Piotr Janas
W sobotnich meczach 11. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa III) Ślęza Wrocław po dramatycznej końcówce przegrała u siebie z MKS-em Kluczbork 2:3, a Foto-Higiena Gać zremisowała z Górnikiem II Zabrze 3:3.

Ślęza Wrocław była faworytem w meczu z zeszłosezonowym spadkowiczem z II ligi. MKS Kluczbork przed spotkaniem na Stadionie Piłkarskim Oławka przy ul. Na Niskich Łąkach we Wrocławiu miał na koncie więcej porażek, aniżeli zwycięstw.

Wrocławianie po bramkach Szymona Lewkota w 13 minucie i Macieja Matusika w 19 minucie już do przerwy prowadzili 2:0. Na drugą połowę praktycznie nie wyszli z szatni... W 48 minucie gola kontaktowego zdobył Jakub Ryś, a trzy minuty później do wyrównania doprowadził Patryk Palat.

To co najgorsze dla gospodarzy wydarzyło się w samej końcówce - na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry jakiejkolwiek zdobyczy punktowej pozbawił Ślęzę Kamil Jurasik, trafiając na 3:2 dla przyjezdnych.

Emocji nie brakowało także w podoławskiej Gaci, gdzie Foto-Higiena zremisowała z rezerwami Górnika Zabrze 3:3. Jedną z bramek dla Górnika strzelił dobrze znany z ekstraklasowych boisk Łukasz Wolsztyński.

Swój mecz wygrały także rezerwy Zagłębia Lubin, ogrywając w Lubinie Gwarek Tarnowskie Góry 4:0. Mniej szczęścia miała druga drużyna Miedzi Legnica, która przegrała w Pawłowicach Śląskich 2:5 oraz Piast Żmigród, który musiał uznać wyższość Rekordu w Bielsko-Białej.

W niedzielę dokończenie 11. serii gier. Najciekawiej zapowiada się starcie rezerw Śląska Wrocław z Polonią w Bytomiu (godz. 15). W składzie WKS-u znów nie zabraknie piłkarzy z pierwszej drużyny. Pierwszy raz od maja na boisku ma pojawić się wracający do zdrowia Mateusz Radecki.

11. kolejka III ligi (grupa III):
Ślęza Wrocław - MKS Kluczbork 2:3 (Lewkot 13, Matusik 19 - Ryś 48, Palat 51, Jurasik 88)
Foto-Higiena Gać - Górnik II Zabrze 3:3 (Korytek 30, Tarnow 77, 82 - nieznany 46, Wolsztyński 52, Krawczyk 53)
Ruch Chorzów - Ruch Zdzieszowice 2:2 (Lechowicz 66, Bartolewski 76 - Smolarek 1, Niemczyk 54-k.)
LZS Starowice Dolne - Stal Brzeg 1:1
Pniówek Pawłowice Śląskie - Miedź II Legnica 5:2 (Caniboł 4, 41-k., 45, Morcinek 67, Hanzel 78 - Arisco 68, Smuga 86)
Zagłębie II Lubin - Gwarek Tarnowskie Góry 4:0 (Więcek 27, Żyra 31-k., 42, Sypek 45)
Rekord Bielsko-Biała - Piast Żmigród 1:0 (Guzdek 89)
Niedziela: Lechia Zielona Góra - ROW 1964 Rybnik (godz. 14), Polonia Bytom - Śląsk II Wrocław (godz. 15, na stadionie Szombierek).