Ostatni sparing w Opalenicy. Portowcy gorsi od mistrza Izraela

Aleksander Stanuch
Adam Frączczak strzelił jedynego gola w sparingu z mistrzem Izraela.
Adam Frączczak strzelił jedynego gola w sparingu z mistrzem Izraela. Jakub Bohun / Pogoń Szczecin
Pogoń Szczecin przegrała 1:2 z Hapoelem Beer Szewa w przedostatnim sparingu przed startem ekstraklasy. Jedynego gola dla szczecinian zdobył Adam Frączczak.

Pogoń Szczecin - Hapoel Beer Szewa 1:2 (0:0)
Bramki: Frączczak (67) - Buzaglo (55), Shabtay (83).
Pogoń: Kudła (46 Słowik) - Frączczak, Fojut, Czerwiński, Lewandowski (46 Matynia, 54 Drygas) - Rudol, R. Murawski (83 Piotrowski) - Delev (68 S. Murawski), Kort (75 Kitano), Nunes (46 Gyurcso) - Zwoliński (68 Obst).

Przed meczem testowym z mistrzem Izraela padał deszcz i boisko w Opalenicy było dobrze zroszone. W barwach Hapoelu kibice mogli zobaczyć Maora Meliksona, znanego z występów w barwach Wisły Kraków.

Od początku spotkania Portowcy starali się długo utrzymywać przy piłce i cierpliwie budować swoje akcje. Nie do końca to się udawało, bo Hapoel był dobrze zorganizowany w tyłach. To właśnie mistrzowie Izraela przeprowadzili najgroźniejszą kontrę w pierwszej połowie, ale strzał z 11 metrów został zablokowany. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron na boisku pojawił się m.in. Adam Gyurcso, który jako pierwszy dał sygnał do ataku, a później piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka. Niestety tylko osiem minut na boisku spędził Hubert Matynia, który odniósł kontuzję. W 55. minucie Maor Buzaglo wyszedł sam na sam z Jakubem Słowikiem i nie zmarnował takiej okazji.

Zespół ze Szczecina 12 minut później wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Adam Frączczak. Ten sam zawodnik nie wykorzystał jedenastki w ostatnim sparingu ze Śląskiem Wrocław. Ostatnie słowo należało jednak do Izraelczyków, a zwycięskiego gola w 83. minucie uzyskał Yuvai Shabtay. Portowcy porażką 1:2 zakończyli obóz przygotowawczy we Wronkach.

Ostatni mecz testowy Portowcy rozegrają 9 lipca (godz. 18) w Goleniowie przeciwko Chojniczance Chojnice.

Materiał oryginalny: Ostatni sparing w Opalenicy. Portowcy gorsi od mistrza Izraela - Głos Szczeciński