Piast Gliwice - Cracovia LIVE, WYNIK, NA...

Piast Gliwice - Cracovia LIVE, WYNIK, NA ŻYWO, GDZIE OGLĄDAĆ? Fornalik kontra Probierz. Zdesperowane „Pasy” przy Okrzei

PKO Ekstraklasa, 22. kolejka
2021-03-19 18:00

Piast Gliwice

2

Cracovia

0

• Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru! Dobranoc!

• Teraz czeka nas przerwa reprezentacyjna, natomiast za dwa tygodnie Piast Gliwice zagra na wyjeździe z Wisłą Płock, natomiast Cracovia zagra u siebie z Lechem Poznań.

• Dzięki temu zwycięstwu Piast awansuje na piątą pozycję w ligowej tabeli i traci tylko pięć punktów do podium! Oczywiście pozostałe zespoły mogą zdobyć jeszcze punkty, ale w tej chwili sytuacja zespołu z Gliwic wygląda coraz bardziej obiecująco. Natomiast Cracovia utrzymuje zaledwie dwupunktową przewagę nad ostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała.

• Koniec meczu w Gliwicach! Piast wygrywa z Cracovią 2:0!

• Kristopher Vida zdecydował się na strzał zza pola karnego rywali, ale piłka powędrowała wysoko nad bramką Karola Niemczyckiego.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Tomasz Jodłowiec dostał piłkę przed polem karnym gości, ale jego strzał okazał się bardzo niecelny.

• Natomiast Kristopher Vida zmienia Gerarda Badii.

• Dwie zmiany w szeregach Piasta Gliwice. Mateusz Winciersz pojawił się w miejsce Dominka Steczyka

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Piasta, ale piłka ostatecznie ponownie trafiła do Frantiska Placha.

• Thiago popędził lewą stroną boiska, dośrodkował wprost na głowę Filipa Piszczka, ale jego strzał trafił do rąk Frantiska Placha.

• Jakub Kosecki wstrzelił piłkę w pole karne Piasta, ale tam żaden z jego parterów nie zdołał dopaść do futbolówki.

• Tomas Huk świetnie interweniował po prostopadłym podaniu na pole karne "Pasów".

• Jakub Czerwiński ucierpiał po starciu we własnym polu karnym.

• Natomiast Michał Żyro zmienił Jakuba Świerczoka.

• Dwie zmiany w zespole Piasta. Patryk Lipski zastąpił Michała Chrapka

• Ostatnia zmiana w szeregach "Pasów". Florian Loshaj zastąpił Marcosa Alvareza.

• Jakub Kosecki pokusił się o indywidualną akcję prawą stroną, ale jedyne co udało mu się wywalczyć to wrzut z autu.

• Thiago popędził prawą stroną boiska, minął przeciwnika, ale jego dośrodkowanie trafiło wprost w przeciwnika.

• Gerard Badia dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne gości, ale tam uderzenie Tomasza Jodłowca okazało się niecelne.

• Natomiast Filip Piszczek zastąpił Rivaldinho.

• Dwie zmiany w szeregach Cracovii.Thiago pojawia się w miejsce Ivana Fiolića

• Michał Chrapek wpadł z piłką w pole karne Cracovii, ale jego uderzenie było fatalne.

• Ładna akcja Piasta zakończona stratą piłki przez Dominika Steczyka.

• Dominik Steczyk wpadł z piłką w pole karne Piasta, przymierzył i oddał precyzyjny strzał, z którym nie miał żadnych szans Karol Niemczycki! PIast zdobywa efektowną bramkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Dominik Steczyk podwyższa rezultat na 2:0 dla Piasta Gliwice!

• Jakub Kosecki sfaulował Bartosza Rymaniaka, ale arbiter nie zdecydował się na wyciągnięcie żółtej kartki.

• W zespole Cracovii Jakub Kosecki pojawił się w miejsce Michala Siplaka.

• Marcos Alvarez pokusił się o indywidualną akcję, podał do partnera, ten oddał piłkę, ale strzał Alvareza trafił wprost we Frantiska Placha!

• Dośrodkowanie piłki w pole karne Cracovii powędrowało wprost w ręce Karola Niemczyckiego.

• Ivan Marquez zagrał prostopadle, ale także zrobił to niedokładnie i goście stracili piłkę.

• Tomasz Jodłowiec zagrał w pole karne gości, ale zrobił to niedokładnie i Cracovia mogła zażegnać niebezpieczeństwo.

• Jakub Czerwiński ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Milan Dimun ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Po rzucie rożnym dla "Pasów" piłka ostatecznie trafiła do rąk Frantiska Placha.

• Pierwsza akcja Cracovii, ale po dośrodkowaniu z lewej strony boiska goście zyskali tylko rzut rożny.

• Rozpoczynamy drugą część meczu!

• W przerwie meczu zmiana w zespole Cracovii. Diego Ferraresso pojawia się w miejsce Cornela Rapy.

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Gliwicach. Za moment wznowimy rywalizację!

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Gliwicach. Do przerwy Piast prowadzi z Cracovią 1:0 po bramce na samym początku Jakuba Świerczoka.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

• Uderzenie z rzutu wolnego Jakuba Świerczoka wylądowało w rękach Karola Niemczyckiego.

• Ivan Fiolić sfaulował Michała Chrapka pod polem karnym Cracovii i gospodarze będą mieli szansę na podwyższenie prowadzenia.

• Rivaldinho taktycznie sfaulował Dominika Steczyka, ale arbiter nie zdecydował się ukarać go kartką.

• Dominik Steczyk dostał piłkę w polu karnym gości, jednak jego dośrodkowanie okazało się niecelne.

• Bartosz Rymaniak znalazł się z piłką w okolicach pola karnego "Pasów", ale jego uderzenie pewnie wybronił Karol Niemczycki.

• Jakub Holubek wpadł z piłką w pole karne Cracovii, ale jego wycofanie piłki nie trafiło do żadnego z partnerów.

• Dominik Steczyk oddał strzał na bramkę Cracovii, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Michal Siplak dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale jeden z obrońców Piasta pewnie wybił piłkę poza własne pole karne.

• Piast Gliwice spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Cracovia wygląda bardzo bezradnie.

• Nieco mniej interesujące ostatnie minuty meczu, oba zespoły walczą w środku pola i żaden z nich po potrafi zbliżyć się do pola karnego rywali.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego powędrowało wprost w ręce Frantiska Placha.

• Żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym ukarany Bartosz Rymaniak.

• Pelle van Amersfoort zdecydował się na strzał z dalszej odległości, ale to uderzenie ponownie było bardzo niecelne.

• Teraz Marcos Alvarez wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, ale jego błąd techniczny spowodował stratę piłki.

• Cornel Rapa popędził prawą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Gerard Badia zdecydował się na strzał z dystansu, ale jego uderzenie pewnie wyłapał Karol Niemczycki.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Piasta do piłki doszedł Pelle van Amersfoort, ale jego uderzenie okazało się bardzo niecelne.

• Marcos Alvarez faulowany niedaleko pola karnego Piasta i goście będą mieli szansę na dobre dośrodkowanie.

• Jakub Holubek ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Piękna akcja Piasta! Jakub Świerczok zagrał w pole karne gości wprost do Gerarda Badii, ten zgrał do Patryka Sokołowskiego, ale zawodnik Piasta nieczysto trafił w piłkę i gospodarze zmarnowali znakomitą szansę!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dla Cracovii do strzału głową doszedł Dawid Szymonowicz, jednak uderzenie obrońcy "Pasów" trafiło wprost do rąk Frantiska Placha.

• Luis Rocha dostał piłkę po lewej stronie boiska, wpadł w pole karne i oddał strzał, jednak futbolówka trafiła tylko w boczną siatkę bramki Piasta.

• Cornel Rapa wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, ale jego podanie zostało zablokowane.

• Michał Chrapek ostro sfaulowany przez Dawida Szymonowicza, ale arbiter nie zdecydował się jeszcze na wyciągnięcie żółtej kartki.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Cracovii żaden z graczy gospodarzy nie zdołał dopaść do piłki.

• Jakub Świerczok po prostopadłym podaniu ruszył sam na sam z bramkarzem Cracovii z połowy boiska, gracz Piasta minął Karola Niemczyckiego i wpakował piłkę do pustej bramki rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Jakub Świerczok otwiera wynik spotkania w Gliwicach!

• Ładna, kombinacyjna akcja Cracovii, ale Ivan Fiolić zagrał minimalnie zbyt mocno do partnera.

• Rzut rożny nie przyniósł żadnego rezultatu.

• Pelle van Amersfoort dostał piłkę po prawej stronie boiska, ale zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Pierwsza akcja gości i Rivaldinho wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego Piasta.

• Zaczynamy pojedynek w Gliwicach!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Gliwicach, za moment rozpoczniemy to spotkanie.

• Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Szmatuła (Br.), Borkała, Hyjek, Lipski, Malarczyk, Mokwa, Vida, Winciersz, Żyro.

• Ławka rezerwowych Cracovii: Hrosso (Br.), Budziński, Dytyatev, Diego, Kosecki, Loshaj, Piszczek, Thiago, Strózik.

• Już za około dwadzieścia minut rozpocznie się pojedynek w Gliwicach, a więc warto ujawnić rezerwowych obu zespołów.

• W jesiennym starciu obu ekip lepsza okazała się Cracovia, która wygrała na własnym stadionie z Piastem Gliwice 1:0, a jedyną bramkę w tamtym spotkaniu zdobył jeszcze w pierwszej części meczu Pelle van Amersfoort.

• W poprzedni weekend oba zespoły zremisowały swoje spotkania. Piast Gliwice w Poznaniu bezbramkowo zremisował z Lechem, natomiast Cracovia u siebie zanotowała wynik 1:1 ze Śląskiem Wrocław. Dla Piasta była to dopiero trzecia strata punktów w tym sezonie. Natomiast Cracovia jeszcze w tym roku w PKO Ekstraklasie nie wygrała, za to odnotowała dwa zwycięstwa w Pucharze Polski i awansowała już do półfinału rozgrywek.

• Natomiast Cracovia zajmuje dopiero czternaste miejsce w tabeli z dorobkiem dwudziestu punktów. "Pasy" mają zaledwie dwa "oczka" przewagi nad ostatnim Podbeskidziem, więc dzisiejsze spotkanie będzie kolejnym z tych niezwykle ważnych. Cracovia nawet w przypadku zwycięstwa nie poprawi swojej pozycji w tabeli, bo trzynasta Wisłą Płock ma cztery punkty więcej od "Pasów".

• Faworytem tego spotkania wydają się być gospodarze, którzy plasują się na dziewiątym miejscu w tabeli i mają na swoim koncie dwadzieścia osiem zdobytych punktów. Do trzeciego Rakowa Częstochowa zespół Piasta traci osiem "oczek". Natomiast ma dziesięć punktów przewagi nad ostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała. W na jesień to zespół z Gliwic był bardzo realnie zagrożony spadkiem do Fortuna 1. Ligi.

• Witamy serdecznie! W pierwszym meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice na własnym stadionie podejmie Cracovię. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Dziennik Zachodni

17.10.2020. Cracovia - Piast 1:0.
1/20
przejdź do galerii

©andrzej banaś / polska press

W piątek 19.03.2021 r. w meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice zagra z Cracovią. Początek o godz. 18. Do składu gliwiczan ma wrócić snajper Jakub Świerczok, który wyleczył uraz. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona będzie relacja LIVE z meczu Piast - Cracovia.
Znamy skład Piasta...

oraz skład Cracovii

Wcześniej pisaliśmy:
Piast cały czas spogląda w górą tabeli, mając nadzieję na dołączenie do drużyn walczących o pucharowe miejsca. Cracovia uwikłała się w walkę o utrzymanie. W piątek naprzeciw siebie staną drużyny prowadzone przez starych, dobrych znajomych - Waldemara Fornalika i Michała Probierza.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Cracovia - Piast w rundzie jesiennej tego sezonu

PIAST - CRACOVIA NA ŻYWO

Jak wygląda sytuacja w tabeli? Piast zajmuje 9. miejsce i ma 28 punktów. Cracovia jest trzecia od końca - zgromadziła 20 punktów, a będące na spadkowym miejscu Podbeskidzie ma ich 18.

- Cracovia miała swoje problemy, pojawiały się też kontuzje, ale nie zapominajmy, gdyby dodać Cracovii pięć punktów, nie znajdowałaby się na zajmowanym miejscu, tylko wyżej - ocenił trener Fornalik przypominając w ten sposób, że „Pasy” są ukarane za korupcję właśnie odjęciem punktów.

PIAST - CRACOVIA LIVE

W Gliwicach liczą się z trudną przeprawą w piątkowy wieczór.

- Myślę, że mecz będzie przebiegać podobnie jak chociażby spotkania ze Stalą Mielec czy Wartą Poznań. Z takimi drużynami nie gra się łatwo, bo są zdesperowane. Każdy punkt jest da nich cenny, ale i my tych punktów potrzebujemy - dodał Fornalik.

- Szykujemy się na ciężkie spotkanie, bo przez to, że w poniedziałek Stal wygrała ważny mecz i na dole te różnice stały się bardzo niewielkie, dlatego dla Cracovii spotkanie z nami również będzie istotne – podkreślił Martin Konczkowski - Przyjedzie mocno zmobilizowana, więc nie patrzymy na nią jak na drużynę z dołu tabeli, tylko kogoś, kto będzie walczył i starał się wygrać to spotkanie.

PIAST - CRACOVIA ONLINE

Piast powinien być wzmocniony nieobecnym w meczu z Lechem w Poznaniu napastnikiem Jakubem Świerczokiem, który wyleczył uraz. Gliwiczanie nie mieli za dużo do powiedzenia z przodu (nie grał też kontuzjowany Tiago Alves), ale w bramce cuda wyczyniał Frantisek Plach i skończyło się 0:0. W piątek gliwicki zespół w roli gospodarza chce zgarnąć pełną pulę. Co na to Cracovia?

- Musimy prezentować się tak, jak przez ostatnie trzydzieści minut meczu ze Śląskiem - przejąć inicjatywę i zachować pewność siebie - podkreślił trener Probierz na przedmeczowej konferencji prasowej. - Widzę po zawodnikach, że pracują bardzo solidnie, że bardzo tego chcą. Trzeba pokonać swoje słabości i to zrobimy. Przygotowujemy zawodników pod kątem mentalnym. Od pierwszego dnia rozgrywek byliśmy na ostatnim miejscu, mieliśmy minus pięć punktów, potrafiliśmy to odrobić, dlatego teraz nie możemy wpadać w panikę. Musimy zachować spokój i go zachowujemy.

PIAST - CRACOVIA TRANSMISJA

17 października, w 7. kolejce Cracovia wygrała z Piastem 1:0, ale Piast przeżywał wtedy trudne momenty. W tabeli wiosny gliwicki zespół zajmuje 2. miejsce w 14 punktami (więcej ma tylko Legia Warszawa - 16). Cracovia jest ostatnia - 4 pkt. Pozostaje bez wiosennego zwycięstwa.

Sędzią meczu w Gliwicach będzie Bartosz Frankowski (Toruń).

Spotkanie Piast - Cracovia pokaże Canal+ Sport. Wstęp do meczu rozpocznie się o godz. 17.40, transmisja od 17.55. Mecz można obejrzeć też w stacji nSport+.