Ostatnie pięć Derbów Krakowa (GALERIA)

Bartłomiej Stachnik
3. 23.02.2014, sezon 2013/2014, runda wiosenna. Wisła Kraków - Cracovia 3:1 (F. Smuda - W. Stawowy).Jako że był to dopiero drugi mecz po przerwie zimowej, forma obu drużyn pozostawała niewiadomą, chociaż lepsze nastroje - po zwycięstwie w Gliwicach - mieli piłkarze Białej Gwiazdy. Ponadto Wisła podchodziła do meczu, będąc, w trwającym sezonie, niepokonana na własnym boisku. Cracovia natomiast musiała przełknąć gorycz porażki na własnym terenie z Zawiszą Bydgoszcz.Pierwsza połowa należała do Wiślaków, a zwłaszcza do debiutującego Stilicia, który najpierw asystował przy główce Głowackiego, a chwilę później sam podwyższył wynik, pokazując świetne panowanie nad piłką. Nadzieje na korzystny wynik przywrócił Pasom Ntibazonkiza. W 74. minucie koniuszkami palców piłkę wybronił jeszcze Miśkiewicz, ale dwie minuty później nie miał już szans. Piłkarz Cracovii przepięknie strzelił w okienko bramki. Tuż przed golem Garguły, który ustalił wynik meczu, Brożek wybijał piłkę z linii bramkowej, a poprawkę Strausa nad poprzeczkę przenosił bramkarz Wisły. Kto wie jak skończyłby się mecz, gdyby wtedy padła bramka. Jedno nie ulega wątpliwości, piłkarze zaserwowali kibicom świetne widowisko. x-news
Dzisiaj kolejne Derby Krakowa. Przypomnijmy sobie jak wyglądało ostatnie pięć pojedynków o prym w grodzie Kraka. Czy były to zapierające dech w piersiach widowiska czy wręcz przeciwnie. Warto również prześledzić jak zmieniały się pary rywalizujących ze sobą trenerów.