Piast Gliwice 2 - 0 Jagiellonia Białystok

• koniec meczu

• Arbiter doliczył jeszcze trzy minuty

• Żółta kartka dla Patrika Mraza

• Ten rzut rożny nie przyniósł większego zagrożenia

• Rzut wolny dla Jagiellonii wykonywał Vassilijev. Posłał piłkę w pole karne, lecz po uderzeniu jednego z jego kolegów, skutecznie interweniował Szmatuła. Będzie kolejny korner

• Maciej Jankowski zastąpił Mateusza Maka

• Mak świetnie rozegrał piłkę z Vackiem. Wyminął kilku obrońców, az w końcu uległ Tomasikowi.

• Stały fragment gry zamieniony na niecelny strzał.

• Żółta kartka dla Marcina Pietrowskiego. Będzie rzut wolny dla Jagiellonii

• Nespor przejał piłkę na połowie przeciwnika, wyminął Tarasovsa i uderzył. Nieco niecelnie

• Kolejny rzut rożny dla Piasta. Tym razem szczęścia szukał Mateusz Mak. Piłka przeleciała jednak po zewnętrznej stronie słupka

• Po rzucie rożnym do pilki najwyżej wyskoczył Martin Nespor i głową skierował futbolówkę do siatki

• GOL! Bramkę na 2:0 zdobywa Martin Nespor

• Świetna interwencja Barana. Kolanem wybił piłkę z linii bramkowej. Będzie jeszcze jeden korner.

• Jacek Góralski obejrzał żółtą kartkę za faul na Vacku. Będzie jeszcze rzut wolny

• Rzut rożny dla Piasta nie przyniósł strzału na bramkę Barana

• Mraz wywalczył korner w starciu z Burligą

• Pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy. Martin Bukata zastąpił Gerarda Badię

• Zamieszanie pod własnym polem karnym rozwiązał Szmatuła. Wraz z Pietrowskim zatrzymali ofensywne chęci rywali

• Teraz próbował Cernych. Z okolic linni pola karnego posłał piłkę w światlo bramki. Na posterunku Szmatuła

• Vassilijev z daleka. Była moc, zabrakło celności.

• To powinien być gol! Z metra nie trafił Mateusz Mak. Niepilnowany doszedł do piłki pod samą bramką Barana, lecz ostry kąt nie pozwolił mu odnieść sukcesu

• Po rzucie rożnym dla Jagiellonii, gospodarze spokojnie przejęli piłkę.

• Bartosz Szeliga szybko ruszył prawą stroną boiska. Uciekł Tarasovsowi, zmyli Barana i umieścił piłkę w siatce

• GOL! Bartosz Szeliga daje prowadzenie gospodarzom!

• Rzut wolny ze środka boiska wykonywał Vassiljev. Podał piłkę do Mackiewicza, który próbował uderzać. Prosto w jednego z rywali

• Góralski zatrzymał Piasta przy linii środkowej. Jednak tylko na chwilę. Gliwiczanie od razu ruszyli ponownie do ataku. Tę akcję kończył Szeliga. Uderzył jednak niecelnie

• Teraz interweniował Szmatuła. Spokojnie wyłapał piłkę lecącą w kierunku Vassilieva

• Zaczęło się niepozornie. Od krótkiej wymiany podań w środlu boiska. W końcu pod bramkę rywali ruszył Mraz. Jego dośrodkowanie wyleciało jednak za linię końcową

• I ruszyli! Od środka rozpoczeli goście

• Przed rozpoczeciem meczu jeszcze minuta ciszy w hołdzie zmarłemu niedawno Karolowi Fajferkowi.

• Arbiter wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Do rozpoczęcia pozostała chwila

• Piłkarze obydwu drużyn zakończyli już rozgrzewkę. Teraz spędzą ostatnie chwile w szatni

• W Gliwicah pogoda nie sprzyja grze w piłkę. Cały dzień jest pochmurno i deszczowo. Czy trwające od rana opady wpłyną na stan murawy?

• Już za nieco ponad 45-minut rozpocznie się aż osiem meczów naszej rodzimej Ekstraklasy. Premierowy gwizdek zabrzmi także w Gliwicach gdzie lokalny Piast podejmie Jagiellonię. Mimo, że gospodarze są już pewni swojej ósemki, ten mecz nie pozostanie bez znaczenia. Jagiellonia wciąż walczy bowiem o grupę mistrzowską. Aby się do niej dostać, musza jednak zwyciężyć

• Paweł Moskwik
  • Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok LIVE!

Zapowiedź: Piast - Jagiellonia LIVE! Goście chcą zagrać jeszcze raz z Piastem

Dla Piasta gra w grupie mistrzowskiej jest już oczywistością. Gliwiczanie przed 30. kolejką Ekstraklasy plasują się na drugiej pozycji w tabeli, która jest bezpieczna, gdyż na trzecią Cracovią mają aż dziesięć punktów przewagi. Jedyną stawką tego spotkania dla drużyny Radoslava Latala będzie chęć gonienia Legii, która ma na koncie cztery "oczka" więcej. Z nożem na gardle do Gliwic przyjedzie z kolei Jagiellonia walcząca o awans. Białostoczanie nie są już panami własnego losu, ponieważ jeśli chcą grać w ósemce, muszą wygrać, a Wisła i Podbeskidzie nie albo Ruch przegrać.

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0:2