Mecz Piast Gliwice - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Piast Gliwice - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 10. kolejka
2018-09-29 15:30

Piast Gliwice

1

Górnik Zabrze

0

• Derby Śląska dla Piasta Gliwice! Mimo naporu rywala na początku drugiej połowy to z przekroju całego meczu gospodarze w 100% zasłużyli na te zwycięstwo!

• Koniec! Tomasz Musiał używa gwizdka po raz ostatni!

• Będzie jeszcze szansa dla Górnika! Goście mają rzut wolny na wysokości 30 metrów od bramki Szmatuły!

• Mateusz Mak siedząc na ławce również otrzymał żółty kartonik. Emocje poniosły zawodnika Piasta.

• Przemysław Wiśniewski ukarany żółtą kartką.

• Gerard Badia został sfaulowany i nie wytrzymała ławka Piasta! Mamy sporą bójkę na boisku!

• Górnik po znakomitym początku drugiej połowy, bardzo mocno przygasł. W ekipie Marcina Brosza brakuje pomysłu...

• Martin Konczkowski wchodzi w miejsce Jorge Felixa.

• 5313 widzów zasiadło dzisiaj na stadionie przy Okrzei. Frekwencja delikatnie mówiąc - nie powala.

• Na murawie zameldował się również Rafał Wolsztyński, który zmienił Jesusa Jimeneza.

• Podwójna zmiana w ekipie gości. Schodzi Daniel Smuga, a wchodzi Adam Ryczkowski.

• Mikkel Kirkeskov dograł w pole karne, a tam Suarez bardzo asekuracyjnie wybija piłkę na rzut rożny.

• Znakomite podanie Joela Valencii do Gerard Badii. Doświadczony Hiszpan uderzył wolejem bez zastanowienia i Tomasz Loska mógł tylko patrzeć jak piłka wpada do siatki! Cudowne trafienie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Gerard Badia! Co za trafienie!

• Za ten faul ukarany został Gerard Badia. Kara jak najbardziej słuszna.

• Daniel Smuga został sfaulowany i na murawie zrobiło się bardzo gorąco. Piłkarze obu drużyn starli się w niemałej przepychance.

• Szymon Żurkowski wraca po bardzo długiej kontuzji! Młody pomocnik zmienia Macieja Ambrosiewicza.

• Michał Koj trafia do notesu sędziego.

• Ależ było blisko bramki samobójczej Suareza! Hiszpan wybił piłkę spod nóg Valencii i futbolówka trafia w słupek! Coś niesamowitego!

• Szymon Matuszek ukarany żółtą kartką. To pierwsza kara indywidualna w tym meczu.

• Jakub Szmatuła ratuje swój zespół, broniąc świetny strzał Ambrosiewicza!

• Jorge Felix podał do Papadopulosa, który nie zdołał opanować piłki! Gdyby ją przyjął to miałby przed sobą już tylko Loskę!

• Gerard Badia melduje się na murawie w miejsce Mateusza Maka.

• Górnik co chwila zagraża bramce Szmatuły! Teraz Jimenez posłał piłkę, tuż nad poprzeczką!

• Potężny strzał Ambrosiewicza! Górnik bardzo mocno zaatakował po zmianie stron!

• Duży tłok w polu karnym Piasta, co próbował wykorzystać Wiśniewski. Jego strzał poszybował jednak nad bramką.

• Ajaj! Przewrotka Suareza i zabrakło niewiele, a zawodnik gości zdobyłby cudowną bramkę!

• Dobre przyjęcie i strzał Angulo! W ostatniej chwili Hiszpan został zablokowany!

• Czas na drugie 45 minut!

• Chociaż Piast przeważa to Górnik strzelił bramkę. Nie została ona uznana, ale to pokazuje, że obie drużyny mogą przechylić szalę na swoją korzyść!

• Koniec pierwszej połowy!

• Piłka znowu wpada do bramki strzeżonej przez Jakuba Szmatułę. Tym razem jednak sędzie zagwizdał od razu. Sedlar był faulowany.

• 3 minuty doliczone do pierwszej połowy tego meczu!

• Teraz mogło być 1:0, ale dla Piasta! Valencia wyszedł sam na sam z Loską, ale trafił w słupek!!

• Nie ma jednak bramki! Sędzia odwołuje premierowego gola Zapolnika, gdyż ten był na spalonym!

• Duży błąd Jakuba Szmatuły w wyprowadzeniu piłki. Wykorzystał to Daniel Smuga, który szybko dograł do Zapolnika! Były zawodnik m.in GKS-u Tychy spokojnie wpakował futbolówkę do siatki!

• Ogromne zamieszanie pod bramką Tomasza Loski! Valencia niepotrzebnie tak długo utrzymywał się przy piłce i ostatecznie ją stracił...

• Mateusz Mak uderzył na bramkę, ale trafił prosto w Bochniewicza!

• Jesus Jimenez oddał znakomity strzał! Zabrakło bardzo niewiele!

• Tom Hateley niecelnie uderzył na bramkę. Był jeszcze rzut rożny dla gospodarzy, który nie przyniósł żadnych efektów.

• Michal Papadopulos walczył z Dani Suarazem o piłkę, jednak do futbolówki doszedł Tomasz Loska, który wypiąstkował ją z pola bramkowego.

• Mikkel Kirkeskov próbował dograć płasko w pole karne. Znowu brakuje jednak dokładności.

• Zamieszanie w polu karnym Piasta, kończy się faulem Zapolnika w ofensywie.

• Była groźna okazja pod bramką Piasta. Obrońcy gospodarzy są dzisiaj świetnie dysponowani.

• Świetna próba podania do Kamila Zapolnika, który jednak przegrał pojedynek z defensorem rywali.

• Tom Hateley dośrodkował w pole karne, ale tam świetnie ustawił się Kamil Zapolnik, który wybił piłkę.

• Najpierw Szymon Matuszek bardzo dobrze wywalczył piłkę, która trafiła pod nogi Angulo. Hiszpan minął kilku rywali, jednak ostatecznie zatrzymał się na rywalu.

• Świetne dośrodkowanie Dziczka! Valencia już czekał na lecąca piłkę, ale Wiśniewski znakomicie blokuje dośrodkowanie.

• W pierwszych sekundach meczu Piast mógł wyjść na prowadzenie! Mateusz Mak w ostatniej chwili został zablokowany!

• Tomasz Musiał gwizdnął po raz pierwszy!

• Jeszcze mamy minutę ciszy, aby uczcić pamięć zmarłego dzisiaj Jerzego Wojewódzkiego - legendy gliwickiego sportu.

• Oba zespoły wychodzą na murawę!

• Faworytem tego meczu jest Piast Gliwice. Po znakomitym poprzednim sezonie Górnik mocno spuścił z tonu w aktualnych rozgrywkach. Na razie na swoim koncie mają tylko jedno zwycięstwo.

• Do osiemnastki meczowej Górnika wraca Szymon Żurkowski. Wiadomo, jak duże znaczenie dla zespołu Marcina Brosza ma ten zawodnik. Czekamy na jego powrót na murawę!

• Wiadomo, że derby rządzą się swoimi prawami. Dzisiaj zobaczymy spotkanie, które na Śląsku powoduje wiele emocji wśród kibiców obu drużyn! W marcu tego roku mecz nawet nie został dokończony, ponieważ zadymy na trybunach uniemożliwiły zakończenie spotkania. Czy dzisiaj na trybunach będzie spokojnie?

• Witam Państwa bardzo serdecznie! Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski! Już za 20 minut rozpocznie się mecz Piasta Gliwice i Górnika Zabrze!

• Sobotę w Ekstraklasie zaczynamy od mocnego uderzenia, czyli od Derbów Śląska. Za 20 minut Piast Gliwice podejmie przed własną publicznością Górnik Zabrze!

red, Tomasz Kuczyński

Piast - Górnik LIVE! Derby wolne od chuliganów (?)

Piast - Górnik LIVE! Derby wolne od chuliganów (?) ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz Piast Gliwice - Górnik Zabrze ONLINE. Sobotę z Lotto Ekstraklasą rozpoczniemy od derbów. Piast będzie chciał wygrać pierwszy raz z Górnikiem od maja 2015 roku. Ostatnio, to znaczy w marcu tego roku, było nawet blisko, lecz sędzia przerwał spotkanie przez zadymę, a potem Komisja Ligi ukarała gliwiczan walkowerem. Relacja LIVE w GOL24 od 15:30.

Mecz Piast Gliwice - Górnik Zabrze ONLINE

- Czuć już i w szatni i w mieście, że to spotkanie będzie inne niż pozostałe - przyznał obrońca Piasta Marcin Pietrowski mówiąc o sobotnim meczu z Górnikiem Zabrze. - Przed derbami nie trzeba nikogo dodatkowo motywować - dodał trener gliwiczan Waldemar Fornalik.

Opiekun Piasta nie kryje, że ma jeszcze w pamięci marcowy mecz Piasta z Górnikiem przerwany przez zadymę kiboli w 81. minucie przy stanie 1:0.

– Nie da się uciec od tamtego spotkania, bo był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Zabrakło kilku minut do zwycięstwa... Ten mecz miał na pewno bardzo duży wpływ na to, co działo się później z drużyną, gdyż tych punktów cały czas brakowało. Nie dało się też uciec myślami od tamtego meczu, grając następne – mówił Fornalik.

Trener Górnika Marcin Brosz zapytany o przebieg sobotniego meczu w kontekście poprzednich derbów odparł: - Każde mecze derbowe, gdzie spotykają się zespoły, które pracują blisko siebie, to dodatkowe emocje. My chcemy zrobić wszystko żeby mówić o sporcie i to jest dla nas najważniejsze. Chcemy narzucić swój styl gry. Patrząc na Górnika mamy trochę inny pomysł na budowanie zespołu niż Piast, który ma inny profil, inny pomysł na grę. Będzie to bardzo ciekawa konfrontacja. Chcemy zrobić wszystko, aby nasz pomysł był górą. Nie będzie to łatwe patrząc na tabelę i nasze ostatnie spotkania, ale zamierzamy tak przygotować się do meczu, aby odnieść sukces.

Oglądaj mecz Piast Gliwice - Górnik Zabrze na żywo online w Player.pl >>>

Brosz nie dał się też „podpuścić” pytaniem o sentyment do Piasta, w którym pracował.
– Dla nas jest najważniejsze, to co przed nami. Za to będziemy rozliczani, to się liczy w sporcie. Patrzenie wstecz, to nie ten moment i miejsce - stwierdził trener zabrzan, który nie krył radości z powrotu po kontuzji Szymona Żurkowskiego. - Szymon będzie w meczowej osiemnastce. To dla nas bardzo dobra i istotna wiadomość. To chłopak, który ma duże umiejętności na boisku, ale również poza nim, bo dodaje nam pozytywnej energii – mówił.

Przed pamiętnymi derbami Górnik po 25. kolejkach miał 41 punktów i zajmował 4. pozycję, a Piast miał 25 pkt i był 14. Teraz role się odwróciły. Gliwiczanie po 9. kolejkach zgromadzili 16 punktów i mają tylko trzy „oczka” straty do liderującej Jagiellonii. Zabrzanie po porażce z „Jagą” 1:3 byli na 12. miejscu (8 punktów).

- Analizujemy grę Górnika, moim zdaniem ta drużyna z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej - ocenia Fornalik. - Na pewno stracili zawodników mających bardzo duży wpływ na grę tej drużyny, ale ci którzy są zaczynają coraz lepiej funkcjonować. Mecze, które oglądaliśmy ostatnio pokazują, że idą w dobrym kierunku.
Marsz Piasta został ostatnio przerwany we Wrocławiu ze Śląskiem - 1:4. Górnik czeka na wygraną od 3. kolejki, gdy pokonał na wyjeździe Miedź 3:1.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Piast Gliwice - Górnik Zabrze?

Nie zagrają:

Piast: Vassiljev
Górnik: Hajda

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Piast - Górnik 0:3 (Ekstraklasa, 03.03.2018)
Górnik - Piast 1:0 (Ekstraklasa, 01.10.2017)
Górnik - Piast 5:2 (Ekstraklasa, 01.12.2015)

Mecz Piast Gliwice - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja nSport+. Komentuje duet Rafał Dębiński – Kazimierz Węgrzyn. Reporterami z murawy będą Paulina Czarnota-Bojarska i Adam Westfal. W internecie mecz na platformie Canal+ Sport Online oraz na stronie ncplusgo.pl. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 15:30.

Liga Mistrzów lepsza od mundialu. Zobacz nowe studio Polsatu!