Pechowa "trzynastka" Przemysława Wiśniewskiego. Samobój w meczu Torino [WIDEO]

Tomasz Górski
Venezia
Liga włoska. Przygoda Przemysława Wiśniewskiego w Serie A to prawdziwa sinusoida. W spotkaniu 37. kolejki niefortunną interwencją pokonał Bartłomieja Drągowskiego. Spezia jest o krok od spadku z ligi.

Samobój Przemysława Wiśniewskiego

13. mecz Przemysława Wiśniewskiego w barwach Spezii okazał się pechowy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzył Stephane Singo tak, że piłka odbiła się od łokcia i wpadła do siatki mimo rozpaczliwej interwencji Bartłomieja Drągowskiego.

W wyjściowym składzie gospodarzy znalazło się trzech Polaków - Bartłomiej Drągowski, Przemysław Wiśniewski i Arkadiusz Reca. Na drugą połowę wyszedł Szymon Żurkowski, który zmienił Mehdiego Bourabię. Natomiast w ekipie "Byków" spotkanie na ławce rozpoczął Karol Linetty. Pojawił się on na boisku w 87. minucie, zastępując Ivana Ilica.

To drugi gol samobójczy Wiśniewskiego w tym sezonie. Wcześniej - 8 kwietnia - skierował piłkę do własnej bramki w spotkaniu z Fiorentiną (1:1). Ma na koncie też jeden "właściwy" gol strzelony 2 tygodnie temu z Milanem. Wówczas drużyna czterech Polaków sensacyjnie wygrała (2:0).

Walka o utrzymanie

Spezia powalczy o pozostanie w Serie A w następnej kolejce. 4 czerwca zagra na wyjeździe z AS Roma. Po 37 kolejkach drużyna Polaków ma 31 punktów i 1 "oczko" wyprzedza zagrożoną spadkiem Veronę, której zawodnikiem jest Paweł Dawidowicz (jutro zagra z Empoli przed własną publicznością).

Spezia - Torino 0:4
Gol: Wiśniewski (samob.) 24', Ricci 72', Ilic 76', Karamoh 90+6'