Patryk Lipski: Cieszę się, że punktujemy w ostatnich meczach

Wojciech Grzegorzyca
Patryk Lipski: Cieszę się, że punktujemy w ostatnich meczach Lucyna Nenow / Polska Press
– Wcześniej brakowało nam punktów, więc teraz musimy nadrabiać. Dlatego cieszę się, że punktujemy w ostatnich meczach – powiedział po wygranym meczu z Lechią Gdańsk pomocnik Ruchu Chorzów, Patryk Lipski.

Ruch Chorzów pokonał na własnym stadionie kolejnego kandydata do mistrzostwa Polski – Lechię Gdańsk 2:1. „Niebiescy” w ostatnich czterech meczach zdobyli łącznie 10 punktów. - Wcześniej brakowało nam punktów, więc teraz musimy nadrabiać. Dlatego cieszę się, że punktujemy w ostatnich meczach. Za tydzień mamy kolejne spotkanie i znowu musimy zdobyć komplet. Na szczęście nasze miejsce w tabeli jest już lepsze. Nie należy jednak zapominać o tym, że na boisku zdobyliśmy cztery punkty więcej, więc to miejsce w powinno być jeszcze lepsze (Komisja ds. Licencji PZPN w grudniu ukarała Ruch odjęciem ośmiu punktów, ale klub z Chorzowa spełnił odpowiednie wymogi i w styczniu otrzymał z powrotem połowę z nich – przyp. red.). Jednak nasz główny cel to utrzymanie i jeśli nadal będziemy tak grać, to wierzę, że uda nam się to zrobić – powiedział po meczu z Lechią Gdańsk Patryk Lipski.

Młody pomocnik Ruchu zanotował „asystę” przy samobójczym trafieniu Pawła Stolarskiego. Patryk Lipski dośrodkował wówczas futbolówkę na piąty metr, a obrońca Lechii niefortunnie wpakował ją głową do własnej bramki. – Tak naprawdę to dla mnie bez różnicy, bo ta bramka przyczyniła się do zwycięstwa. Statystyki schodzą na bok, gdy potrzebne nam są punkty – skomentował 22-latek.

Mimo dobrej gry, chorzowianie nie ustrzegli się błędów i w 61. minucie stracili bramkę. Kontratak swojego zespołu golem zakończył Marco Paixao. Na szczęście dla Ruchu, zaledwie pięć minut później na listę strzelców wpisał się Jarosław Niezgoda, który tym samym ustalił wynik spotkania na 2:1. – Myślę, że w defensywie zagraliśmy dobrze. Niepotrzebnie straciliśmy bramkę po kontrataku, bo w meczu z drużyną Lechii Gdańsk nie można w ten sposób tracić gola. Ale na szczęście udało nam się strzelić jedną bramkę więcej, więc to my cieszymy się ze zwycięstwa – zakończył zawodnik Ruchu.