druga połowa.

• Koniec pierwszej połowy. Szybkie tempo, choć w ostatnich minutach nastąpiła tendencja spadkowa. Bardzo dużo fauli oraz rwanych, chaotycznych akcji po obu stronach. Sytuacji bramkowych jak na lekarstwo. Powstają jedynie po rzutach rożnych.

• Szósta żółta kartka w tym meczu. Tym razem obciążone konto Carlosa Veli.

• De las Cuevas szarżował w polu karnym. W ostatniej chwili został powstrzymany przez Gonzaleza.

• Cejudo przerzucił całe pole karne, do piłki dopadł na lewej stronie de las Cuevas. Oddał słaby strzał wprost w rękawice Bravo.

• Podanie w tempo Cejudo, Kike Sola próbował przedrzeć się między obrońcami, ale piłkę zgarnął Bravo.

• Akcja za akcją, ostra jazda bez trzymanki. To Osasuna czerpie więcej z gry, Sociedad ogranicza się do kontr.

• Zamieszanie w polu karnym Realu! Gdyby nie przytomne wyjście Bravo, Armenteros z najbliżej odległości mógłby wpakować piłkę do bramki.

• Niesamowicie żywe, ale i ostre spotkanie w Pampelunie. Cadamuro to piąty zawodnik z żółtą kartką na koncie.

• Ale zamieszanie w polu karnym! To powinna być bramka. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłkę do bramki kierował głową Agirretxe. Trafił w poprzeczkę! Do dobitki natychmiast dopadł Mikel Gonzalez i gdy wydawało się, że Sociedad zaraz wyjdzie na prowadzenie, Andres Fernandes w ostatniej chwili zatrzymał piłkę, wybijając ją do przodu!

• Nano ukarany.

• Szybka akcja Sociead. Dośrodkowanie z lewej strony, piłka doleciała do Carlosa Veli, który jednak nie zdołał jej opanować.

• Sociedad poszukuje szans wyłącznie po rzutach rożnych. Póki co nic z tego nie wynika. Poza tym rzadkie są na razie ofensywne wypady czwartej drużyny La Liga.

• Na murawie bez zmian. Ciągle inicjatywę ma Osasuna. Brakuje jej jednak sytuacji podbramkowych.

• Żółty kartonik dla Griezmanna.

• Sociedad od kilku chwil nie potrafi opuścić własnej połowy. Osasuna niesamowicie naciska, zmusza obrońców do największego wysiłku.

• Niezwykle żywiołowe spotkanie na Reyno de Navarra. Dużo szybkich akcji, piłka przechodzi z połowy na połowę.

• Żółta kartka dla Armenterosa.

• Mikel Gonzalez ostro faulował i tak zarobił na karę.

• Jak z armaty huknął z rzutu wolnego Armenteros. Futbolówka o centymetry minęła spojenie bramki.

• Bardzo odważnie gra Osasuna. Szczególnie dużo zamieszania sieje Kike Sola. Obrońcy Realu nie wytrzymują, dopuszczają się niebezpiecznych fauli na niewielkiej odległości od pola karnego.

• Odpowiedź gości. Rozpędzony Griezmann wykorzystał błąd obrońcy, po czym minął drugiego rywala i z 15.metrów mocno uderzył w kierunku bramki. Piłkę przy bliższym rogu wybił Andres Fernandez.

• W pierwszych minutach nieoczekiwanie Osasuna stara się narzucić swój styl gry, gra szybko, wysokim pressingiem. Przed momentem z ostrego kąta usiłował zaskoczyć Armenteros. Piłkę spokojnie złapał Claudio Bravo.

• Witamy na relacji live ze spotkania Osasuna Pampeluna - Real Sociedad. Zaczynamy!