Tomasz Kuczyński
Piotr Parzyszek.
Piotr Parzyszek. Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Na zakończenie zgrupowania w Kamieniu Piast Gliwice rozegrał sparing z pierwszoligowym GKS-em Jastrzębie, wygrywając 2:1 (2:1). W drużynie mistrza Polski zadebiutował Tymoteusz Klupś. Pierwszy raz po kontuzji wystąpił Jakub Czerwiński.

Piast Gliwice rozegrał pierwszy sparing w czasie przygotowań do rundy wiosennej, który kończył zgrupowanie w Kamieniu trwające od poniedziałku. GKS Jastrzębie miał już jeden zimowy sprawdzian, wygrany 3:0 z MKS-em Kluczbork. Pierwszoligowcy od 20 stycznia też będą mieli obóz w Kamieniu (jeden z dwóch).

Jastrzębianie objęli prowadzenie w 16. minucie, kiedy Kamil Adamek po rzucie wolnym w zamieszaniu na polu karnym z bliska skierował piłkę do bramki. Piast wyrównał po efektowny strzale z woleja Piotra Parzyszka, któremu piłkę podał Tomas Huk.

Druga bramka dla Piasta padła po rzucie karnym, wykonanym przez Gerarda Badię. Sędzia wskazał na 11 metr po tym jak Tymoteusz Klupś został sfaulowany przez bramkarza Grzegorza Drazika.

Wynik ustalony do przerwy nie uległ zmianie. Cały sparing można obejrzeć PONIŻEJ

Piast Gliwice – GKS 1962 Jastrzębie 2:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Kamil Adamek (16), 1:1 Piotr Parzyszek (22), 2:1 Gerard Badia (29-karny)

Piast: I połowa: Plach - Mokwa, Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Klupś, Huk, Hateley, Badia - Parzyszek, Tuszyński;
II połowa: Królczyk - Rymaniak, Korun (67. Huk), Malarczyk, Holubek - Jodłowiec, Sokołowski - Konczkowski, Felix, Borkała - Stanek.

GKS Jastrzębie: I połowa: Drazik - Kulawiak, Jaroszek, Bojdys (30. Szymura), Gojny, zawodnik testowany, Mróz, Tront, Ali, Szczęch, K. Adamek;
II połowa: Otczenaszenko - Słodowy, Jaroszek (60. Bojdys), Szymura, Liszka, Norkowski, Mróz (60. Gajda), zawodnik testowany, Jadach, Skórecki, Szczepan.