Piast Gliwice - Górnik Zabrze: przerwany mecz [LIVE, NA ŻYWO]

Rafał Musioł
Piast Gliwice - Górnik Zabrze: Derby z dreszczykiem
Piast Gliwice - Górnik Zabrze: Derby z dreszczykiem Marzena Bugała-Azarko
Jedyne śląskie derby w tej rundzie rozpoczęły się o godzinie 20.30. To oznacza, że kibice Piasta Gliwice i Górnika Zabrze muszą być przygotowani na dzisięciostopniowy mróz i jeszcze niższą temperaturę odczuwalną. Jest jednak szansa, że rozgrzeją ich emocje i bezpłatna herbata przygotowana przez gospodarzy.

Jesienią w Zabrzu Górnik pokonał Piasta Gliwice 1:0 po golu z rzutu karnego strzelonego w 82 minucie przez Igora Angulo, W doliczonym czasie gry Hiszpan raz jeszcze wykonywał jedenastkę, ale przegrał z Dobrivojem Rusovem, który stał w bramce dlatego, że Jakub Szmatuła został wyrzucony z boiska za naruszenie nietykalności sędziego.

Derby zostały też zapamiętane ze względu na awantury kibiców Piasta, którzy obrzucili racami sektor rodzinny i niepełnosprawnych oglądających mecz przy linii bocznej.

Oba kluby nie darzą się sympatią. Także przed sobotnimi derbami w Gliwicach zaiskrzyło w kwestii biletów dla kibiców niepełnosprawnych z Zabrza. Fani Górnika liczyli też na więcej niż 496 biletów, jakie przekazał im Piast, który nie słynie z wysokiej frekwencji na swoim obiekcie. Być może jednak na taki mecz sympatycy gospodarzy jednak się zmobilizują?

Trudno wskazać faworyta tego spotkania. Górnik wiosną spisuje się słabiej niż w poprzedniej rundzie, natomiast Piast wygląda coraz solidniej. W dodatku potrafi grać z zabrzanami na Okrzei - z pięciu takich konfrontacji wygrał trzy i raz zremisował, ponosząc tylko jedną porażkę. W drugim zespole coraz większa presja dotyczy Igora Angulo - lider klasyfikacji snajperów nie strzelił gola już od siedmiu kolejek.

Mecz poprowadzi Daniel Stefański z Bydgoszczy, relację na żywo przeprowadzi Canal+ Sport, a tekstową relację live nasz portal gol24.pl.

Oglądaj Sportowy Magazyn DZ Kibic i naszą sportową zapowiedź weekendu:

Materiał oryginalny: Piast Gliwice - Górnik Zabrze: przerwany mecz [LIVE, NA ŻYWO] - Dziennik Zachodni