Pasieka: Przerwa się nam przyda

Janusz Woźniak/Dziennik Bałtycki
Arka Gdynia 2:0 Odra Wodzisław
Arka Gdynia 2:0 Odra Wodzisław PiK (Ekstraklasa.net)
- Z faktu, że potrafimy na wyjeździe atakować, stwarzać sobie dogodne sytuacje podbramkowe, możemy być zadowoleni - opowiada o swoim zespole Dariusz Pasieka. Jak Arka przepracuje okres reprezentacyjnej przerwy, aby poprawić skuteczność?

Porażkę 0:1 w Bełchatowie można byłoby nazwać pechową, gdyby nie to, że do przerwy to Arka powinna prowadzić różnicą dwóch bramek.
Powinna, ale te bramki dla nas nie padły. Z faktu, że potrafimy na wyjeździe atakować, stwarzać sobie dogodne sytuacje podbramkowe, możemy być zadowoleni. Ze skuteczności w ich wykorzystywaniu już zdecydowanie nie. Zresztą jedynego gola też straciliśmy w konsekwencji całej serii błędów. Najpierw nie potrafiliśmy odciąć od podania wychodzącego na czystą pozycję Nowaka. "Bledza" jednak naprawił ten błąd. Był tylko rzut rożny, a nam zabrakło konsekwencji w kryciu po jego wykonaniu. Jakby moi zawodnicy nie zauważyli, że na boisku od czterech minut jest nowy zawodnik, czyli Nowak. No i nieszczęście stało się faktem.

Wówczas do końca meczu było pół godziny. Tymczasem Pana zawodnikom zaczynało brakować tlenu.

Widziałem to i próbowałem ratować sytuację, wprowadzając trzech rezerwowych. Generalnie jednak zespół tracił już na szybkości i dynamice grania. Maraton ostatnich spotkań, a w szczególności 120 minut pucharowego meczu z Jagiellonią, dał nam się jednak we znaki.

Przemysława Trytki wyraźnie w tym meczu zabrakło, a Marcinowie, Wachowicz i Budziński, zaczęli mecz w Bełchatowie na ławce rezerwowych.

Przemek bardzo chciał grać, ale kontuzja nie pozwoliła nawet na wpisanie go do meczowego protokołu. On musi się skupić na zabiegach rehabilitacyjnych. Budziński usiadł na ławce ze względów taktycznych, a "Wachu" walczył ostatnio z bólem w kolanie i do gry nadawał się tylko na krótki okres.

Teraz czas dla reprezentacji i dwa tygodnie przerwy w lidze. Ta przerwa pewnie bardzo się Pana drużynie przyda.

Zdecydowanie tak. Musimy odpocząć fizycznie i psychicznie. Dlatego po sobotnim spotkaniu dałem zawodnikom wolne do środy. A od tego dnia zaczniemy przygotowania do wyjazdowego spotkania z Piastem Gliwice.