Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Gdzie obejrzeć w...

Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Gdzie obejrzeć w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO. Starcie mistrza z pretendentem

PKO Ekstraklasa, 1. kolejka
2019-07-20 20:00

Piast Gliwice

1

Lech Poznań

1

• Koniec meczu. Lech Poznań wywozi z Gliwic punkt po remisie (1:1) z Piastem. Na trafienie Jorge Feliksa z 6. minuty odpowiedział Paweł Tomczyk w 82. minucie, chwilę po wejściu na boisko.

• Kolejna centra i ucierpiał w walce o górną piłkę Uros Korun.

• Kamil Jóźwiak centruje z lewej strony na dalszy słupek. Centymetrów brakowało Timurowi Żamaletdinowowi, by ją trącić w stronę bramki.

• Mikkel Kirkeskov wślizgiem wybija piłkę spod nóg rozpędzonego rywala. Gdyby nie ta interwencja, to Paweł Tomczyk znalazłby się w sytuacji sam na sam z Frantiskiem Plachem.

• Żółta kartka dla Patryka Dziczka.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny Piasta opatruje Daniego Aquinę. Po chwili on opuszcza boisko. Gospodarze będą przez moment grać w "dziewiątkę".

• Tomasz Kwiatkowski dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Bez zagrożenia zarówno po rzucie rożnym Kolejorza, jak i po kontrze Jorge Feliksa.

• Po części zrehabilitował się teraz Frantisek Plach, przenosząc piłkę nad poprzeczką po mocnym strzale Macieja Makuszewskiego!

• Aut dla Lecha na wysokości pola karnego mistrza Polski. Nie udało się zagrozić, a piłka... została wycofana do Mickeya van der Harta.

• To nie koniec złych wiadomości dla Piasta. Wyraźnie utyka Dani Aquino, a limit zmian po stronie gospodarzy jest już wykorzystany.

• Poznaniacy poczuli krew i rzucili się do ataku.

• Ależ wyczucie miał Dariusz Żuraw. Paweł Tomczyk wystartował jak z katapulty do prostopadłego podania Darko Jevticia i przy biernej postawie Frantiska Placha na wślizgu kieruje piłkę do bramki z ok. prawego narożnika pola bramkowego!

• LECH WYRÓWNUJE! PAWEŁ TOMCZYK!!!

• Za to Dariusz Żuraw wzmacnia linię ognia. Paweł Tomczyk, który na wiosnę grał w Piaście, wchodzi za Karlo Muhara.

• Damian Byrtek zmienia Gerarda Badię. Trener Piasta "łata" dziurę na środku defensywy po czerwonej kartce dla Tomasa Huka.

• Z rzutu wolnego, z niespełna 25 metrów, Darko Jevtić trafia w mur.

• Rozpędzony Kamil Jóźwiak wychodził sam na sam z Frantiskiem Plachem. Przed linią 16. metra powalił go Tomas Huk i sędzia bez wahania sięgnął po czerwoną kartkę!

• Będzie się działo! CZERWONA KARTKA DLA TOMASA HUKA!!!

• Ostatni kwadrans przed nami. Czy Piast dowiezie jednobramkowe prowadzenie do końca? A może Lech powalczy o (co najmniej) remis?

• Żółta kartka dla Jorge Feliksa za faul.

• ... a w Piaście za Joela Valencię pojawia się Martin Konczkowski.

• ZMiany zmiany. W Lechu Timur Żamaletdinow wchodzi za Joao Amarala...

• Maciej Makuszewski powinien popracować na dośrodkowaniami. Posyła piłkę w pole karne wprost do Frantiska Placha.

• Kamil Jóźwiak w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne. Żodyn z jego kolegów nie sięgnął piłki. Żodyn.

• Waldemar Fornalik nie chce ryzykować i decyduje się na zmianę. W miejsce Piotra Parzyszka pojawia się Dani Aquino.

• Konieczna jest interwencja sztabu medycznego. Piotr Parzyszek mocno odczuł to starcie.

• Żółta kartka dla Karlo Muhara za faul na Piotrze Parzyszku.

• Ależ kontra Lecha po stałym fragmencie gry rywala! Kilka podań i niepilnowany na prawym skrzydle Tymoteusz Puchacz "łamie" akcję w stylu Arjena Robbena. Jego strzał z trudem odbija Frantisek Plach!

• Maciej Makuszewski zmienia Tymoteusza Puchacza. Zatem najprawdopodobniej Kamil Jóźwiak przejdzie na lewą pomoc.

• Po interwencji Wołodymyra Kostewycza Piast wywalczył rzut rożny. Ukrainiec powstrzymał Jorge Feliksa.

• Joao Amaral ma mocno rozregulowany celownik. Posyła piłkę z dystansu kilka metrów nad poprzeczką.

• Po rzucie rożnym Darko Jevticia Frantisek Plach spokojnie łapie piłkę.

• Ależ "setkę" sp... artolił Piotr Parzyszek! Zaczęło się od "tańczącego z lechitami" Patryka Sokołowskiego, który mimo że był osaczony przez 3-4 rywali zdołał oddać strzał. Odbita piłka spada na woleja zupełnie niepilnowanego Piotra Parzyszka, który tylko trącił ją w stronę... rękawic Mickeya van der Harta!

• Frantisek Plach ratuje mistrza Polski przed utratą gola! Nogami broni strzał Kamila Jóźwiaka z ostrego kąta!

• Strata Lecha przed polem karnym gospodarzy zapoczątkowała groźną kontrę. Jorge Felix został jednak powstrzymany kilka metrów przed "szesnastką".

• Teraz atak Piasta spalił na panewce. Zupełnie nieudane podanie do Piotra Parzyszka zniweczyło wyprowadzenie kontry.

• Za wysokie i przeciągnięte dośrodkowanie - z dużej chmury nawet nie pokropiło.

• Od razu zaatakowali lechici. Udało się im wywalczyć rzut wolny blisko pola karnego. Darko Jevtić ustawia piłkę...

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do Gliwic, gdzie kończy się przerwa w meczu Piast - Lech. Po bramce Jorge Feliksa prowadzi mistrz Polski. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Po bramce Jorge Feliksa Piast prowadzi z Lechem Poznań.

• Mickey van der Hart na raty broni strzał Piotra Parzyszka! Ten dostał kapitalne podanie z lewej strony od Mikkela Kirkeskova, ale nie ma podwyższenia wyniku!

• KOlejne starcie Joela Valenii z Joelem Valencią w bocznym sektorze boiska. Norweg przewinił. Bez konsekwencji kartkowej.

• Za mocne podanie na wolne pole do Kamila Jóźwiaka. Skutecznie przyblokował go Tomas Huk, pozwalając piłce opuścić plac gry.

• Prostopadłe zagranie Darko Jevticia nie znajduje właściwego adresata. Piłkę łapie Frantisek Plach.

• Jęk zawodu kibiców gospodarzy po tej akcji! Tomasz Mokwa miękko wrzuca z prawej strony w pole karne, ale Piotr Parzyszek uderza głową w słupek... "naprężający" siatkę za bramką.

• W odpowiedzi atak Kolejorza. Kamil Jóźwiak pognał prawym skrzydłem i podaje w pole karne do wbiegającego Pedro Tiby. Szybszy był defensor Piasta.

• 2/1 Strzały/strzały celne 3/2

• I korner dla gospodarzy po akcji Joela Valencii. Mikkel Kirkeskov wyskakuje najwyżej do centry Gerarda Badii, ale główkuje wysoko nad bramką.

• Ciekawie zapowiadała się atak Piasta lewą stroną. Joel Valencia urwał się na moment Thomasowi Rogne, który powalczył z nim bark w bark. Skrzydłowy pada na murawę, a sędzia nakazuje grać dalej.

• Piłka do dośrodkowaniu Roberta Gumnego nie znajduje adresata w białym komplecie stroju. Łapie ją Frantisek Plach.

• Joao Amaral uderza z dystansu. Frantisek Plach wzrokiem odprowadził piłkę, która poleciała wysoko nad poprzeczką.

• Chwila oddechu dla defensywy Piasta. Tomasz Mokwa podłączył się w tempo do przodu, po czym centruje w pole karne. Idealnie zagrywa... do wychodzącego z bramki Mickeya van der Harta.

• Nie ma wyrównania! Po rzucie rożnym piłka spada pod nogi Kamila Jóźwiaka. Ten strzela z bliskiej odległości, ale na przeszkodzie stanął Patryk Sokołowski, który wybija piłkę z linii bramkowej!

• Darko Jevtić uderza obok muru w stronę lewego dolnego rogu. Frantisek Plach z trudem odbija piłkę, która skozłowała tuż przed nim, na rzut rożny!

• Może być groźnie. Patryk Sokołowski faulował Karlo Muhara ok. 25 metrów od własnej bramki.

• Jeszcze dobijał Karlo Muhar. Daleko od celu.

• A teraz zawodnicy Dariusza Żurawia byli bardzo blisko wyrównania! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na dalszy słupek Djordje Crnomarković wyskakuje najwyżej i uderza głową z kilku metrów w słupek!

• Gospodarze idą za ciosem. Jednak atak Joela Valencii okazał się zbyt chaotyczny. Nie zdołał dobiec do prostopadłego podania i Lech wznawia grę z "piątki".

• Piłka drugi raz ląduje w siatce! Jednak gol nie zostaje uznany - po centrze Mikkela Kirkeskova Uros Korun trafia z pozycji spalonej!

• 31. asystę w Piaście notuje Gerard Badia. Zakręcił rywalem na lewej stronie i mocno dośrodkował na 5. metr. Tam pojawił się Jorge Felix, który uderzeniem głową pokonuje Mickeya van der Harta!

• PIAST NA PROWADZENIU! JORGE FELIX!!!

• Na solową akcję zdecydował się Robert Gumny. Minął rywali jak slalomowe tyczki, ale "rumakowanie" skończyło się na Tomasie Huku, który pozwolił piłce wyjść poza linię końcową.

• W odpowiedzi Kolejorz. Akcję na prawym skrzydle przerywa jednak Patryk Dziczek. Lech ma jednak aut na wysokości pola karnego rywala.

• Lewą stroną próbował przedrzeć się Joel Valencia. Zdaniem sędziego nieprzepisowo powstrzymał go Thomas Rogne. Szybkie wznowienie gry nie zaskoczyło gości.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Przyjezdni będą chcieli się zrewanżować za dwie ostatnie porażki w Gliwicach. Najpierw ulegli 0:4 w rundzie wiosennej, a w grupie mistrzowskiej, w niecodziennych (pisząc eufemistycznie) przegrali 0:1 i to po tym meczu Piast po raz pierwszy w historii zdobył mistrzostwo Polski.

• Rezerwowi Lecha PoznańL Karol Szymański - Paweł Tomczyk, Timur Żamaletdinow, Jakub Moder, Maciej Makuszewski, Tomasz Cywka, Mateusz Skrzypczak, Tymoteusz Klupś.

Rezerwowi Piasta Gliwice: Jakub Szmatuła- - Marcin Pietrowski, Tom Hateley, Jakub Holubek, Sebastian Milewski, Martin Konczkowski, Damian Byrtek, Remigiusz Borkała, Dani Aquino.

• 150. mecz Gerarda Badii. Jak go uświetni sympatyczny Hiszpan?

• to zapowiedź tego ciekawie zapowiadającego się starcia. Warto przeczytać przed pierwszym gwizdkiem sędziego. A jest nim Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

• Na zakończenie soboty przenosimy się do Gliwic, gdzie już za 20 minut mistrz Polski, Piast Gliwice, zmierzy się z Lechem Poznań!

red

Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Gdzie obejrzeć w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Ostatnie sobotnie spotkanie Ekstraklasy to starcie aktualnego mistrza z zespołem, który co sezon deklaruje walkę o tytuł. Po ostatnich niepowodzeniach w Lechu studzą jednak nastroje i mistrzostwa nikt nie deklaruje. Dzisiejsze spotkanie zweryfikuje potencjał obu zespołów.

Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE

Piast - Lech. Taki start sezonu sprzyja Kolejorzowi

Start sezonu w meczu z Piastem w ostatnich latach kończył się dla Lecha... mistrzostwem. W sezonie 2009/2010 w pierwszej kolejce Kolejorz udał się do Gliwic na spotkanie z Piatem.
Tamten mecz zakończył się pewnym zwycięstwem lechitów 3:1. W pierwszej połowie na tablicy wyników było 0:0, ale w drugiej poznaniacy ruszyli ostro do ataku. W 51. minucie prowadzenie dał Sławomir Peszko. Osiem minut później na 2:0 podwyższył Hernan Rengifo, a w 66. minucie było już 3:0 po bramce Jakuba Wilka. Lech zakończył wówczas sezon mistrzostwem Polski, a Piast Gliwice spadkiem z ligi. Trenerem Kolejorza był wówczas Jacek Zieliński.

Druga taka sytuacja miała miejsce pięć lat później. Tym razem Lech Poznań podejmował u siebie obecnego mistrza Polski i udowodnił wyższość nad rywalem ze Śląska. Kolejorz na inaugurację sezonu 2014/15 rozbił Piasta aż 4:0. Kibice mogą pamiętać to spotkanie głównie ze strzeleckiego błysku formy Vojo Ubiparipa, który ustrzelił wówczas hat-tricka. Do przerwy było już 2:0, a oprócz Serba bramkę przed przerwą zdobył Dawid Kownacki. Jedynym zawodnikiem, który wystąpił w tamtym spotkaniu (wszedł w 77. minucie za Karola Linettego) i pamięta mistrzowski sezon jest Darko Jevtić, nowy kapitan Kolejorza.

Piast - Lech. Gliwiczanie zaczęli wcześniej

Piast Gliwice wcześniej rozpoczął sezon, ponieważ grał w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z BATE Borysów oraz w meczu o Superpuchar Polski z Lechią Gdańsk. W obu konfrontacjach został pokonany.

Superpuchar został rozegrany w Gliwicach między meczami z BATE, dlatego gliwiczanie zagrali w eksperymentalnym składzie i przegrali 1:3. Natomiast w Lidze Mistrzów Piast był bardzo blisko awansu. Po remisie na Białorusi 1:1, u siebie w środę prowadził 1:0 i… stracił wszystko w ostatnich 10 minutach. Po rzucie karnym sprokurowanym przez Fratniska Placha oraz rzucie wolnym, przy którym gliwicki bramkarz mógł się lepiej zachować, BATE wygrało 2:1.

Z jednej strony gospodarze mogą więc odczuwać dzisiaj zmęczenie, z drugiej są w rytmie meczów o stawkę. Jak wpłynie to na wynik? Przekonamy się wieczorem.

Piast - Lech. Kto nie zagra?

Piast: brak absencji
Lech: Letniowski (kontuzja).

PKO Ekstraklasa: Kto wygra mecz Piast Gliwice - Lech Poznań?

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Piast Gliwice: Plach - Mokwa, Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Hateley, Dziczek - Konczkowski, Badia, Felix - Parzyszek

Lech Poznań: Hart - Gumny, Rogne, Crnomarković, Kostewycz - Muhar, Tiba - Jóźwiak, Jevtić, Marchwiński - Amaral

SĘDZIA - Piotr Lasyk

Piast Gliwice - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 1. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice - Lech Poznań od 20 przeprowadzi CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 3 i CANAL+ 4K Ultra HD. Mecz prosto ze stadionu w Gliwicach skomentują Przemysław Pełka i Kamil Kosowski. W internecie stream online dla abonentów Canal+ dostępny będzie na stronie canalplussportonline.pl, a płatny w serwisie Player.pl. Relacja LIVE w GOL24.