Patryk Klimala strzelił swojego pierwszego gola dla Celticu. Mistrzowie Szkocji zremisowali 1:1 z OGC Nice

Press Focus/x-news
W styczniu 2020 roku Patryk Klimala przeszedł z Jagiellonii Białystok do Celticu Glasgow za 4 mln euro. Napastnik zwrócił na siebie uwagę dobrymi występami w ekstraklasie podczas rundy jesiennej. Jego początki w szkockim klubie nie były łatwe. Wystąpił w czterech meczach, podczas których nie strzelił gola.

Rozgrywki Scottish Premiership zostały przerwane w marcu z powodu pandemii koronawirusa. Celtic został mistrzem Szkocji, ponieważ był zdecydowanym liderem po 30 ligowych kolejkach.

W czwartek (16.07) „The Bhoys” rozegrali pierwszy mecz od marca. Na towarzyskim turnieju Veolia Trophy w Lyonie zremisowali 1:1 z OGC Nice. Francuski zespół prowadził do przerwy po golu Kaspera Dolberga. Klimala pojawił się na boisku po godzinie gry, zmieniając Odsonne'a Edouarda. Polak doprowadził do wyrównania w 73. minucie meczu, wykorzystując błąd bramkarza rywali, któremu odskoczyła piłka.

- Jestem gotowy i myślę, że to udowodniłem. Mam nadzieję, że pokażę to samo w kolejnym spotkaniu - powiedział Klimala.
W sobotę (18.07) Celtic zagra z Olympique Lyon, a we wtorek (21.07) z Paris Saint Germain.

Ładne i nowoczesne stadiony nie są domeną wyłącznie klubów Ekstraklasy i jej bezpośredniego zaplecza. W niższych ligach także spotkamy komfortowe i eleganckie obiekty. Oto niektóre z nich!