Ostre strzelanie przy Konwiktorskiej. Polonia - Warta Działoszyn 5:0 (GALERIA)

Sebastian Chmielak
Polonia Warszawa - Warta Działoszyn 5:0
Polonia Warszawa - Warta Działoszyn 5:0 Bartek syta / Polska Press
W piątek rozpoczęła się trzecia kolejka spotkań III ligi grupy łódzko-mazowieckiej. Swój mecz rozegrała Polonia Warszawa, która zdeklasowała Wartę Działoszyn 5:0.

Od pierwszej minuty inicjatywę wykazywali gospodarze, którzy raz po raz atakowali bramkę Andrzeja Cieślaka. Warta również starała się "kąsać" rywali, ale do przerwy kibice zgromadzeni na Konwiktorskiej 6 bramek nie zobaczyli. Po zmianie stron już pierwsza sytuacja Polonii została zamieniona na bramkę. Składną akcję warszawian strzałem w długi róg wykończył pozyskany z Broni Radom Mariusz Marczak. W 63. minucie na 2:0 wynik podwyższył Zbigniew Obłuski, który uderzeniem głową dopełnił formalności po zagraniu Marczaka. Kilkanaście minut później chwilę wcześniej wprowadzony Sebastian Pindor pozbawił jakichkolwiek nadziei gości z Działoszyna. W końcówce dwie bramki zdobył jeszcze Obłuski. Najpierw były snajper Pilicy Białobrzegi wykończył ładną akcję Marcina Kłuski, a w doliczonym czasie gry napastnik "Czarnych Koszul" uderzył nie do obrony z 18. metrów.

Polonia Warszawa zdeklasowała beniaminka z Działoszyna, strzelając aż pięć bramek. jest to pierwsze w sezonie zwycięstwo warszawian po remisie z Pelikanem Łowicz oraz porażce z Wartą Sieradz. Bohaterem spotkania został Zbigniew Obłuski, który przebywał na murawie pół godziny i zdążył wpakować w tym czasie trzy bramki. W następnej kolejce Polonia rozegra mecz wyjazdowy z Ursusem Warszawa, a Warta podejmie u siebie zespół Neru Poddębice

Polonia Warszawa - Warta Działoszyn 5:0 (0:0)

Bramki: Mariusz Marczak 47`, Zbigniew Obłuski 63`, 84`, 90`, Sebastian Pindor 77`

Polonia Warszawa: Przemysław Kazimierczak - Bazyli Kokot, Donatas Nakrošius, Daniel Choroś, Bartosz Wybraniec - Rafał Kosiec - Mariusz Marczak (80` Marcin Kluska), Piotr Kosiorowski (83` Mateusz Jaroszewski), Aleksander Tomaszewski (73` Sebastian Pindor), Marcin Truszkowski - Krystian Pieczara (60` Zbigniew Obłuski).

Warta Działoszyn: Andrzej Cieślak - Łukasz Bąkowicz, Mariusz Stępień (85`Paweł Bartoszek), Witold Grzywiński, Daniel Lisowski - Michał Stasiak - Arkadiusz Porochnicki, Krzysztof Kukulski (73` Dominik Płaza), Damian Zawieja (60` Piotr Kurpiewski), Paweł Marchewka (66` Jakub Nagielski) - Dominik Cukiernik.