Ostre strzelanie Cracovii w sparingu

Artur Bogacki
Tomas Vestenicky strzelił w sparingu dwa gole
Tomas Vestenicky strzelił w sparingu dwa gole Michal Gaciarz / Polska Press
Przygotowująca się do sezonu na zgrupowaniu w Trzebnicy Cracovia rozegrała w Żmigrodzie sparing z tamtejszym Piastem, wygrywając 9:2.

Trzecioligowy klub w tym roku obchodzi 70-lecie istnienia, ale od „Pasów” na boisku nie dostał prezentu. Szykująca się do kwalifikacji Ligi Europy drużyna strzeliła gospodarzom 9 goli. Po dwa zdobyli Tomas Vestenicky i Mateusz Cetnarski (w tym jedną z karnego). Bramki zdobyli też pozyskani niedawno Sebastian Steblecki (wrócił do ekipy z ul. Kałuży) i Milan Dimun.

Piast Żmigród - Cracovia 2:9 (1:4)
Bramki: Vestenicky (2), Cetnarski (2), Adamczyk, Budziński, Wdowiak, Steblecki, Dimun.
Cracovia, I połowa: Stępniowski, Deleu, Litauszki, Wołąkiewicz, Pestka (25 Sosnowski), Wdowiak, Covilo, Budziński, Steblecki, Jendrisek; II połowa: Dobroliński, Wójcicki, Bejan, Polczak, Jaroszyński, Pyrdek, Dimun (72 Lusiusz), Cetnarski, Karachanakov, Vestenicky.