Ostatnie mecze przed Euro: Uraz Karima Benzemy. Francuz zagra w turnieju?

Jacek Czaplewski
We wtorek nie tylko reprezentacja Polski rozegrała swój ostatni mecz przed Euro 2020. Przedwcześnie występ dla Francji zakończył Karim Benzema, któremu założono bandaż na prawe udo. Na dziś jego gra przeciw Niemcom (15 czerwca) stoi pod znakiem zapytania.

Benzema został sfaulowany w meczu z Bułgarią. Trafił go Valentin Antov. Pomimo interwencji medyków snajper Francji nie był w stanie kontynuować gry i 38 minucie poprosił o zmianę. Za niego na murawie pojawił się Olivier Giroud, który zdobył później dwie bramki.

Na pozycji numer dziewięć Francja może wystawić wspomnianego Giroud, Antoine'a Griezmanna czy Wissama Ben Yeddera. Może też przesunąć Kyliana Mbappe.

W przerwie Didier Deschamps starał się uspokoić kibiców. Selekcjoner Francji w rozmowie z telewizją M6 zapewnił, że nie chciał ryzykować pogłębienia urazu, dlatego zdjął Benzemę z boiska. Dodał. że najprawdopodobniej doszło do stłuczenia powyżej kolana.

Francja - Bułgaria 3:0 (1:0)
Bramki: Griezmann 29', Giroud 83' 90'

Czechy - Albania 3:1 (1:1)
Bramki: Schick 18', Masopust 69', Celustka 89' - Cikalleshi 42'

Węgry - Irlandia 0:0

EURO 2020 w GOL24

19 614 osób - to oficjalna frekwencja z towarzyskiego meczu Polska - Islandia w Poznaniu. Kibice obejrzeli cztery bramki, ale reprezentacja nie wygrała nawet meczu (2:2). Zobaczcie zdjęcia z trybun.