Pelikan Łowicz znów zwycięski

Tomasz Imiński/Dziennik Bałtycki
Pelikan Łowicz 1:3 Podbeskidzie Bielsko Biała
Pelikan Łowicz 1:3 Podbeskidzie Bielsko Biała Łukasz Mierzwiński
Piłkarze Pelikana Łowicz wygrali drugi z rzędu mecz sparingowy. Tym razem drużyna prowadzona przez Roberta Wilka pokonała 2:1 Pogoń Siedlce - lidera III ligi łódzko-mazowieckiej.

W drużynie Pelikana kolejny dobry mecz rozegrał Rafał Rosiak. Wychowanek ŁKS jest blisko pozostania w Łowiczu. Tymczasem do rozpoczęcia rudny wiosennej II ligi pozostały niespełna dwa tygodnie (o ile oczywiście planów nie pokrzyżuje pogoda).

Jak przystało na drugoligowca, Pelikan przeważał w całym sobotnim meczu. W pierwszej połowie łowiczanie mieli jednak problemy z wykończeniem akcji. Zaś goście błysnęli skutecznością w 36 minucie, gdy Witolda Sabelę pokonał Damian Guzek.

W drugiej połowie łowiczanie zdominowali rywali. Na efekty ich coraz lepszej gry nie trzeba było długo czekać. W 51 minucie po akcji Macieja Wyszogrodzkiego i dośrodkowaniu Przemysława Jakóbiaka, bardzo ładnym strzałem głową popisał się Robert Łakomy. Z kolei w 73 minucie błąd popełnił bramkarz Pogoni, którego zaskoczył strzałem z dystansu Wojciech Marcinkiewicz.
- Jestem zadowolony z naszej gry w drugiej części spotkania - stwierdził po meczu trener Robert Wilk. - Przeprowadziliśmy kilka ciekawych akcji.

Łowicki szkoleniowiec oglądał w sobotę Rafała Rosiaka. - Chciałbym, aby ten zawodnik pozostał w Łowiczu. Teraz wszystko zależy od rozmów piłkarza z naszym zarządem - dodał Robert Wilk.

Jeśli Rosiak porozumie się z zarządem Pelikana, to będzie trzecim zawodnikiem, który zimą zasilił łowicki zespół (wcześniej kontrakty podpisali: Mariusz Solecki i Robert Łakomy).
Do rozpoczęcia rundy wiosennej II ligi pozostały już tylko dwa tygodnie. - W okresie przygotowawczym pracowaliśmy bardzo ciężko. Niestety nie omijały nas kontuzje. Bolesne są szczególnie urazy: Sebastian Przybyszewskiego i Piotra Bryka, które wyeliminowały tych piłkarzy z gry na kilka miesięcy - ocenia trener Pelikana. - Jeśli już w trakcie sezonu będą nas omijać kontuzje i urazy, powinno być dobrze. Nasz zespół naprawdę jest w stanie wygrać z każdym.

W ostatnich dniach przed startem ligi zespół Roberta Wilka będzie pracować nad taktyką. Łowiczanie rozegrają jeszcze jeden mecz kontrolny. W sobotę, 26 lutego, Pelikan zmierzy się na sztucznej murawie stadionu OSiR z MKS Kutno (godz. 12). W pierwszym wiosennym meczu Pelikana czeka wyjazd do Elbląga na mecz z Olimpią. Głównym celem Pelikana jest utrzymanie się w II lidze.

W najbliższy czwartek, 24 lutego, ponad 50 członków Pelikana weźmie udział w zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. Głównym punktem obrad, które rozpoczną się o godzinie 17 (drugi termin o godz. 17.30) w OSP w Łowiczu będzie wybór nowego prezesa zarządu.