Mecz PSG - Borussia Dortmund ONLINE. Rewanż bez Kyliana...

Mecz PSG - Borussia Dortmund ONLINE. Rewanż bez Kyliana Mbappe? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Mistrzów, 1/8 finału
2020-03-11 21:00

Paris Saint-Germain

2

Borussia Dortmund

0

• Koniec meczu! PSG melduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów po ograniu Borussię Dortmund 2:0 (2:0). Bramki dla paryżan strzelili w pierwszej połowie Neymar i Juan Bernat

Za to w spotkaniu Liverpool - Atletico Madryt zaczęła się przed momentem dogrywka. W dwumeczu jest (1:1). Relacja z tego meczu dostępna jest TUTAJ

• Erling Haaland na spalonym. Po chwili podaje on nie w tempo do Mario Goetze i Jadona Sancho.

• Żółta kartka dla Kyliana Mbappe za faul na Łukaszu Piszczku. A dokładniej za uderzenie w twarz

• Tanguy Kouassi zmienia Lenadro Paredesa.

• Anthony Taylor dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• ... i będący już na ławce Angel Di Maria. Ten, w przypadku awansu PSG do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, będzie pauzować za nadmiar kartek.

• ... także Marquinhos...

• Żółtą kartką upomniany został Neymar...

• CZERWONA KARTKA DLA EMRE CANA!!!

• U la la! Po faulu Emre Cana do niego wystartował Marquinhos. Od razu dołączyło do niego kilku kolegów. Doszło właśnie do sporej przepychanki. Posypią się kartki!

• Lucien Favre wzmacnia ofensywę. Mario Goetze wchodzi, Achraf Hakimi schodzi.

• Neymar uderza zarówno nad murem jak i bramką Romana Burkiego.

• Thilo Kehrer urwał się spod krycia Jadona Sancho i pognał w stronę bramki gości. Tam został skoszony przez Dana-Axela Zagagou. Może być groźnie - do bramki ok. 25 metrów.

• Kiedy patrzysz z boku jak ucieka ci awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

• Seria rzutów rożnych dla BVB. Juan Bernat wybija piłkę przed pole karne po zbyt krótkim dośrodkowaniu Juliana Brandta z prawego narożnika.

• Layvin Kurzawa wchodzi za Angela Di Marię. Uraz nie wydawał się groźny, ale przy takim wyniku nie ma co ryzykować zdrowie.

• Angel Di Maria od dłuższego czasu nie podnosił się z murawy. Od razu do niego podbiegł sztab medyczny PSG, by w ich asyście zejść z boiska.

• Z kontrą ruszył Kylian Mbappe. Za linią środkową zostawił piłkę Neymarowi, który poradził sobie z dwoma rywalami, ale stracił ją przed polem karnym.

• Emre Can decyduje się na techniczne uderzenie z ok. 25 metrów. Piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

• 8/5 Strzały/strzały celne 7/1

53% Posiadanie piłki 47%

• Do akcji ofensywnej gości podłączył się ładnie Łukasz Piszczek. Dostaje piłkę przy linii bocznej pola karnego, po czym zagrywa płasko na 18. metr do Juliana Brandta. Ten uderza płasko metr obok prawego słupka.

• Jadon Sancho w roli lewoskrzydłowego. Poradzili sobie z nim Thilo Kehrer i... Edinson Cavani.

• Druga zmiana w ekipie gości. Za Axela Witsela pojawia się Giovanni Reyna.

• Keylor Navas spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

• Julian Brandt zmienia Thorgana Hazarda.

• "Żółtkiem" upomniany został Juan Bernat. Za "skoszenie" Achrafa Hakimiego.

• Po profesorsku Łukasz Piszczek przerywa rajd Leandro Paredesa. Gdyby nie on, to rywal znalazłby się boisko pola karnego Borussii.

• Kontra paryżan spaliła na panewce. Tym bardziej, że Juan Bernat faulował Achrafa Hakimiego przed "szesnastką" BVB.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy rzucie wolnym. Ostatecznie paryżanom udało się wbić na uwolnienie.

• Kylian Mbappe melduje się na murawie! W stronę ławki udaje się Pablo Sarabia

• Żółtą kartką upomniany Mats Hummels za "zapaśniczy" faul na Edinsonie Cavanim.

• Thorgan Hazard biegł wzdłuż linii pola karnego, szukając miejsca do oddania strzału. Nie znalazł.

• Roman Burki pofrunął jak ptak do strzału Angela Di Marii. Koniuszkami rękawic zbija piłkę na rzut rożny!

• Anthony Taylor uważa, że Emre Can faulował Leandro Paredesa ok. 25 metrów od własnej bramki. Niemiec jest odmiennego zdania.

• Pojedynek Jadona Sancho na lewej stronie z Angelem Di Marią. Górą był Argentyńczyk.

• Radzą sobie paryżanie, którzy wychodzą z kontra. Neymara zdołał zatrzymać,przed linią środkową, Mats Hummels.

• Po chwili dośrodkowanie Achrafa Hakimiego został zablokowane. Rzut rożny dla BVB.

• Atak pozycyjny gości 25-30 metrów od bramki PSG. Strzał Thorgana Hazarda został jednak zablokowany.

• Druga połowa rozpoczęta przez BVB. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy na (puste) Parc des Princes, gdzie kończy się przerwa w meczu PSG - Borussia Dortmund, którego stawką jest awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bliżej tego celu są gospodarze, którzy po bramkach Neymara i Juana Bernata prowadzą 2:0.

Z kolei w drugim meczu Liverpool prowadzi do przerwy z Atletico 1:0 i w dwumeczu jest (1:1).

• A na ławce gospodarzy jest m.in. Kylian Mbappe. Czy pojawi się na boisku po zmianie stron?

• +2'Koniec pierwszej połowy. PSG prowadzi z Borussią Dortmund po bramkach Neymara i Juana Bernata, co obecnie daje gospodarzom awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

• +1' Pablo Sarabia przejmuje piłkę na prawej stronie pola karnego BVB i od razu zagrywa na środek "szesnastki" do wbiegającego Juana Bernata, a ten czubkiem buta uderza z lewy dolny róg nie do obrony!

• +1' GOL DLA PSG! JUAN BERNAT!!!

• Anthony Taylor dolicza 2 minuty.

• Wydaje się, że z Brazylijczykiem jest wszystko w porządku.

• Faul Na Marquinhosie. Przewinił Erling Haaland, który musi uważać - ma on na koncie żółtą kartkę.

• Achraf Hakimi centruje w pole karne na dalszy słupek do Raphaela Guerreiro. Ten wypychany z "szesnastki" podaje do Axela Witsela. I tak kontra BVB zamieniła się w atak pozycyjny.

• Po chwili Anglik uderza z okolic lewego narożnika pola bramkowego w stronę bliższego rogu. Keylor Navas nie dał się zaskoczyć.

• Keylor Navas na raty łapie piłkę po anemicznym strzale Jadona Sancho.

• Ciekawostka Przed tym spotkaniem Neymar zagrał 56 razy w Lidze Mistrzów. Strzelił 34 bramki i zanotował 22 asysty.

• Jadon Sancho faulowany ok. 25 metrów od bramki Keylora Navasa. Może być groźnie.

• Atak pozycyjny BVB. Piłkarze Luciena Favre'a nie są w stanie przybliżyć się w okolice pola karnego gospodarzy.

• Erling Haaland nie zdołał opanować piłki przed polem karnym gospodarzy. Od razu doskoczyło do niego dwóch rywali.

• Brazylijczyk wykorzystuje bardzo dobre dośrodkowanie Angela Di Marii z rzutu rożnego. Głową z bliskiej odległości kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA PSG! NEYMAR!!!

• Jednak do bramki gości było trochę dalej. Sędzia "cofnął" akcję,do momentu pierwszego faulu.

Po rzucie wolnym jest korner.

• A teraz Urugwajczyk był faulowany tuż przy linii 16. metra. Może być bardzo groźnie. Przewinił Axel Witsel.

• Nie ma gola dla PSG! Edinson Cavani dostaje kapitalne podanie i uderza z pola karnego w stronę lewego dolnego rogu. Roman Burki zdołał wyciągnąć prawą nogę, zmieniając tor lotu piłki na rzut rożny!

• Angel Di Maria w prosty sposób ogrywa w "szesnastce" goście Dana-Axela Zagadou. Argentyńczyk padł na murawę, domagając się rzutu karnego. Bezskutecznie.

• A teraz dobre prostopadłe podanie na wolne pole do Erlinga Haalanda. O ułamek sekundy szybszy był Presnel Kimpembe, który wślizgiem wybija piłkę poza linię boczną.

• Pablo Sarabia na spalonym.

• Idrissa Gueye podaje na lewą stronę do rozpędzonego Juana Bernata. Zupełnie nieudane zagranie.

• Achraf Hakimi przedarł się prawą i centruje w pole karne. Elingowi Haalandowi brakowało centymetrów, by na wślizgu oddać strzał w stronę bramki. Po chwili, po zagraniu Thorgana Hazarda, Jadon Sancho uderza z woleja obok prawego słupka.

• Atak PSG lewą stroną przynosi rzut rożny. Obrona BVB radzi sobie z dośrodkowaniem Neymara.

• Żółta kartka na koncie Erlinga Haalanda za faul na Leandro Paredesie.

• Po bilardzie piłkę przed polem karnym przejmuje Erling Haaland. Ten zaplątał się w dryblingu, co wykorzystał Marquinhos.

• A teraz Łukasz Piszczek zagrywa z pominięciem drugiej linii do Erlinga Haalanda. Piłkę łapie Keylor Navas.

• Teraz Leandro Paredes zagrywa w pole karne do Pablo Sarabii. Ten był skutecznie odcięty od podania przez Dana-Axela Zagadou.

• Achraf Hakimi pomagał sobie ręką w przyjmowaniu piłki. Sędzia Anthony Taylor widział to, ale nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Neymar chciał prostopadłym podaniem uruchomić Edinsona Cavaniego. W to zagranie włożył zdecydowanie za dużo siły.

• Zdaniem sędziego Emre Can faulował w środku pola Pablo Sarabię. Obaj zawodnicy przybili "żółwika" i gospodarze wznawiają grę od rzutu wolnego.

• Po chwili stoper BVB wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg Neymara. Ten jednak pada na murawę jak rażony piorunem (zahaczył o nogę Niemca). Po chwili w asyście medyków opuszcza boisko .

• Lewą stroną w pole karne przedarł się Pablo Sarabia. Miękko wrzuca przed bramkę do Edinsona Cavaniego, ale wyżej od niego skoczył Mats Hummels.

• Kibice PSG przed stadionem

• Atak pozycyjny paryżan w środku pola. Po chwili diagonalne podanie na prawą flankę do Angela Di Marii okazało się za krótkie.

• Przerwa w grze. Na murawie leży... Neymar, który ucierpiał w starciu z rywalem. Wydaje się, że Brazylijczyk może grać dalej.

• Na gwizdek Anthony'ego Taylora spotkanie rozpoczynają gospodarze!

• Angel Di Maria po stronie gospodarzy, a w BVB Thorgan Hazard muszą dzisiaj uważać na kartki. W przypadku upomnienia i awansu do kolejnej rundy LM czeka przymusowa pauza.

• Obie drużyny są już na murawie! Za moment rozpocznie się batalia o ćwierćfinał Ligi Mistrzów!

• W pierwszym spotkaniu BVB pokonało PSG (2:1).Obie bramki dla żółto-czarnych strzelił Erling Haaland, a dla PSG - Neymar. Jak będzie dzisiaj?

Poniżej można obejrzeć skrót

• Rezerwowi PSG: Sergio Rico - Abdou Diallo, Julian Draxler, Mauro Icardi, Tanguy Kouassi, Layvin Kurzawa, Kylian Mbappe.

Rezerwowi Borussii Dortmund: Mawin Hitz - Manuel Akanji, Julian Brandt, Mahmoud Dahoud, Mario Goetze, Giovanni Reyna, Marcel Schmelzer.

• Tymczasem przed stadionem...

• Przed rozpoczęciem spotkania warto przeczytać jego zapowiedź:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO ze starcia Paris Saint-Germain - Borussia Dortmund!

• Po wczorajszych meczach w Lidze Mistrzów dzisiaj również poznamy dwóch przyszłych ćwierćfinałów. O godz. 21 Liverpool zmierzy się z Atletico Madryt, a PSG podejmie u siebie Borussię Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w wyjściowym składzie. Pierwszy gwizdek sędziego Anthony'ego Taylora już za 20 minut!

PSG - Borussia Dortmund LIVE! Rewanż bez chorego Mbappe?

PSG - Borussia Dortmund LIVE! Rewanż bez chorego Mbappe? ©AFP/East News

Mecz PSG - Borussia Dortmund ONLINE. Kibice z uwagi na zagrożenie koronawirusem nie obejrzą z trybun rewanżu w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Do wczoraj istniało też ryzyko, że nie weźmie w nim udział jego główny bohater - Kylian Mbappe. Na szczęście u Francuza badania dały negatywny wynik. Czy jego zespół odrobi straty z pierwszego spotkania? Relacja LIVE w GOL24 od godziny 21:00.

Mecz PSG - Borussia Dortmund ONLINE

We wtorek media z całego świata żyły historią Kyliana Mbappe. U gwiazdy PSG istniało ryzyko zakażenia koronawirusem. Najlepszy młodzieżowiec świat miał bowiem gorączkę i narzekał na ból gardło. Na szczęście szczegółowe badania nie potwierdziły przypuszczeń. Najprawdopodobniej 21-latka dopadło przeziębienie lub angina.

Jeszcze nie wiadomo czy Mbappe wybiegnie w podstawowej jedenastce PSG. Zespół bardzo go potrzebuje. Na Signal Iduna Parka to bowiem Borussia zdobyła o jedną bramkę więcej. Mecz był niezwykle otwarty. Tak też powinno być w rewanżu, choż może nie przez cały czas, bo dortmundczykom zależy na utrzymaniu przewagi. Szansę gry jako jeden z trzech obrońców powinien dostać Łukasz Piszczek.

Występ Mbappe stoi pod dużym znakiem zapytania. PSG nie pomogą za to na pewno wykartkowani Marco Verratti (środkowy pomocnik) i Thomas Meunier (prawy obrońca). W Borussii nikt nie pauzuje za nadmiar kartek. Kontuzja wyklucza za to z gry lidera drugiej linii - Marco Reusa.

- W zasadzie to wystarczy nam wynik 1:0 - zauważa trener PSG Thomas Tuchel. - Nie sądzę jednak, byśmy zagrali tylko na 1:0. Jesteśmy takim zespołem, który dąży do kolejnych bramek. Nasza dyspozycja jest lepsza niż przed spotkaniem w Dortmundzie - zapewnia Niemiec.

PSG pauzowało w weekend. Z powodu zagrożenia koronawirusem do skutku nie doszedł bowiem jego wyjazdowy mecz ze Strasbourgiem. Z kolei Borussia zgodnie z planem zaliczyła występ przeciw imienniczce z Moenchengladbach. Wygrała 2:1 po golach Thorgana Hazarda i Achrafa Hakimiego.

- Wszystko jest dzisiaj możliwe. Wygraliśmy przecież pierwszy mecz, a mogliśmy uczynić to z jeszcze większym zapasem bramkowym. Muszę powiedzieć, że z Borussią M'Gladbach zagraliśmy wspaniale. Częściej posiadaliśmy piłkę i stworzyliśmy wiele okazji - zauważył trener Lucien Favre.

We wtorek awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów uzyskal niemiecki RB Lipski i włoska Atalanta Bergamo.

Przewidywane składy na mecz PSG - Borussia Dortmund:
PSG: Navas - Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Kurzawa - Di María, Marquinhos, Gueye, Neymar - Cavani, Sarabia.
Borussia: Bürki - Piszczek, Hummels, Zagadou - Hakimi, Can, Witsel, Guerreiro - Sancho, Haaland, Brandt.

Nie zagrają w meczu PSG - Borussia Dortmund:
PSG: Herrera, Meunier, Verratti, Dagba (?), Mbappe (?)
Borussia: Delaney, Reus

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Borussia - PSG 2:1 (Liga Mistrzów, 18.02.2020)

Mecz PSG - Borussia Dortmund TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Polsat Sport Premium 2. W internecie wyłącznie w płatnej IPLA TV. Komentuje duet Tomasz Włodarczyk – Tomasz Hajto. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 21:00. Zapraszamy!