Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA W TV. GDZIE OGLĄDAĆ? Czy Piast zostanie liderem?

PKO Ekstraklasa, 35. kolejka (gr. mistrzowska)

Piast Gliwice

2

Jagiellonia Białystok

1

• Koniec meczu! Piast Gliwice wygrywa po emocjonującej końcówce i wskakuje na pozycję lidera! Ależ będą emocje w w walce o mistrzostwo!

• Jakub Szmatuła obronił strzał Jesusa Imaza! Cudowna obrona!

• Rzut karny dla Jagiellonii! Co się tutaj dzieje! Jesus Imaz faulowany przez Sedlara! Drugi błąd stopera gospodarzy!

• Najpierw Grzegorz Sandomierski obronił sytuację sam na sam z Felixem, ale dobitka Jodłowca wpada w samo okienko bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Cudowne trafienie Tomasza Jodłowca!

• Sędzia dolicza 4 minuty!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piłka odbija się od słupka, ale wpada do bramki! Jak zawsze strzelcem gola Jesus Imaz!

• Rzut karny dla Jagiellonii! Aleksandar Sedlar faulował rywala!

• Marko Poletanović przewraca się w polu karnym Piasta i Jarosław Przybył musi obejrzeć sytuację na monitorze!

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Martin Konczkowski schodzi, a wchodzi Patryk Sokołowski.

• Ofensywna zmiana gości. Bodvar Bodvarsson zmieniony przez Martina Kostala.

• Dobre uderzenie Romańczuka, jednak znowu na posterunku był Jakub Szmatuła.

• Waldemar Fornalik wykorzystuje możliwość kolejnej zmiany. Piotr Parzyszek został zmieniony przez Michala Papadopulosa.

• Niedokładne dośrodkowanie Martina Pospisila. Czechowi zabrakło dokładności.

• Cudowna akcja Jagiellonii! Jesus Imaz wykończył to wszystko dobrym strzałem, ale świetnie broni golkiper gospodarzy!

• Gerard Badia schodzi żegnany gromkimi brawami. W jego miejsce melduje się Jorge Felix.

• Dobra indywidualna akcja Bodvarssona, który dograł w pole karne. Szkoda tylko, że nikogo w białych koszulkach nie było w 16.

• Schodzi także Jakub Wójcicki, którego zmienił Guilherme.

• Podwójna zmiana w drużynie gości. Martin Adamec zmieniony przez Tarasa Romańczuka.

• Znakomita interwencja Grzegorza Sandomierskiego! Tomasz Jodłowiec uderzał głową z 5 metrów!

• Kompletnie nieudane uderzenie Valencii. Od bramki zacznie Sandomierski.

• Piłka posłana w pole karne Piasta pada łupem Jakuba Szmatuły.

• Wracamy na stadion w Gliwicach! Czas na drugie 45 minut!

• Koniec pierwszej połowy! Piast prowadzi z Jagiellonią po specyficznym golu! Brawo dla obu drużyn i wydaje się, że druga połowa będzie bardzo ciekawa!

• Co tam się wydarzyło! Gerard Badia wyłożył piłkę Valencii, który uderzył z dwóch metrów. Najpierw wydawało się, że Arsenić na spółkę z Sandomierskim uratowali swój zespół, jednak po konsultacji z wozem VAR wskazał na środek boiska! Piast wygrywa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kuriozalny gol Joela Valencii!

• Zawodnicy Piasta domagają się odgwizdania rzutu karnego po zagraniu ręką Ivana Runje, jednak sędzia dostał podpowiedź z wozu VAR, że nie ma mowy o przewinieniu!

• Dobre uderzenie głową Ivana Runje i z dużymi problemami broni Jakub Szmatuła!

• Dobre dośrodkowanie Kirkeskova, ale Jodłowiec przegrał pojedynek główkowy z obrońcą Jagiellonii.

• Gerard Badia wychodził już sam na sam z bramkarzem gości, ale pośliznął się na murawie i stracił piłkę! To mogło być bardzo groźne!

• Piotr Parzyszek na spalonym. Kolejna stracona okazja na zdobycie bramki.

• Arvydas Novikovas pędził już w stronę bramki rywala, ale później zbyt długo dryblował i stracił piłkę.

• Aleksandar Sedlar ukarany żółtą kartką i zabraknie go w kolejnym meczu.

• Słabiutkie uderzenie Piotra Parzyszka. Grzegorz Sandomierski obroniłby to z zamkniętymi oczami.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Wójcickiego. Znowu piłka ląduje w rękawicach bramkarza Piasta.

• Strzał Poletanovicia z rzutu wolnego, jednak Jakub Szmatuła spokojnie łapie lecącą futbolówkę.

• Pierwsza połowa przebiega jak na razie bardzo spokojnie. Oba zespoły dobrze rozgrywają piłkę, ale brakuje strzałów na bramkę...

• Mikkel Kirkeskov wpadł w pole karne, tylko że dograł bardzo niedokładnie... Grzegorz Sandomierski spokojnie wyłapuje piłkę.

• Bardzo długi okres rozgrywania piłki przez zawodników Piasta. Jak na razie nie ma to przełożenia na groźne sytuacje.

• Piotr Parzyszek dostał świetne podanie, tylko że jego strzał głową pozostawił wiele do życzenia.

• Niezłe dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii. Joel Valencia nie miał jednak szans aby doskoczyć do piłki.

• Świetna interwencja Seldara. Zawodnik Piasta znakomicie przerwał kontratak rywala.

• Dobre dośrodkowanie Poletanovicia, po którym mocno zakotłowało się pod bramką Piasta. Piłka ostatecznie wylądowała jednak w rękawicach Jakuba Szmatuły.

• Pierwszy gwizdek dał znak do rozpoczęcia meczu!

• Jarosław Przybył wyprowadza obie ekipy!

• Dla Jagiellonii ten mecz jest równie ważny co dla gospodarzy. Zawodnicy z Białegostoku mogą wywalczyć miejsce w eliminacjach Europejskich Pucharów. Po wyjściowej 11 widać, że Ireneusz Mamrot chce dać odpocząć swoim najważniejszym zawodnikom, gdyż czeka ich bardzo intensywny tydzień. Na ławce zasiądą m.in Taras Romanczuk, Nemanja Mitrović czy Guilherme, którzy przez większość sezonu byli najważniejszymi zawodnikami żółto-czerwonych.

• Piast Gliwice znajduje się aktualnie w znakomitej formie. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali w poprzedniej kolejce z liderującą Legią Warszawa i teraz znajdują się na drugim miejscu w tabeli. Zwycięstwo nad Jagiellonią pozwoli im nawet wskoczyć przynajmniej na kilka godzin na fotel lidera Lotto Ekstraklasy. Czy im się to uda?

• Dzień dobry Państwu! Czas na pierwszy niedzielny pojedynek 35 kolejki Lotto Ekstraklasy. Piast Gliwice, który może wskoczyć na fotel lidera grać będzie z walczącą o Europejskie Puchary Jagiellonią Białystok. Na relację LIVE z tego pojedynku zaprasza Bartłomiej Modzelewski.

Bartosz Głąb

©Lucyna Nenow / Polska Press

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok ONLINE. W pierwszym niedzielnym spotkaniu grupy mistrzowskiej LOTTO Ekstraklasy Piast Gliwice podejmie na własnym stadionie Jagiellonię Białystok. Gliwiczanie w przypadku zwycięstwa zasiądą chociaż na moment w fotelu lidera tabeli, gdyż Legia Warszawa rozegra swoje spotkanie zaraz potem. Relacja na GOL24!

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok ONLINE

Piast - Jagiellonia ONLINE. Wielkie nadzieje w Gliwicach

Spotkanie w Gliwicach zapowiada się bardzo ciekawie. Piast, który niespodziewanie w samej końcówce sezonu atakuje pozycję lidera, na trzy kolejki przed końcem rozgrywek ma okazję wyjść na pozycję lidera LOTTO Ekstraklasy.
Do tego potrzebne jest zwycięstwo w dzisiejszym meczu z Jagiellonią, oraz brak zwycięstwa Legii Warszawa z Pogonią Szczecin. Oczywiście oba scenariusze są możliwe, ale bez względu na wynik Legii, drużyna z Gliwic w przypadku zwycięstwa chociaż na moment zagości na fotelu lidera.

Jednak zadanie nie będzie łatwe, ponieważ na Śląsk przyjeżdża Jagiellonia Białystok, która w sezonie zasadniczym miała korzystny bilans ze swoim dzisiejszym rywalem. W sierpniu zeszłego roku "Jaga" wygrała w Białymstoku z Piastem 2:1 po bramkach Mile Savkovića i Arvydasa Novikovasa. Jedynego gola dla Piasta w tamtym spotkaniu zdobył Patryk Dziczek. Natomiast w Gliwicach pod koniec zeszłego roku padł remis 1:1. Bramkę dla Piasta zdobył Tom Hateley, który dzisiaj pauzuje za żółte kartki, a dla Jagiellonii trafił Karol Świderski, który wczoraj zdobył Puchar Grecji z PAOK-iem Saloniki.

Piast - Jagiellonia TRANSMISJA. Piast najlepszy w fazie finałowej

W dotychczasowych spotkaniach rundy finałowej bezkonkurencyjnie lepszy bilans ma Piast Gliwice, który wygrał do tej pory wszystkie spotkania w grupie mistrzowskiej, zresztą gliwiczanie ostatnią porażkę zanotowali pod koniec marca przegrywając na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Jeśli chodzi o Jagiellonię, w rundzie finałowej odniosła dwa zwycięstwa, remis i porażkę, ale najbardziej znamienna była porażka w finale Pucharu Polski z Lechią Gdańsk, która spowodowała, że zespół z Białegostoku musi w lidze walczyć o eliminacje Ligi Europy, a po wczorajszym meczu Cracovia zrównała się punktami z "Jagą".

Goście dzisiejszego spotkania nie mają już szans na wyższą pozycję w ligowej tabeli, ale muszą za wszelką cenę utrzymać czwartą pozycję w tabeli jeśli chcą zagrać w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Natomiast Piast coraz poważniej myśli o zdobyciu tytułu mistrza Polski i ten cel wydaje się być coraz bardziej realny. Zarówno Legia Warszawa jak i Lechia Gdańsk notują ostatnio dużo wpadek, a Piast w tej kwestii jest absolutnie bezbłędny. Jeśli utrzyma swój dotychczasową serię, za tydzień w Gliwicach będzie mistrzowska feta!

NIE ZAGRAJĄ

Piast Gliwice: Hateley (kartki)

Jagiellonia Białystok: Savković, Scepović (kontuzje).

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Piast Gliwice: Plach - Kirkeskov, Sedlar, Czerwiński, Pietrowski - Badia, Jodłowiec, Valencia, Dziczek, Konczkowski - Parzyszek;

Jagiellonia Białystok: Kelemen - Bodvarsson, Runje, Arsenić, Wójcicki - Guilherme, Romanczuk, Novikovas, Pospisil, Kostal - Imaz.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

PIAST GLIWICE
Legia Warszawa - Piast Gliwice 0:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Piast Gliwice - Cracovia 3:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 0:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Piast Gliwice - Korona Kielce 4:0 (LOTTO Ekstraklasa)

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 4:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:1 (Finał Pucharu Polski)
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 3:3 (LOTTO Ekstraklasa)

SĘDZIA - Jarosław Przybył (Kluczbork)

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania grupy mistrzowskiej 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok od 12:55 przeprowadzi CANAL+ Sport HD. Mecz prosto ze stadionu w Gliwicach skomentują Żelisław Żyżyński i Tomasz Wieszczycki. Wstęp do meczu rozpocznie się o 12:40. Relacja LIVE w GOL24.

13:00 Piast - Jagiellonia TRANSMISJA Canal+ Sport