Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Piłkarki Polonii Poznań miały niepowtarzalną szansę na pierwszy punkt w rozgrywkach ekstraligi Fot. Paweł Matysiak
Szósta kolejka spotkań ekstraligi piłki nożnej kobiet nie przyniosła niespodzianek. Wszystkie czołowe zespoły odniosły zwycięstwa, więc w tabeli nie zaszły żadne zmiany. Liderem tabeli pozostał Medyk Konin, który w sobotę odniósł piąte zwycięstwo w sezonie, wygrywając u siebie z AZS UJ Kraków 5:2 (4:0). Na ostatnim miejscu, wciąż bez punktu, Polonia Poznań. Absolutny beniaminek ekstraligi z Poznania tym razem był o włos od zdobycia historycznego, pierwszego punktu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, bramkę decydującą o porażce 2:3 (0:2) w wyjazdowym meczu z Olimpią Szczecin tracąc w doliczonym czasie drugiej połowy.

Piłkarki Medyka bardzo dobrze zagrały w pierwszej połowie. Już po 16 minutach koninianki prowadziły 3:0 i losy spotkania były w zasadzie rozstrzygnięte. Tuż przed przerwą i krótko po rozpoczęciu drugiej części meczu koninianki zdobyły kolejne gole, zrobiło się 5:0 i zanosiło się na pogrom akademiczek z Krakowa. Rozprężenie, które wkradło się w szeregi zespołu z Konina pozwoliło krakowiankom zmniejszyć rozmiary porażki. O dekoncentrację trener Medyka Roman Jaszczak miał pretensje do swoich zawodniczek.
Przed meczem odbyła się uroczystość wręczenia koniniankom pucharu oraz medali za zajęcie trzeciego miejsca w ekstralidze w sezonie 2017/2018.

W Szczecinie od początku mecz był wyrównany, ale piłkarki Olimpii wykorzystały dwa błędy poznanianek, najpierw po rzucie rożnym i w doliczonym czasie pierwszej połowy i do przerwy prowadziły 2:0. Poznanianki nie zamierzały jednak rezygnować, znowu na wyjeździe pokazały charakter i po zmianie stron, w niespełna 10 minut doprowadziły do remisu. Kiedy wydawało się już, że historyczny pierwszy punkt w ekstralidze poznanianki zapiszą na swoim koncie, w ostatniej akcji spotkania szczecinianki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

– Dziewczynom zabrakło doświadczenia, boiskowego cwaniactwa, żeby przetrzymać piłkę w końcówce obu części meczu. Podkreślić należy duże zaangażowanie i ambitną walkę mojego zespołu. Pozostał żal i niedosyt . Historyczny pierwszy punkt w ekstralidze był tak blisko. W ostatnich minutach nie potrafiliśmy powstrzymać zmasowanych ataków rywalek – skomentował trener Polonii Michał Waraczyński.

Medyk Konin – AZS UJ Kraków 5:2 (4:0). Bramki: 1:0 Nikol Kaletka (10), 2:0 Kaletka (12), 3:0 Natalia Chudzik (16. karny), 4:0 Kaletka (43), 5:0 Dominika Kopińska (47), 5:1 Karolina Dul (69), 5:2 Natalia Sitarz (88).
Medyk: Sowalska – Lukas, Maskiewicz, Sałata, Iwaniszyn (82. Olejniczak) – Gedgaudaite (63. Łasicka), Pakulska (84. Kowtun), N. Zając, Chudzik (46. Gawrońska) – Kaletka, Kopińska.

Olimpia Szczecin – Polonia Poznań 3:2 (2:0). Bramki: 1:0 Olga Sirant (21), 2:0 (45+1), 2:1 Paulina Bączek (49. karny), 2:2 Zuzanna Sawicka (53), 3:2 Natalija Hryb (90+2).
Polonia: Siejka – Grześkowiak (50. Zalaszewska), Czudzińska, Cerajewska, Szmatuła – Kościelna (50. Nowak), Bączek, Cywińska (76. Dzierga), Sawicka (66. Majewska), Liczbińska – Sutkowska (81. Machowiecka).

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Materiał oryginalny: Pewne zwycięstwo konińskiego lidera. Poznański beniaminek ekstraligi piłkarek o włos od historycznego remisu w Szczecinie - Głos Wielkopolski