Paris Saint-Germain 1 - 1 Chelsea Londyn

Liga Mistrzów, 1/8 finału, pierwszy mecz

Chelsea Londyn

1

• Zapraszamy do przeczytania relacji pomeczowej. Ta powinna ukazać się już niedługo. Dziękuję za wspólną relację LIVE i życzę dobrej nocy!

• Tak na szybko: 14-2 w strzałach, 54%-46% posiadania piłki.

• Miażdżące statystyki meczu. PSG powinno wygrać to spotkanie, ale świetnie interweniował Courtois. Chelsea w ogóle nie była zainteresowana atakiem, mimo to udało jej się strzelić bramkę i w rezultacie uzyskać dobry wynik przed rewanżem.

• KONIEC! PSG remisuje z Chelsea 1-1!

• Zlatan miał swoją szansę, ale po jego strzale głową piłka została wybita przez Courtoisa na rzut rożny! Belg po raz kolejny ratuje swój zespół od straty gola!

• Tylko 2 minuty doliczone do podstawowych 90.

• Matuidi powstrzymywany w polu karnym.

• Cavani kapitalnie złożył się do strzału nożycami, ale nie trafił w bramkę!

• Kolejna zmiana w Chelsea. Pojawia się na boisku Oscar w zastępstwie za Fabregasa.

• Pierwsza akcja Pastore, który znalazł miejsce przed polem karnym i chciał uderzyć technicznie w kierunku okienka, ale nie trafił czysto w piłkę i ta poleciała daleko w trybuny.

• A w Chelsea za Costę pojawia się Remy.

• Dwie zmiany. W PSG za Lavezziego wchodzi Pastore.

• Cavani zmarnował sytuację sam na sam! Znakomicie minął Cahilla w polu karnym i uderzył technicznie w kierunku dalszego słupka, ale piłka minęła słupek!

• Zmiana w Chelsea. Schodzi Willian, wchodzi Cuadrado.

• Tempo narzucone przez PSG po strzeleniu bramki nieco siadło w ostatnich minutach, choć to dalej paryżanie dominują i częściej znajdują się w posiadaniu piłki.

• Veratti doskonałym wślizgiem zapobiega kontrze Chelsea.

• Fabregas faulował Matuidiego i dostaje żółtą kartkę. Sporo agresji w szeregach Chelsea.

• Zlatan uprzedził obrońcę Chelsea i wychodził na dobrą pozycję, ale upadł na ziemię po starciu z rywalem. Gwizdek sędziego milczał.

• Brzydki faul Ivanovicia na Cavanim. Urugwajczyk już minął obrońcę Chelsea, a ten, leżąc, podciął napastnika PSG.

• Sirigu trochę w stylu Neuera zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Ibrahimović wkręcił obrońcę w polu karnym i uderzył z lewej nogi, jego strzał broni Courtois, dobijał Matuidi, ale w obrońcę! Kotłuje się pod polem karnym Chelsea!

• Matuidi dorzucał z lewej strony, Cavani znalazł lukę w obronie i uderzył głową. Piłka po koźle nieco zmyliła Courtoisa i wpadła pod poprzeczkę.

• 1-1! CAVANI!

• Van der Wiel ukarany żółtą kartką.

• Hazard agresywnie walczył o piłkę w powietrzu z Verattim, ale sędzia nie odgwizdał faulu. "Starcie gigantów" zakończyło się stratą futbolówki PSG.

• Ibra zgrywał piłkę głową w polu karnym, ale Cavani nie zdołał uderzyć tej piłki.

• Veratti chyba za dużo podglądał Ibrahimovicia na treningu, bo właśnie magicznie podawał przy linii bocznej do Maxwella. Z tej akcji jednak nic nie wyniknęło.

• Sirigu dostał trudną piłkę od swojego obrońcy i był naciskany przez Hazarda, ale bramkarz PSG nie popełnił błędu i wyekspediował futbolówkę z dala od swojej bramki.

• Drugą połowę od środka zaczynają piłkarze Chelsea!

• Ciekawostka przy strzale z rzutu wolnego Ibrahimovicia w końcówce spotkania. Cały David Luiz

• PSG miało więcej z gry, stworzyło sobie dogodne sytuacje, ale nie potrafiło ich wykorzystać. Bardziej konkretna pod bramką była Chelsea i to ona wygrywa pierwszą połowę. Ten gol może mieć duże znaczenie w końcowym rozrachunku, tak jak w poprzednim roku w ćwierćfinale. Przypomnijmy, że dwumecz zakończył się wynikiem 3-3, a Chelsea przeszło do półfinału dzięki strzelonej bramce w Paryżu.

• Kapitalna bramkowa akcja obrońców Chelsea.

• Koniec pierwszej połowy. PSG przegrywa z Chelsea po bramce Ivanovicia w 35. minucie.

• Zlatan z rzutu wolnego, ale piłka poleciała ponad bramką.

• Cavani odebrał piłkę na połowie Chelsea i oddał ją Verattiemu. Młody Włoch ruszył na bramkę Chelsea, chciał minął Maticia sprytnym dryblingiem, ale ten faulował pomocnika PSG.

• Znowu po lewej stronie był Lavezzi, ale po raz kolejny przegrał pojedynek z obrońcami Chelsea.

• Ivanović powstrzymał rajd Lavezziego.

• Płaskie dośrodkowanie z lewej strony Terrego, przedłużył magiczną piętką Cahill, a przed bramkarzem znalazł się Ivanović, który pokonał strzałem głową bezradnego bramkarza PSG!

• Ivanović!

• Courtois popisał się kapitalną interwencją po strzale głową Cavaniego! Rzut rożny przyniósł o wiele większe zagrożenie niż poprzedzająca go kontra!

• Kontra PSG, Ibra do Lavezziego, który z lewej strony źle dośrodkował w pole karne. Z tej akcji tylko rzut rożny dla gospodarzy.

• Świetnie dogrywał Fabregas z rzutu wolnego, piłka minęła wszystkich obrońców, ale nagle pojawił się Sirigu, który odważnym wyjściem z bramki wypiąstkował futbolówkę!

• Ładna akcja trójkowa piłkarzy Chelsea, zakończona faulem Verattiego na Fabregasie tuż przed polem karnym.

• Veratti posłał świetną piłkę w pole karne do van der Wiela, który podjął złą decyzją o podaniu przed pole bramkowe.

• Dobra interwencja na przedpolu Sirigu, który dobrze wyłapał płaskie dośrodkowanie Hazarda.

• Kontra PSG, świetnym zwodem urwał się w środku pola Ibrahimović i ściągnął uwagę obrońców Chelsea, dając mnóstwo miejsca swoim kolegom. Fatalnie akcje rozegrał jednak Matuidi, który źle podawał do Luiza.

• Niecelny strzał główką Lavezziego.

• David Luiz póki co dobrze sobie radzi na pozycji defensywnego pomocnika. Brazylijczyk udanie rozbija ataki Chelsea.

• Nieudane dośrodkowanie Maxwella z lewej strony boiska.

• Strzał Cavaniego broni Courtois, akcja trwała dalej i Belg po raz kolejny dobrze się zachował, odbijając strzał głową Ibrahimovicia!

• 1/8 finału Ligi Mistrzów: PSG - Chelsea Londyn

• Nieudana akcja Williana, na prawej stronie powstrzymywał go Cavani.

• Walka toczy się póki co w środkowej strefie boiska.

• PSG w swoich granatowych kostiumach, Chelsea na żółto.

• Zaczęli gospodarze!

• Wobec kontuzji Ibrahimovicia, który nie zagrał wszystkich meczów w LM, rolę głównej armaty przejął Cavani. Urugwajczyk zdobył 5 bramek w meczach grupowych i jest najlepszym strzelcem swojej drużyny. W drużynie Chelsea zdobywanie bramek rozkłada się na kilku zawodników. Drogba, Fabregas, Hazard, Matić, Terry - wszyscy oni zdobyli po 2 gole.

• Obie drużyny fazę grupową przeszły bez większych problemów. Łatwiejsze zadanie miała Chelsea, która wygrała swoją grupę i wyprzedziła Schalke, Sporting i Maribor. PSG przyszło rywalizować z Barceloną, Ajaxem i Apoelem. Paryżanie z dorobkiem 13 punktów zajęli drugie miejsce, tuż za ekipą z Hiszpanii.

• Tak wygląda oficjalna lista składów na dzisiejszy mecz

• PSG i Chelsea grały ze sobą w tamtym roku w ćwierćfinale LM. W dwumeczu lepsza była Chelsea, która dzięki bramce strzelonej na wyjeździe awansowała kosztem PSG. Decydującą bramkę w 87. minucie strzelił wtedy Demba Ba.

• Ławki rezerwowych obu zespołów:

PSG: Douchez, Camara, Digne, Kimpembe, Rabiot, Pastore, Bahebeck.

Chelsea Londyn: Čech, Filipe Luís, Zouma, Oscar, Drogba, Rémy, Cuadrado.

• Dlaczego ten mecz jest dla paryżan tak ważny? W zeszłym roku to właśnie Chelsea pogrzebała marzenia Francuzów o wygraniu Ligi Mistrzów, a przecież zbudowana na solidnych podstaw składających się z petrodolarów ekipa PSG nie zadowoli się sukcesami na własnym podwórku.

Zapoznaj się z zapowiedzią tego spotkania ZAPOWIEDŹ - KLIK

• Absolutnie hitowa para 1/8 finału LM. Dwa bogate kluby i tylko jeden z nich wywalczy awans do dalszej fazy pucharowej.

• Witamy na relacji z meczu 1/8 finału LM, w którym PSG podejmie Chelsea Londyn!