Patryk Szysz z drugą bramką! Młodzieżowcy na boisku: 4. kolejka PKO Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek CzaplewskiZaktualizowano
To jest czas Patryka Szysza
To jest czas Patryka Szysza Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
PKO Ekstraklasa. Z 4. kolejki miłe wspomnienia zachowa Patryk Szysz. Nie dość, że jego Zagłębie Lubin wygrąło po raz pierwszy w sezonie to jeszcze on sam ustalił wynik z Arką Gdynia na 2:0.

Występy młodzieżowców w 4. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Kamil Antonik (rocznik 1998) - 45 minut z Zagłębiem Lubin (zmienił go Marcin Budziński). Za ten występ wybraliśmy go do antyjedenastki kolejki.
Mateusz Młyński (2001) - Całe spotkanie w drugiej linii. Bez efektu.

Cracovia - Sylwester Lusiusz (1999) - Pestka na urlopie, więc kolejne minuty zebrał Lusiusz. Do 64 minuty biegał przeciw Koronie Kielce.
Sebastian Strózik (1999) - Wszedł za Lusiusza. To było jego pierwsze pół godziny w tym sezonie.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - Całe spotkanie z Rakowem Częstochowa. Jest "zero z tyłu", lecz ugrane i dużym nakładem sił i dzięki odrobinie szczęścia.
David Kopacz (1999) - Od początku, ale nie do końca. Do dorobku dopisał 45 minut.
Daniel Ściślak (2000) - Grał za Kopacza. Trochę rozruszał uśpione towarzystwo...

Jagiellonia Białystok - Patryk Klimala (1998) - Do 59 minuty z Lechią Gdańsk. Dość pechowo znalazł się na spalonym przy efektownym strzale Tomasa Prikryla (sędzia uznał, że Klimala absorbował uwagę).
Bartosz Bida (2001) - Od 46 minuty za Juana Camarę. Bez wątpienia spisał się o niebo lepiej od Hiszpana.
Mikołaj Nawrocki (2001) - Debiutant! W 89 minucie zastąpił Jesusa Imaza.

Korona Kielce - Paweł Sokół (2000) - Gra wszystko. Czwarty występ zanotował przy Kałuży. Czystego konta jednak nie zachował, ponieważ do siatki trafił Sergiu Hanca.

Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Z Jagiellonią Białystok biegał do 83 minuty (na końcówkę wszedł Daniel Łukasik). Oddał jeden strzał.
Tomasz Makowski (1999) - Całe spotkanie w środku pola. Miał trochę problemów ze starszymi rywalami.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - 90 minut ze Śląskiem Wrocław. Dostał żółtą kartkę i w ogóle to spisał się poniżej oczekiwań.
Kamil Jóźwiak (1998) - Zagrał tak, że wybraliśmy go do antyjedenastki kolejki. Słaby występ!
Tymoteusz Puchacz (1999) - Od 55 minuty grał za Joao Amarala.
Paweł Tomczyk (1998) - W 80 minucie wszedł za Karlo Muhara. Też nic nie wskórał, choć miał wyborną okazję.

ŁKS Łódź - Jan Sobociński (1999) - Z Piastem Gliwice dane było mu wystąpić w pełnym wymiarze czasowym. Obejrzał żółtą kartkę - drugą w tym sezonie.

Piast Gliwice - Sebastian Milewski (1998) - Dziczka brak, więc z ŁKS-em Łódź zagrał przez 90 minut.
Dominik Steczyk (1999) - W 71 minucie zmienił Piotra Parzyszka.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - Zbiera minuty aż miło. Tym razem całe spotkanie z Wisłą Kraków.
Marcin Listkowski (1998) - O dziwo pojawił się w wyjściowej jedenastce. W 79 minucie boisko opuścił. Zmienił go Srdan Spiridonović.

Raków Częstochowa - Miłosz Szczepański (1998) - Któż ma grać jeśli nie on? Z Górnikiem Zabrze zanotował pełne 90 minut.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Prawie cały mecz z Lechem Poznań. Wywalczył jedenastkę, nabijając rękę Thomasa Rogne.
Adam Łyszczarz (1999) - W 89 minucie zmienił Płachetę.

Wisła Kraków - Dawid Szot (2001) - Pierwszy występ w tym sezonie i od razu do końcowego gwizdka. Tak było w Szczecinie z Pogonią.

Zagłębie Lubin - Patryk Szysz (1999) - Dostał szansę gry w pierwszym składzie i nie zmarnował jej. Zanim został zmieniony (85), zdobył bramkę, która przypieczętowała zwycięstwo nad Arką Gdynia.
Łukasz Poręba (2000) - Od początku, ale nie do końca. Boisko opuścił w 72 minucie.
Bartosz Slisz (1999) - Wszedł za Porębę.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
2 GOLE: Patryk Szysz (Zagłębie Lubin).
1 GOL: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Paweł Tomczyk (Lech Poznań).