Patryk Klimala bohaterem w MLS. Strzelił kluczowego gola [WIDEO]

DW
Major League Soccer/Youtube
MLS. Spotkanie New York Red Bulls z Chicago Fire zakończyło się wysokim remisem 3:3. Kolejne trafienie w tym sezonie zaliczył na swoje konto Patryk Klimala. Polski napastnik zrobił to w doliczonym czasie gry i tym samym uratował zespół przed porażką.

Spotkanie ekip z Nowego Jorku i Chicago miało wiele polskich akcentów. Po jednej stronie mogliśmy oglądać Patryka Klimalę, ale dopiero od drugiej połowy. Na ławce rezerwowych u gości zasiadł Kacper Przybyłko. Od pierwszej minuty mogliśmy za to oglądać bramkarza Chicago Fire, niedawno powołanego do reprezentacji przez Czesława Michniewicza. Mowa oczywiście o Gabrielu Sloninie.

New York Red Bulls prowadzili po 20 minutach gry, ale tuż po przerwie było już 1:2. Gdy wynik znów był remisowy, obie drużyny zdobyły dwie bramki w końcówce. W 89. minucie gola dla gości strzelił Xerdan Shaqiri. Szwajcar wykorzystał płaskie podanie i błąd obrońcy. Następnie sam precyzyjnym strzałem wykończył akcję.

Gdy wydawało się, że Chicago zainkasuje komplet punktów, Patryk Klimala strzelił na 3:3. Zespołowa akcja, prostopadłe podanie na skraj pola karnego, wycofanie do polskiego napastnika, a na sam koniec intuicyjne wykończenie. Zobacz tę bramkę!

Patryk Klimala zdobył trzy bramki w trzech ostatnich meczach. Łącznie w tym sezonie ma na swoim koncie cztery gole.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

W reprezentacji Polski rywalizacja o powołanie jest coraz większa. Młodzi i zdolni masowo zajmują polską szatnię. Jesteśmy świadkami pokoleniowej zmiany. Nic dziwnego, że selekcjoner Czesław Michniewicz obserwuje naszą młodzieżową kadrę. Jest tam kilka nazwisk, na które warto zwrócić uwagę. Kto wie, może nawet zabrać na mistrzostwa świata w Katarze?