Paweł Bochniewicz z debiutem marzeń w Holandii. Gol i czyste konto [WIDEO]

DW
Paweł Bochniewicz z golem w debiucie dla zespołu sc Heerenveen.
Paweł Bochniewicz z golem w debiucie dla zespołu sc Heerenveen. Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Paweł Bochniewicz w czwartek 10 września podpisał kontrakt z sc Heerenveen, a już dwa dni później zadebiutował w ligowym spotkaniu. Polski obrońca wystąpił od pierwszej minuty i strzelił gola, a jego zespół wygrał 2:0.

24-letni obrońca trafił do Holandii zaledwie w czwartek. Od razu udowodnił, że nie musi czekać na odpowiedni moment i aklimatyzację, by odnaleźć się w nowym zespole. Bochniewicz wszedł w wyjściowym składzie na mecz Heerenveen - Willem II. Polak strzelił gola na 2:0 w 75. minucie i właśnie takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Paweł Bochniewicz - gol w debiucie!

Liga holenderska Eredivisie zaczęła sezon w ten weekend. SC Heerenveen z bilansem 2-0 ma jest liderem ex aequo z Twente i Feyenoordem. Paweł Bochniewicz dołączył do nowego zespołu na zasadzie transferu definitywnego. Górnik Zabrze zarobił na tym ok. 1,40 mln euro (źr. transfermarkt).