Pewne zwycięstwo Odry

Marek Iwaniszyn
GieKSa poległa w meczu z Odrą
GieKSa poległa w meczu z Odrą Łukasz Piotrowski (Ekstraklasa.net)
Odra Wodzisław pewnie pokonała w spotkaniu kontrolnym pierwszoligowy GKS Katowice 4:0. Do bramki trafiali dwa razy Piechniak oraz po razie Bueno i Shalamberidze.

Do spotkania doszło na boisku w Świerklanach. Początkowo rywalem drużyny z Wodzisławia Śląskiego miała być ekipa Banika Ostrawa. Ostatecznie doszło jednak do zmiany sparingpartnera i tym samym mieliśmy dzięki temu pojedynek dwóch śląskich drużyn.

Odra na prowadzenie wyszła już w pierwszej minucie gry. Bramkę uderzeniem głową strzelił Brazylijczyk Bueno. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Piotr Piechniak. Zawodnik znalazł się, po podaniu Malinowskiego, w sytuacji sam na sam z Gorczycą i nie mógł takiej okazji zmarnować. Ten sam zawodnik pięć minut po wznowieniu gry trafił na 3:0. Wynik spotkania tuż przed końcem ustalił Koba Shalamberidze.