Pewne wygrane w sparingach Chełmianki i Świdniczanki

sport
Lewart Lubartów
Niedzielnym sparing Górnika Łęczna z Motorem Lublin został odwołany ze względu na fatalne warunki atmosferyczne. Mecze kontrolne w weekend rozegrały natomiast inne zespoły z regionu.

Dwa sparingowe zwycięstwa odnieśli piłkarze trzecioligowej Chełmianki. W pierwszym meczu pokonali grającą w czwartej lidze Lubliniankę 1:0. Jedynego gola, po kwadransie gry, strzelił Łukasz Mazurek. Dzień później przeciwnikiem chełmian była Tomasovia Tomaszów Lubelski.

Tym razem kibice obejrzeli trzy bramki, a wszystkie padły w podobnych okolicznościach. Pierwszego gola technicznym strzałem zza pola karnego zdobył Paweł Myśliwiecki. Wcześniej tomaszowianie długo wymieniali podania pod własną bramką aż w końcu stracili futbolówkę, która trafiła do Myśliwickiego.

W drugiej połowie Tomasovia doprowadziła do wyrównania. Piłkę pod polem karnym Chełmianki przejął Rafał Kycko, zbiegł do środka i uderzył z ok. 17 metrów. Piłka odbiła się jeszcze od nogi jednego z obrońców i przeleciała nad bramkarzem.

Wynik sparingu ustalił Dawid Brzozowski, który po przejęciu piłki na połowie przeciwnika lewą stroną wbiegł w pole karne Tomasovii i z bliska strzelił obok interweniującego bramkarza.

Pewne zwycięstwo w sparingu czwartoligowców odnieśli piłkarze Świdniczanki Świdnik. W Lubartowie wygrali z Lewartem 3:0, chociaż w pierwszej połowie nie wykorzystali dwóch rzutów karnych.

Do przerwy gola dla Świdniczanki strzelił jednej z testowanych zawodników. Goście mieli jeszcze dwie okazje do podwyższenia, ale najpierw z jedenastu metrów pomylił się Michał Zuber, a przy kolejnej próbie udaną interwencją wykazał się bramkarz, Damian Podleśny.

Przewaga zespołu ze Świdnika była jednak bezdyskusyjna, co potwierdziło się po przerwie. Golkipera Lewartu dwukrotnie pokonał wtedy Rafał Stępień.

Lublinianka – Chełmianka 0:1 (0:1)
Bramka: Mazurek 15

Lublinianka: Wójciki – Futa, Świderski, Ptaszyński, Brzyski, Makowski, Chodziutko, Fularski, Kalita, Paluch, zawodnik testowany. Grali także: Lewandowski, Rasiński, Jakimiński, Niegowski, Miśkiewicz, Wójtowicz, Wadowski oraz trzech zawodników testowanych.

Chełmianka: Długosz – Duda, Mazurek, Janiszek, Wiatrak, Bednara, Misiurek, Skoczylas, Bonin, Grądz, Pryliński oraz Pryliński, Duda, Janiszek, Misiurek.

Chełmianka Chełm – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:1 (1:0)
Bramki: Mysliwiecki, Brzozowski - Kycko

Tomasovia: Krawczyk - Pleskacz, Skiba, Chmura, Zozulia - Orzechowski, Słotwiński, Kycko, D.Szuta, A. Żurawski - zawodnik testowany oraz Tomaszewski, Lasota, Kurzępa, Czereczun, Błajda, Lis, zawodnik testowany

Lewart Lubartów - Świdniczanka Świdnik 0:3 (0:1)
Bramki: testowany, Stępięń x2
Lewart: Podleśny - Iskierka, Kuzioła, Majewski, Michałów, Koneczny, Pikul, Ciechański, Aftyka, Sowa, Żelisko; grali też Duda, Bednarczyk, Żuk, zawodnik testowany, Tomasiak, Kamiński, Sokół.