Piast faworytem meczu z KSZO

Tomek Kołodziej
Piast Gliwice 3:0 Lechia Gdańsk
Piast Gliwice 3:0 Lechia Gdańsk Bartłomiej Kowalski (piastgliwice.eu)
Trzy mecze, siedem punktów - oto dotychczasowy bilans Piasta. Dorobek KSZO nie jest już tak imponujący. Jeśli Piast pokaże się z dobrej strony jak w drugiej połowie meczu z ŁKS-em, KSZO nadal zostanie z trzema "oczkami" na koncie.

Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00. Dla piłkarzy Piasta mecz z KSZO będzie pierwszym meczem "łatwiejszym". Gliwiczanie wyjdą na boisko w roli faworyta i to ich zadaniem będzie udowodnienie, że zasługują na granie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Taktyka na KSZO powinna być prosta: szybko strzelić bramkę. Potem powinno być łatwo.
Michał Chałbiński oraz Roman Maciejak jeśli wystąpią w piątkowym spotkaniu będą mieli szanse się przełamać i trafić do siatki.

Na bramce znowu ujrzymy Jakuba Szmatułe, który po dłuższej nieobecności pokaże się kibicom w Gliwicach. Mecz z ŁKS-em na pewno dodał bramkarzowi wiary w siebie.
W obronie nie powinno być żadnych zmian: Szary i Kaszowski na bokach, Buryan i Klepczyński w środku. Dwóch stoperów, którzy z każdym meczem wyglądają coraz lepiej.
Do tej pory zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego zdołali tylko raz pokonać bramkarza rywali, wówczas do siatki Dolcana Ząbki trafił w poprzedniej kolejce Krystian Kanarski. Napastnik KSZO dostał też czerwoną kartkę, którą otrzymał w 65 minucie. Zawodnik wystąpi jednak w Gliwicach, bo sędzia wyrzucił go z boiska za dwie żółte kartki.

W linii pomocy od pierwszych minut powinien wystąpić Bartosz Iwan. Obecnie jest atutem trenera Brosza, ze względu na formę jaką prezentuje. Na bokach pomocy powinni znaleźć się Smektała i Biskup, którzy na skrzydłach radzą sobie całkiem dobrze.
Do formy wraca również Marcin Pietroń, ale on raczej nie jest gotowy, żeby wystąpić w piątkowym spotkaniu.

Zabezpieczać skrzydłowych i wysuniętego Iwana będą Zganiacz i Muszalik. Doświadczeni pomocnicy Piasta nie powinni mieć problemów z zespołem KSZO.

Trener KSZO Czesław Jakołcewicz nie może pochwalić się doświadczoną kadrą.
W zespole jest wielu młodych graczy. Najbardziej znanymi piłkarzami z Ostrowca są Rafał Lasocki i Tomasz Żelazowski. Lasocki występował swego czasu w Groclinie Dyskobolii i Lechu Poznań.Żelazowski to równie ograny zawodnik, który w KSZO spędził niemal całą karierę. Napastnik grał również za granicą, w cypryjskim AÉ Messóyis.