Piast Gliwice 2 - 1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Piast Gliwice

2

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

• Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna. Przy okazji zapraszam na kolejne relacje LIVE przeprowadzane przez nasz portal!

• Za nami bardzo ciekawe spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Termalica zanotowała drugą porażkę z rzędu.

• Koniec meczu! Piast pokonał na własnym stadionie Bruk-Bet Termalicę 2:1! Trzy punkty pozostają w Gliwicach.

• Zaostrzyło się spotkanie w Gliwicach. Żółtą kartką ukarany Girdvainis.

• Dalibor Pleva ostro potraktował Michała Masłowskiego. Żółta kartka dla piłkarza "Słoników".

• Roman Gergel mocno uderzył z dystansu, Jakub Szmatuła instynktownie odbija piłkę, a dobitka Kędziory okazała się bardzo niecelna!

• Kornel Osyra sfaulował Martina Bukatę. Zawodnik Niecieczy został ukarany żółtą kartką.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Josipa Barisicia zmienia Edvinas Girdvainis.

• Świetną okazję zmarnował Dawid Nowak. Napastnik "Słoników" miał już przed sobą wyłącznie bramkarza Piasta, ale 31-latek posłał piłkę nad poprzeczkę!

• Radoslav Latal decyduje się na drugą zmianę w swojej drużynie. Murawę opuszcza Sasa Zivec, a do gry przygotowany jest już 23-letni Martin Bukata.

• Ostatnia zmiana w ekipie Czesława Michniewicza. Mateusza Kupczaka zastępuje na boisku Bartłomiej Smuczyński.

• Gerard Badia sfaulował Plevę. Żółta kartka dla Hiszpana.

• Sporo przewinień w ostatnim fragmencie spotkania. Tym razem faulował Dalibor Pleva.

• Daleka wrzutka do Patrika Mraza, jednak dobrą interwencją we własnym polu karnym zanotował Patryk Fryc.

• Pierwszy strzał Martina Juhara, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Piasta.

• Z niezłą kontrą wychodzili gospodarze, jednak Josip Barisić został złapany na spalonym.

• Boisko opuścił również Patrik Misak. W jego miejsce wszedł Martin Juhar.

• Pierwsza roszada w zespole gości. Vladislavsa Gutkovskisa zmienia Dawid Nowak.

• Vladislavs Gutkovskis dograł na wolne pole do Gergela. Były zawodnik Górnika Zabrze minął Szmatułę, ale oddał zbyt lekki strzał na bramkę gospodarzy. Piłkę wybił defensor Piasta.

• Zderzenie Heberta z Vladislavsem Gutkovskisem. Obrońca Piasta potrzebuje pomocy medycznej.

• Sasa Zivec dograł w pole karne do Patrika Mraza, jednak defensor Piasta zbyt mocno wypuścił sobie piłkę.

• Dalibor Pleva dobrze zatrzymał rozpędzonego Michała Masłowskiego.

• Tomasz Mokwa dośrodkował futbolówkę z prawego skrzydła w pole karne gości, jednak piłkę pewnie złapał Krzysztof Pilarz.

• Niecelny strzał z dystansu Romana Gergela.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Pawła Moskwika zastępuje na placu gry Gerard Badia.

• Uderzenie z dystansu Kornela Osyry. Piłka poszybowała nad bramką Szmatuły.

• I szybka odpowiedź Niecieczy! Vladislavs Gutkovskis otrzymał piłkę w polu karnym, jednak reprezentant Łotwy oddał niecelne uderzenie.

• GOOOOL! Niesamowita sytuacja. Piast znów na prowadzeniu. Mokwa podał z prawego skrzydła na piąty metr, a Josip Barisić bez większego problemu wpakował piłkę do bramki gości!

• GOOOOOOL! Kędziora wywalczył futbolówkę, a Patrik Misak zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu. Piłka wpadła do bramki tuż obok słupka. W Gliwicach remis 1:1.

• Kolejna akcja Piasta. Dośrodkowanie w pole karne, tam znajdował się Josip Barisić, jednak napastnika gospodarzy ubiegł golkiper Bruk-Bet Termaliki.

• Błąd Krzysztofa Pilarza, piłkę przejął Paweł Moskwik. Ten wycofał piłkę do nadbiegającego Masłowskiego, jednak popularny "Masło" oddał bardzo niecelne uderzenie.

• Guilherme zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Piłka trafiła jednak w mur.

• Michał Masłowski zbyt wysoko uniósł nogę. Paweł Gil dyktuje rzut wolny dla "Słoników".

• Guilherme dośrodkował futbolówkę w pole karne, Sedlar wybija na rzut rożny.

• Faul Sedlara. Defensor Piasta musi uważać, ponieważ ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

• Wracamy do gry. Od środka rozpoczęli gospodarze!

• Koniec pierwszej części spotkania.

• Bezpośrednie uderzenie Michała Masłowskiego z rzutu wolnego. Piłka poszybowała nad murem, Krzysztof Pilarz zdołał trącić piłkę, jednak ta zatrzepotała w siatce! Typowa bramka do szatni!

• GOOOOOOL! Przepiękne uderzenie Michała Masłowskiego z rzutu wolnego. Piast prowadzi z Bruk-Betem 1:0!

• Sasa Zivec sfaulowany przez Romana Gergela. Rzut wolny dla podopiecznych Latala.

• 24-letni defensor Piasta Gliwice nie zagra w następnej kolejce.

• Rzut wolny dla gości. Bezpośredni strzał Romana Gergela, piłka przeleciała minimalnie nad bramką gliwiczan!

• Aleksandar Sedlar sfaulował rozpędzonego Patrika Misaka. Żółta kartka dla piłkarza Piasta.

• Niecelny strzał Josipa Barisicia z około dziesięciu metrów. Po chwili z dystansu uderzył Sasa Zivec, jednak piłka przeleciała tuż obok bramki Bruk-Bet Termaliki.

• Tym razem rzut rożny dla Piasta. Dośrodkowanie Patrika Mraza w pole karne, akcja zakończona strzałem Tomasza Mokwy, jednak futbolówkę złapał Pilarz.

• Faul Radosława Murawskiego. Rzut wolny dla gości, a po chwili piąty korner dla "Słoników".

• Roman Gergel fauluje przeciwnika. Rzut wolny dla Piasta.

• Vladislavs Gutkovskis zdecydował się na indywidualną akcję, jednak napastnik gości oddał zbyt lekki strzał i futbolówkę bardzo pewnie złapał Jakub Szmatuła.

• I kolejna bardzo groźna akcja podopiecznych Czesława Michniewicza. Gergel zbyt długo przyjmował piłkę w polu karnym i ostatecznie sytuację opanował Hebert.

• Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne Piasta. Patrik Misak uderzył piłkę głową, jednak piłka przeleciała obok bramki gospodarzy. Było gorąco!

• Guilherme zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu. Strzał został zablokowany i... "Słoniki" znów wykonywać będą rzut rożny.

• Festiwal stałych fragmentów gry - tym razem znów rzut rożny wykonywali przyjezdni. Jakub Szmatuła pewnie złapał piłkę. Bramkarz Piasta przy okazji nabawił się urazu.

• Rzut wolny dla Bruk-Betu. Dośrodkowanie Romana Gergela i dobra interwencja defensora Piasta.

• Guilherme zagrywał z lewego skrzydła w pole karne Piasta, interweniował Hebert i goście wykonywać będą rzut rożny.

• Sasa Zivec wypatrzył Mraza, jednak dośrodkowanie 29-latka zostało zablokowane. Kolejny korner dla "Piastunek".

• Daleki wyrzut z autu w pole karne gospodarzy. Szmatuła wyszedł do piłki, ale Vladislavs Gutkovskis zdążył oddać strzał głową. Piłka poszybowała jednak nad bramką Piasta.

• I kolejny korner dla gospodarzy. Dobrze jednak spisała się defensywa "Słoników".

• Było groźnie pod bramką gości! Mocne dośrodkowanie Moskwika w pole karne, jednak Josip Barisić nieczysto trafił w piłkę. Ostatecznie Piast zdołał jeszcze wywalczyć rzut rożny.

• Rzut rożny dla Piasta Gliwice, jednak obyło się bez większego zagrożenia pod bramką Krzysztofa Pilarza.

• Piast spokojnie rozgrywa piłkę. Po chwili arbiter odgwizdał faul Romana Gergela.

• Pierwszy rzut rożny dla Bruk-Betu. Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, jednak defensywa Piasta poradziła sobie z tym zagrożeniem.

• Pierwszy gwizdek arbitra. Przy futbolówce podopieczni Czesława Michniewicza.

• Piast zagra dziś na czerwono, natomiast goście ubrani są w niebieskie komplety.

• Zawodnicy obu drużyn są już na placu gry. Za chwilę początek spotkania.

• Arbitrem dzisiejszego meczu będzie 40-letni Paweł Gil z Lublina.

• W poprzedniej kolejce obie ekipy przegrały swoje spotkania. Piast uległ Lechii Gdańsk 2:3, natomiast "Słoniki" przegrały na wyjeździe z Wisłą Kraków 0:2.

• W poprzednim sezonie oba spotkania wygrał Piast. Gliwiczanie najpierw pokonali na własnym stadionie ówczesnego beniaminka 1:0, po bramce Patrika Mraza. Rewanżowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem "Piastunek" 5:3. Czy dzisiaj również będziemy świadkami tylu goli?

• Ławka Bruk-Betu: Dariusz Trela, Bartłomiej Babiarz, Vlastimir Jovanović, Martin Juhar, Dawid Nowak, Bartłomiej Smuczyński, Pavol Stano, Dariusz Trela.

• Wyjściowy skład oraz ławka Piasta:

• Obecnie Piast Gliwice plasuje się na 14. pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 14 punktów. Zdecydowanie lepiej radzi sobie drużyna Bruk-Betu, która z 24 punktami na koncie zajmuje 3. miejsce w tabeli. Podopieczni Czesława Michniewicza tracą do liderującej Lechii Gdańsk cztery "oczka".

• Zapraszamy na relację tekstową z meczu Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza. To spotkanie zainauguruje 14. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Pierwszy gwizdek arbitra Pawła Gila już o 18:00.