PKO Ekstraklasa, 31. kolejka (gr. mistrzowska)

0

Lech Poznań

2

• KONIEC SPOTKANIA!!!

Mimo gry w "dziesiątkę" od 48. minuty, Lech wywozi z Gliwic komplet punktów i umacnia się na trzecim miejscu w tabeli. Do mistrza Polski traci "oczko", a do Legii - 8 punktów

• Piłkarze Dariusza Żurawia wyszsli z zabójczą kontrą ustalają wynik spotkania. Pedro Tiba płaskim strzałem pokonuje Frantiska Placha!

• PEDRO TIBA DOBIJA PIASTA!!!

• Lech nieprzepisowo przerywa grę w końcówce spotkania. Upomniany żółtą kartką Bohdan Butko.

• Nieudanie głową strzelał Patryk Tuszyński. Sporo brakowało mu do celu.

• "Żółtko" dla Mickeya van der Harta. Za grę na czas.

• Jakub Moder z żółtą kartką.

• Krzysztof Jakubik dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Żółta kartka na koncie Toma Hateleya za faul.

• Korner Piasta nie przynosi zagrożenia

• Piast prowadzi w statystyce strzałów celnych 5:1. Ale przegrywa 0:1.

• Mickey van der Hart ratuje Lechowi skórę! W kapitalnym stylu paruje strzał Patryka Tuszynskiego!

• Duńczyk obija poprzeczkę! Niewiele brakowało do remisu!

• Sebastian Milewski faulowany blisko pola karnego. Dogodna okazja dla Mikkela Kirkeskova.

• Gospodarze protestują! Ich zdaniem Tymoteusz Puchacz zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym!

Krzysztof Jakubik nie widział podstaw do wskazania na "wapno"!

• Mickey van dera Hart z trudem paruje atomowe uderzenie Martina Konczkowskiego!

• Filip Marchwiński zmienia Jakuba Kamińskiego.

• Rykoszet po strzale Toma Hateleya z dystansu. Nie ma rzutu rożnego, bo trafił w... Patryka Tuszyńskiego.

• I "tradycyjna" zmiana w Piaście. Patryk Tuszyński zastępuje Piotra Parzyszka.

• Tomasz Jodłowiec zmienia Patryka Sokołowskiego.

• Piotr Parzyszek minimalnie pudłuje po dośrodkowaniu Jorge Feliksa!

• Christian Gytkjaer kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie melduje się Timur Żamaletdinow.

• Kamil Jóźwiak dał się sfaulować Sebastianowi Milewskiemu. Tym samym atak Piasta spalił na panewce.

• Jeżeli taki wynik utrzyma się do końca spotkania, to Lech zbliży się w tabeli do drugiego Piasta na "oczko". A już za 4 dni "Kolejorz" podejmie u siebie Pogoń Szczecin, a mistrz Polski jedzie do Gdańska.

• Takim kopnięciem Tiago Alves nie zdoła pokonać Mickeya van der Harta. Nie dość, że to była anemiczna próba, to jeszcze w sam środek bramki. Bramkarz Lecha musiał czekać, aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

• Żółtą kartką upomniany Uros Korun.

• Waldemar Fornalik reaguje zmianą. Tiago Alves wchodzi za Kristophera Vidę.

• Grający w osłabieniu "Kolejorz" wychodzi na prowadzenie! FENOMENALNYM uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Jakub Moder. Posłał piłkę z okolic lewego narożnika pola karnego po dalszym rogu nie do obrony!

• GOL DLA LECHA! JAKUB MODER!!!

• Niskie dośrodkowanie Toma Hateleya, ale piłka przechodzi przez całe pole karne Lecha. Zza linii 16. metra technicznie uderzył Jakub Czerwiński minimalnie obok prawego słupka!

• Tom Hateley faulowany na prawej strony. Kolejny stały fragment gry dla mistrza Polski.

• Strata Piasta zapoczątkowała kontrę Lecha. Jakub Kamiński traci jednak piłkę w łatwością.

• Techniczna próba Toma Hateleya zza linii 16. metra w środek bramki. Bramkarz Lecha nie dał się zaskoczyć.

• Do piłki wrzuconej na dalszy słupek najwyżej wyskakuje Jorge Felix, ale uderza głową wysoko nad bramką.

• Po składnej akcji mistrza Polski lewą stroną Sebastian Milewski zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Po chwili Piotr Parzyszek główkuje tuż nad poprzeczką!

• Z prawej strony Martin Konczkowski centruje w pole karne do Kristophera Vidy, który ledwie trącił piłkę w stronę bramki Mickey van der Hart pewnie interweniuje.

• Atak pozycyjny gliwiczan na własnej połowie.

• Dariusz Żuraw "uszczelnia" obronę. Wchodzi Djordje Crnomarković, schodzi Dani Ramirez.

• Anemiczne udeerzenie Sebastiana Milewskiego bez problemu broni Mickey van der Hart. To pierwszy celny strzał w tym spotkaniu.

• DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA DLA THOMASA ROGNE!!!

Zaatakował łokciem Piotra Parzyszka w walce o górną piłkę i nie uszło to uwadze arbitrowi! Lech w "dziesiątkę"; opaskę kapitana przejmuje Mickey vand er Hart.

• Starcie Daniego Ramireza z Sebastianem Milewskim. Przewinił Hiszpan.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do Gliwic na drugie trzy kwadranse meczu Piast - Lech. Co nas czeka po zmianie stron?

• To nie jest porywające widowisko. Obie strony oddały w sumie 7 strzałów, ale żaden nie był celny (pomijając fakt nieuznanej bramki Kristophera Vidy).

W drugiej połowie liczymy zdecydowanie na więcej.

• Zdaniem Daniego Ramireza nie faulował on Urosa Koruna. Sędzia był innego zdania.

Koniec pierwszej połowy. Piast Gliwice bezbramkowo remisuje z Lechem Poznań.

• Korner nie przyniósł zagrożenia pod bramką Frantiska Placha.

• ... ale najpierw żółta kartka dla... Dariusza Żurawia.

• Dwóch do kontry ruszyli poznaniacy. Kamil Jóźwiak z piłką, Christian Gytkjaer. Pierwszego z wymienionych powstrzymał Jakub Czerwiński. Korner...

• Jakub Moder wysoko nad bramką.

• Uros Korun fauluje Daniego Ramireza ok. 26 metrów od bramki gospodarzy.

• Jakub Moder przejmuje piłkę w środku pola i ruszył co sił do przodu. Skutecznie przyblokował go Jakub Czerwiński. Kibice "Piastunek" skandują jego imię i nazwisko.

• Ustawiony na bliższym słupku Jorge Felix wybija piłkę głową za "szesnastkę". Próba kontry w postaci lagi na wolne pole, ale spaliła ona na panewce.

• Po chwili Bohdan Butko znalazł się z piłką w polu karnym Piasta. W ostatniej chwili Patryk Sokołowski wybija ją wślizgiem na korner.

• Sebastian Milewski nie zdołał "zgasić" piłki po zagraniu Toma Hateleya. Wykorzystał to Bohdan Butko.

• Pedro Tiba ograł na skrzydle Toma Hateleya, po czym centruje na bliższy słupek do Christiana Gytkjaera. Uprzedził go Uros Korun.

• Mikkel Kirkeskov skosił na skrzydle Kamila Jóźwiaka jak trawę na wiosnę. Poszkodowany skrzydłowy Lecha nie podnosi się z murawy.

• W sumie było tym razem w wykonaniu drugiej strony. Niedoszłym odbiorcą podania był Piotr Paryszek. Czekał na piłkę przed polem karnym, dostał lagę przed bramkę.

• Ciekawie zapowiadała się kontra Lecha. Skończyła się ona po niedokładnym podaniu na prawą stronę do Jakuba Kamińskiego. Ten chciał piłkę do nogi, a dostał na zapalenie płuc...

• I korner dla Piasta. Donośny doping kibiców mistrza Polski nie pomógł - zupełnie nieudane dośrodkowanie.

• Jorge Felix przejmuje piłkę w "szesnastce" Lecha tyłem do bramki. Nie zdołał jednak odwrócić się i uderzyć w stronę bramki.

• Tom Hateley doskoczył do Jakuba Moder odbita piłka minęła bramkę Lecha w bezpiecznej odległości.

• Naciskany "pressingiem Iwańskiego" w wykonaniu Patryka Sokołowskiego Thomas Rogne wybija piłkę na aut. Dość nerwowo gra kapitan Lecha, pewnie z powodu żółtej kartki na koncie.

• Po chwili Jakub Moder uderza z linii 16. metra wysoko nad bramką. Zupełnie nieudana próba.

• Po zagraniu Kamila Jóźwiaka Christian Gytkjaer "szukał" Jakuba Kamińskiego przed bramką Piasta. W porę zorientowali się gospodarze.

• Kristopher Vida na spalonym.

• Jorge Felix pada na murawę po starciu z rywalem blisko jego pola karnego. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia ze strony Lubomira Satki.

• Żółtą kartką upomniany Thomas Rogne.

• Płaskie zagranie Daniego Ramireza w pole karne. Do nikogo.

• Pojedynek jeden na jeden Christiana Gytkjaera z Jakubem Czerwińskim. Górą stoper mistrza Polski.

• Rewolwery Piasta i Lecha. Który dzisiaj wystrzeli?

• W odpowiedzi nieudany strzał Pedro Tiby. Od bramki Frantisek Plach.

• Dośrodkowanie Patryka Sokołowskiego nie znajduje adresata. Piłkę łapie Mickey van der Hart.

• Kristopher Vida pokonuje Mickeya van der Harta, ale nie zdołał cieszyć się z bramki. Został on nieuznany z powodu pozycji spalonej

• Gliwiczanie radzą sobie z dośrodkowaniem Jakuba Modera.

• Od razu do ataku rzucili się goście. Dośrodkowanie Jakuba Kamińskiego z prawej strony zablokowane przez obrońcę Piasta. Korner, a po nim jeszcze jeden.

• ... na gwizdek Krzysztofa Jakubika zaczęło się spotkanie na szczycie!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i...

• Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła - Tomasz Jodłowiec, Jakub Holubek, Tomsas Huk, Bartosz Rymaniak, Remigiusz Borkała Tiago Alves, Patryk Tuszyński

Rezerwowi Lecha: Miłosz Mleczko - Robert Gumny, Djordje Crnomarković, Karlo Muhar, Timur Żamaletdinow, Juliusz Letniowski, Michał Skóraś, Wołodymyr Kostewycz, Filip Marchwiński.

• Przed pierwszym gwizdkiem Krzysztofa Jakubika warto przeczytać zapowiedź:

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Po pojedynku w dolnej "ósemce" szybko przenosimy się do Gliwic, gdzie już za 20 minut dojdzie do pojedynku w czołówce Ekstraklasy. Piast zmierzy się z Lechem Poznań!

DW

piast lech online

Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Grzegorz Dembinski

Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Rozpoczyna się decydujący etap wyścigu o mistrzostwo Polski. Piast Gliwice, podobnie jak rok temu, startuje do finału ze stratą siedmiu punktów do Legii Warszawa. W sobotę o 17.30 na dzień dobry zmierzy się z Lechem Poznań, z którym kończył poprzedni sezon rozgrywek.

Piast - Lech ONLINE

Piast Gliwice, chcąc obronić tytuł, nie może zaliczyć żadnego potknięcia. W sobotnim meczu z Lechem Poznań, który rozpocznie się o godzinie 17,30, ekipę Waldemara Fornalika czeka kolejne bardzo trudne zadanie. W sezonie zasadniczym gliwiczanie zremisowali u siebie z Kolejorzem 1:1 (gol Jorge Felixa) i przegrali na wyjeździe 0:3.
Oglądaj mecz Piast - Lech na żywo online w Player.pl >>>
Poznaniacy przyjeżdżają na Okrzei rozpędzeni. W dwóch ostatnich meczach strzelili siedem goli nie tracąc żadnego. - To będzie bardzo wymagające spotkanie pod względem taktycznym - nie ma wątpliwości szkoleniowiec Piasta.

Mistrzowie Polski na własnym terenie nie przegrali od sześciu meczów, z czego w pięciu ostatnich nie stracili gola, natomiast Lech punktował w czterech z rzędu wyjazdach, a aż w dwunastu zdobywał co najmniej jednego gola! W zespole Piasta nie zagra Gerard Badia.

Przed rokiem w rundzie finałowej Piast i Lech zmierzyli się w ostatnim spotkaniu. Remis 1:1 dał gliwiczanom sensacyjny tytuł mistrzowski. Obecne spotkanie z trybun będzie mogło zobaczyć do 2.220 kibiców, wtedy było ich 9.913.

– Nie wiem czy mamy najgorszy bilans spotkań z wszystkich drużyn z czołowej ósemki, ale jeśli nawet tak jest to niedawny mecz z Pogonią, wygrany przez nas 4:0, pokazał, że nie musimy mieć wobec nikogo kompleksów. Do Gliwic jedziemy po trzy punkty, choć zdajemy sobie sprawę z siły i atutów rywala – przekonywał Dariusz Żuraw, szkoleniowiec poznańskiej „Lokomotywy”. Jego zdaniem mistrz Polski jest zespołem solidnym i stabilnym, taki w którym nie trzeba robić wielu zmian.

Piast - Lech TRANSMISJA

Piast Gliwice - Lech Poznań (sobota, 17:30). Transmisja w: TVP1, Canal+ Sport, Canal+ Sport 3, Canal+ 4K Ultra HD.
Komentatorzy w C+: Rafał Wolski, Tomasz Wieszczycki.
Komentatorzy w TVP: Jacek Laskowski.
Internetowy stream online dostępny pod adresami ncplusgo.pl, player.pl i canalplus.com. Relacja LIVE w GOL24! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.