Dawid Dobrasz
Kamil Jóźwiak miał sytuację w 53. minucie, ale lepszy okazał się bramkarz gospodarzy Lucyna Nenow
Lech Poznań zremisował 1:1 wyjazdowe spotkanie z Piastem Gliwice w 1. kolejce PKO Ekstraklasy. Sprawdźcie, jak oceniliśmy zawodników po meczu z mistrzem Polski.

Pierwszy skład:

Mickey van der Hart 7
Uratował Lecha w końcówce pierwszej połowy po strzale Parzyszka. Przy straconej bramce nie miał nic do powiedzenia. Potwierdziła się dobra gra nogami holenderskiego bramkarza. Dawał spokój kolegom z przodu.

Robert Gumny 6
Solidnie, lecz z błędami w ustawieniu. Czasami spowalniał grę przez brak porozumienia z zawodnikiem ustawionym przed nim. Za często wdawał się w niepotrzebny drybling.

Thomas Rogne 5
Błędy w ustawieniu przy dośrodkowaniach. Momentami brakowało zrozumienia z partnerem z obrony. W drugiej połowie wyglądał pewniej.

Djordje Crnomarković 5
Miał najwięcej problemów z Joelem Valencią. Problemy z kryciem i błędy w ustawieniu, ale potrafił znaleźć się w polu karnym przeciwnika. Serb dochodził do sytuacji, ale obrońca nie z tego powinien być rozliczany. Jego kiks w 16. minucie mógł skończyć się stratą gola. W drugiej części gry zaprezentował się lepiej, podobnie jak Rogne.

Sprawdź też:

Wołodymyr Kostewycz 5
Nie zdążył za Jorge Felixem przy bramce na 1:0. Sporo problemów na lewej stronie, ale w drugiej połowie potrafił dać coś do przodu.

Karlo Muhar 4
Cechowała go niedokładność, ociężałość i niecelne podania. Nie trafił na pustą bramkę w 12. minucie spotkania. Zbyt wolny. Miał grać więcej do przodu niż Łukasz Trałka, a nie było tego widać.

Lech Poznań rozpoczął nowy sezon PKO Ekstraklasy wyjazdowym starciem w Gliwicach. Kolejorz zremisował z Piastem 1:1. Na trybunach pojawiło się prawie 800 fanów Poznańskiej Lokomotywy. Zobacz zdjęcia kibiców z Poznania.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Kibice Lecha Poznań na meczu z Piastem Gliwice 1:1. Prawie 8...

Pedro Tiba 5/b]
Próbował stworzyć zagrożenie, ale był za mało produktywny. W drugiej połowie zagrał o wiele lepiej. Środek pola Lecha funkcjonował przeciętnie.
[b]Kamil Jóźwiak 6

Łatwo dał się ograć Badii przy akcji bramkowej. Miał sytuację w 53. minucie, ale lepszy okazał się bramkarz gospodarzy. Po jego rajdzie Tomas Huk otrzymał czerwoną kartkę.

Darko Jevtić 6
Dobrze wykonywał stałe fragmenty. Kilka razy błysnął i asystował przy bramce Pawła Tomczyka. Zawodnicy Piasta potrafili kilka razy wyłączyć go z gry. Przebiegł najwięcej kilometrów ze wszystkich zawodników w zespole.

Tymoteusz Puchacz 6
Walczył i swoimi wejściami stwarzał zagrożenie, ale za mało pracował w defensywie. Wymieniał się pozycjami z Kamilem Jóźwiakiem i lepiej wyglądał na prawej stronie boiska.

Sprawdź też: Piast Gliwice - Lech Poznań. Tak relacjonowaliśmy na żywo

Joao Amaral 4
Niewidoczny. Można odnieść wrażenie, że męczy się na tej pozycji wysuniętego napastnika. W strzałach na bramkę znowu za dużo siły, a za mało precyzji. Nie potrafił przytrzymać piłki na połowie rywala. W drugiej połowie miał dwie sytuacje, ale jego strzały nie stworzyły problemów bramkarzowi Piasta. Szedł z boiska w 71. minucie.

Rezerwowi:

Maciej Makuszewski (62. minuta) 4
Mało widoczny po wejściu. Oddał groźny strzał pod koniec meczu, ale w środek bramki.

Timur Zhamaletdinow (71. minuta) 5
Szukał gry, ale wciąż za mało.

Paweł Tomczyk (80. minuta) 7
Zrobił to, co potrafił najlepiej - wszedł z ławki i zdobył gola na wagę remisu.

Skala ocen: 1-dramat, 2-beznadziejnie, 3-bardzo słabo, 4-słabo, 5-przeciętnie, 6-poprawnie, 7-dobrze, 8-bardzo dobrze, 9-wspaniale, 10-wybitnie, geniusz

Lech Poznań: Piotr Rutkowski tłumaczy, dlaczego nie stawia w...

Piątkowym meczem Arki Gdynia z Jagiellonią Białystok rozpoczyna się kolejny sezon w PKO BP Ekstraklasie. Piłkarze Lecha Poznań inaugurują rozgrywki w sobotę w Gliwicach, gdzie o godz. 20 zmierzą się z Piastem. W ekstraklasie, która występuje pod nową nazwą (poprzednio Lotto Ekstraklasa) zapowiada się nadzwyczaj ciekawa rywalizacja. W letniej przerwie w klubach doszło do wielu zmian. Zobacz w galerii aktualne zdjęcia wszystkich zespołów oraz składy w jakich będą prezentować się w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 ---->

Startuje PKO BP Ekstraklasa. Skład Lecha i innych drużyn. Zo...