Piast Człuchów - Gryf Słupsk 0:6. Awans Aniołów, Jantara i Startu

Jarosław Stencel
Bartosz Stojek (z lewej) strzelił pierwszego gola w meczu w Bruskowie Wielkim. Piłkę próbuje odebrać mu Łukasz Pakuła Łukasz Capar
20 bramek padło w meczach V rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Nie było niespodzianek, faworyci przeszli do kolejnej rundy, ale w dwóch przypadkach nie mieli łatwo.

W Człuchowie bez żadnego problemu poradzili sobie piłkarze słupskiego Gryfa.

Już na początku spotkania w poprzeczkę uderzył Łukasz Stasiak. Do bramki trafili gospodarze, ale sędzia nie uznał gola. W 36 minucie Kopciński przejął piłkę na 16 metrze, minął obrońcę i bramkarza strzelił do pustej bramki. Chwilę potem Tofil przyjął piłkę i uderzył momentalnie z 20 metrów w samo okienko.

Po przerwie Zieliński otrzymał prostopadłą piłkę, wpadł w pole karne, minął obrońcę i podciągnął do linii końcowej uderzając piłkę w krótki róg czego nie spodziewał się bramkarz Piasta. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Słowiński strzelił czwartego gola po akcji z Tomaszem Piekarskim, który zagrał piłkę nad obrońcami na 20 metrze, a w sytuacji sam na sam Słowiński nie miał żadnego problemu z pokonaniem golkipera Piasta. W końcówce meczu padły jeszcze dwa gole.

Tofil dostał piłkę w rogu “szesnastki” krótkim zwodem minął obrońcę i z prawej nogi uderzył przy bliższym słupku.

Na koniec Kacper Bednarczyk do zszedł do środka, dograł piłkę za linię obrony, a Słowiński przelobował bramkarza. Piast miał dwie okazje, ale dobrze spisał się Michał Kędzia.

W Bruskowie Wielkim, gdzie Stal (klasa okręgowa) podejmowała czwartoligowe Anioły Garczegorze lepsi okazali się goście strzelając na początku dwa gole. Oba padły po prostopadłych podaniach B.Tomasiewicza oraz Sidora. Po przerwie po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Formeli, który płaskim strzałem tuż przy słupku podwyższył na 3:0. Honorowy gol dla Stali padł w 66. minucie. Po rzucie wolnym źle wybijali obrońcy Aniołów, a prawie przewrotką gola strzałem w długi róg zdobył Tomasz Biel. Wcześniej w poprzeczkę z 35 metrów uderzył Sidor.

Dużo emocji było w Lipnicy. Do rozstrzygnięcia potrzeba było dogrywki. Obie drużyny strzelały gole po ładnych i szybkich akcjach.

W Przechlewie doszło nawet o rzutów karnych. Jednego z nich obronił Marcin Jamniak.

Start gola zdobył po akcji Wiśniewskiego z lewego skrzydła, a Brda po zagraniu długiej piłki do Michała Wirkusa, który uderzył w długi róg.

Stal Jezierzyce - Anioły Garczegorze 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Bartosz Stojek (14), 0:2 Mateusz Słumiński (20), 0:3 Damian Formela (53), 1:3 Tomasz Biel (66)

Stal: Walo (77 Kaliszewski) - Strzębała (89 Podlasek), Skórcz, Pakuła, Perlański, Sadura, Werenc, Grabowski, Żurek, Zakrzewski, Biel.

Anioły: Wojtowicz - F.Tomasiewicz, D.Górski (86 Mielewczyk), B.Tomasiewicz, Stanischewski, Stojek, Sidor, Niklas (56 Kolasiński), Labuda, M.Górski (46 Formela), Słumiński (46 Karpiński).

Piast Agrochem Człuchów - Gryf Słupsk 0:6 (0:2)

Bramki: 0:1 Damian Kopciński (36), 0:2 Damian Tofil (41), 0:3 Oskar Zieliński (52), 0:4 Fabian

Słowiński (70), 0:5 Damian Tofil (86), 0:6 Fabian Słowiński (88)

Piast: Paciorek - Maślanyk, Urbaniak (65 S.Kluk), Badjan, Zachajczuk, Bednarek, Gołuński, Nawrocki, Lubiński (80 Cyzman), Czarnowski (70 A.Kluk), Drobek (60 Wójcik).

Gryf: Kędzia - Felisiak, Szałek, Wandzio (46 Więckowski), Amoah (46 Zieliński), Kopciński, Piekarski, Tofil, K.Bednarczyk, Słowiński, Stasiak.

Lipniczanka Lipnica - Jantar Ustka 3:5 (3:3, 0:2)

Bramki: 0:1 Kamil Wójcik (15), 0:2 Karol Czubak (19), 1:2 Fabian Górski (48), 2:2 Artur Rzepiński (53), 2:3 Kamil Wójcik (80), 3:3 Artur Rzepiński (84), 3:4 Karol Czubak (96), 3:5 Maciej Miecznikowski (111).

Lipniczanka: Oleszkiewicz - Pupka-Lipiński, Pranczk, Szmidke, Cybula, Wójcik (50 G.Kuik-Studziński), Wojach, Chylewski (106 Szyca), Górski (106 Erdmann), Rzepiński, A.Kuik-Studziński (50 Piechowski).

Jantar: Wilhelm - Kaszuba, Brzostowicz, Brzozowski, Żebrowski (74 Klimas), Hyjek (21 Zborowski), Kacper Dawid, Wasiuk, Miecznikowski (119 Jankowski), Czubak, Wójcik.

Brda Przechlewo - Start Miastko 1:1 (1:1, 1:1) k. 4:5

Bramki: 0:1 Oliver Lewandowski (20), 1:1 Michał Wirkus (25)

Brda: Gwóźdź - D.Napiórkowski, Żmuda-Trzebiatowski, M.Jabłoński, J.Jabłoński (111 D.Tomaszewski), Warniełło, D.Modrzejewski, Kowcun, Ginter, Michał Wirkus, Igor Czernyk

Start: Jamniak - Konwerski, Kapica, Czerwiński, M.Ostrowski, Borowicz, Malinowski (26 Kłączyński), Baranowski (80 Kwiatkowski), Wiśniewski, Lewandowski (83 Dzięcioł), Bujwid.

Materiał oryginalny: Piast Człuchów - Gryf Słupsk 0:6. Awans Aniołów, Jantara i Startu - Głos Pomorza