Piast Gliwice - Lech Poznań ZDJĘCIA KIBICÓW Ponad 3200 fanów na meczu Piasta z Lechem. Kibice Piasta zobaczyli sromotną porażkę

Tomasz Kuczyński
4.10.2020. Kibice na meczu Piast - Lech.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
4.10.2020. Kibice na meczu Piast - Lech. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W niedzielę 4.10.2020 r. w meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice grał z Lechem Poznań. Spotkanie na stadionie przy Okrzei oglądało 3215 widzów. Na trybunach pojawili się też kibice Lecha, Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Piast - Lech.

Spotkanie w Gliwicach było określane hitem kolejki, ponieważ spotkały się druga i trzecia drużyna poprzedniego sezonu. Teraz rzeczywistość jest inna - Lech Poznań w bardzo dobrym stylu awansował do fazy grupowej Ligi Europy, a Piast nieudanie łączył puchary z ligą, zajmując ostatnie miejsce w tabeli (z jednym punktem). Kibice Piasta pocieszali się, że na ławkę trenerską wrócił Waldemar Fornalik, który od 16 września przebywał w izolacji z powodu pozytywnego testu na koronawirusa.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Piast Gliwice - Lech Poznań

W 8. minucie powody do zadowolenia mieli kibice Lecha, ponieważ Jakub Moder dał prowadzenie tej drużynie. Przed przerwą podwyższył Dani Ramirez, co jeszcze bardziej ucieszyło fanów gości. Kibice Piasta jednak nie zamierzali odpuszczać i od początku drugiej połowy też głośno dopingowali swój zespół. Gdy padła trzecia bramka dla Lecha miejscowi kibice stracili wiarę w dobry wynik, choć nie rezygnowali z wsparcia dla piłkarzy.

Kibice Piasta wsparli też Gerarda Badię, gdy Hiszpan w końcówce meczu opuścił boisko, bo odnowiła mu się kontuzja.

Piast Gliwice - Lech Poznań 1:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Jakub Moder (6), 0:2 Dani Ramirez (43), 0:3 Filip Marchwiński (61), 0:4 Nika Kaczarawa (74-karny), 1:4 Michał Żyro (88-karny)

Piast: Plach - Konczkowski, Huk, Malarczyk, Kirkeskov - Pyrka (80. Mokwa), Milewski, Sokołowski (73. Ajenjo Hyjek), Lipski (70. Alves), Vida (46. Badia) - Żyro.

Lech: Bednarek - Czerwiński, Satka, Rogne, Kraweć (75. Awwad) - Skóraś, Moder (66. Muhar), Tiba, Ramirez (59. Marchwiński), Kamiński (59. Puchacz) - Ishak (67. Kaczarawa).

Żółte kartki: Vida, Ajenjo Hyjek, Żyro - Czerwiński, Kraweć

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 3.215