Piast Gliwice

4

Lech Poznań

0

• Strzał Portugalczyka obronił Frantisek Plach. I po tej interwencji sędzia Jarosław Przybył gwiżdże po raz ostatni! Piast Gliwice gromi Lecha Poznań aż 4:0. Wszystkie bramki, ktore strzelili Piotr Parzyszek, Jorge Felix, Mikkel Kirkeskov i Joel Valencia, padły po zmianie stron.

• JAK NIE IDZIE, TO NIE IDZIE. PEDRO TIBA MARNUJE "JEDENASTKĘ"!!!

• Sędzia początkowo "puścił" grę, ale jednak decyduje mamy weryfikację VAR!

• Rzut karny dla Lecha!

• Timur Żamaletdinow nie miał szans, by dojść do piłki zagranej przez Piotra Parzyszka.

• Obie ekipy czekają na ostatni gwizdek sędziego. Z różnych powodów.

• Waldemar Fornalik zmienia trzeciego strzelca gola. Za Jorge Feliksa wchodzi Gerard Badia.

• Żółta kartka dla Łukasza Trałki. Tym samym nie zagra w następnej kolejce z Legią.

• Dośrodkowanie Wołodymyra Kostewycza z lewej strony nie znajduje adresata... poza polem karnym Piasta.

• W punkt

• Tomasz Jodłowiec zmienia żegnanego brawami Joela Valencię.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Marcin Wasielewski, który przypadkowo został trafiony łokciem przez Jorge'a Feliksa.

• 10/6 Strzały/strzały celne 3/1

• Akcja Joela Valencii lewa stroną została zablokowana. Wywalczył jednak rzut rożny. W momencie dośrodkowania sędzia dopatrzył się faulu piłkarza Piasta.

• Martin Konczkowski też ma ochotę na bramkę! Pognał w stronę bramki, po czym huknął z ok.18 metrów w lewy górny róg. Jasmin Burić z trudem odbija piłkę do boku!

• Timur Żamaletdinow zmienia Christiana Gytkjaera.

• 4 608 widzów ogląda koncertową grę Piasta.

• Żegnany brawami Piotr Parzyszek opuszcza boisko. Na murawie jest już Michal Papadopoulos.

• Rzut rożny dla Lecha. Bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Gliwiczanie bawią się. martin Konczkowski centruje na dalszy słupek do Piotra Parzyszka, który zgrywa piłkę głową przed bramkę do Joela Valencii. Ten przy biernej postawie dwóch poznańskich obrońców uderza głową, po koźle, do siatki!

• JOEL VALENCIA DOBIJA LECHA!!!

• Na moment zostało zażegnane niebezpieczeństwo pod bramką Frantiska Placha. W "szesnastce" piłkę do staje Christian Gytkjaer, ale uderza metr-półtora obok słupka. Poza tym był na spalonym.

• W odpowiedzi próba akcji Joao Amarala lewą stroną. Wywalczył rzut rożny.

• Kapitalne uderzenie Duńczyka bezpośrednio z rzutu wolnego! Nad murem, tuż przy prawym słupku. Wyciągnięty jak struna Jasmin Burić był bezradny!

• POGROM! MIKKEL KIRKESKOV!!!

• Przewinienie Rafała Janickiego blisko linii 16. metra. Może być groźnie.

• Martin Konczkowski na spalonym. Kontra Piasta spaliła na panewce.

• Maciej Gajos podaje na lewą stronę do Pedro Tiby. Ten w dziecinny sposób traci piłkę na rzecz rywala.

• 7/3 Strzały/strzały celne 3/1

• ... a za Darko Jevticia pojawia się Maciej Gajos.

• Podwójna zmiana w Lechu. Kamil Jóźwiak wchodzi za Tymoteusza Klupsia...

• Mikkel Kirkeskov w roli lewoskrzydłowego zagrywa płasko w pole karne. Nerwowo wybijają lechici.

• Nieśmiały atak Lecha. Bez zagrożenia pod bramką Frantiska Placha.

• Po chwili kąśliwie uderzał Joel Vanelcia - obija dalszy, lewy słupek!

• Piotr Parzyszek odbiera świetne podanie, na 16. metrze, od Toma Hateleya, Podaje do Joela Vanelcii a ten na lewo do szeroko ustawionego Jorge'a Felixa. Jego strzał został zablokowany, a po chwili piłka... stanęła w błocie na linii bramkowej. Została za krótko wybita pod nogi Hiszpana, który dopełnił dzieła!

• GOL DLA PIASTA! JORGE FELIX!!!

• Przeciągnięte dośrodkowanie Toma Hateleya. Ostatecznie grę z "piątki" wznawia Jasmin Burić.

• Rafał Janicki znowu w roli głównej. Wybija piłkę poza linię końcową, uprzedzając Piotra Parzyszka.

• Po chwili prawą stroną pognał Marcin Pietrowski. Podaje przed pole do Joela Valencii, ale ten zgubił piłkę na rzecz Rafała Janickiego.

• Aleksandar Sedlar urwał się spod krycia Wołodymyrowi Kostewyczowi. Uderza głową w stronę i Jasmin Burić broni!

• Jęk zawodu kibiców Piasta po strzale Piotra Parzyszka z pola karnego. Po drodze był jednak rykoszet - korner.

• Rzut wolny dla gości ok. 35 metrów od bramki Po "świecy" w pole karne na raty interweniuje Frantisek Plach.

• Łukasz Trałka ucierpiał w starciu z Joelem Valencią.Krótka przerwa w grze.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian

• Wracamy do Gliwic, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Past - Lech. Po golu Piotra Parzyszka prowadza gospodarze. Czy piłkarze Adama Nawałki zdołają odpowiedź. A może drugi były selekcjoner - Waldemar Fornalik - przygotował coś "ekstra"?

• Sympatycznie

• Jeżeli to ma być Super Piątek, to jest... połowicznie. Bardzo dobre widowisko w Szczecinie, w którym Pogoń odwróciła losy meczu z Górnikiem... A z drugiej strony trzy kwadranse w Gliwicach. Jest różnica, ale w meczu Piast - Lech "momenty były". Głównie ze strony Piotra Parzyszka. Najpierw piłka po strzale głową trafiła w słupek, a za drugim podejściem był już precyzyjniejszy.

Ciężko powiedzieć coś pozytywnego o grze Lecha. Zarówno w defensywie, jak i ofensywie.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Piast prowadzi z Lechem po bramce Piotra Parzyszka.

• Dobre podanie do Christiana Gytkjaera w pole karne, który głową zgrywa do wbiegającego Darko Jevticia. Ten za bardzo nie widział, co zrobić (przyjąć/uderzyć), co wykorzystał Jakub Czerwiński.

• Przerwa w grze. Na murawie leżał Tom Hateley,. Wydaje się, że będzie w stanie kontynuować grę.

• Atak pozycyjny lechitów. Chyba nie wiedzą, że przegrywają. Dziwnie to wygląda.

• Christian Gytkjaer w roli prawoskrzydłowego to nie jest dobry pomysł. Dośrodkowanie -również. Posyła piłkę... w trybuny.

• Poznaniacy wyglądają, jakby byli w szoku. Gospodarze próbują nieśmiało podwyższyć prowadzenie. Ataki kończą się w ok. środka pola.

• Nieliczny, ale fanatyczny

• Czterema-pięcioma podaniami gliwiczanie wyszli z kontrą. Joel Valencia podaje w "uliczkę" do rozpędzonego Martina Konczkowskiego, a ten centruje idealnie między stoperów Lecha. Tam pojawił się Piotr Parzyszek, który uderza głową w lewy górny róg nie do obrony!

• PIAST NA PROWADZENIU! PIOTR PARZYSZEK!!!

• 2/0 Strzały/strzały celne 2/1

• Pedro Tiba uderza zza pola karnego ponad półtora metra obok prawego słupka.

• Frantisek Plach łapie piłkę po zbyt głębokiej centrze Darko Jevticia z narożnika.

• Seria dośrodkowań lechitów z bocznych sektorów. Próba Wołodymyra Kosterycza nie znajduje adresata, Pedro Tiby była zablokowana, a centra Marcina Wasielewskiego - po rykoszecie - wyszła na rzut rożny.

• Joel Valencia poradził sobie na lewej stronie z Rafałem Janickim. Sęk w tym, że niezgodnie z przepisami.

• Christoanowi Gytkjaerowi nie udało przedrzeć się prawą stroną - w walce z Jakubem Czerwińskim za mocno wypuścił sobie piłkę. Od bramki gospodarze.

• Aleksandar Sedlar przesadził z siłą włożoną w podanie na 30 metrów do Martina Konczkowskiego. Albo powinien zagrać bardziej po łuku, a nie po cięciwie. Piłkę łapie Jasmin Burić.

• Próba kopii akcji Marcina Pietrowskiego z Jorge'em. Marcin Wasielewski uprzedza Hiszpana.

• Po chwili wrzucał Marcin Pietrowski idealnie na głowę Jorge Feliksa! Ten obija lewy słupek!

• Składna akcja gospodarzy. Patryk Dziczek podaje na prawą stroną do Martina Konczkowskiego, który centruje na dalszy słupek do Piotra Parzyszka. W porę zorientował się Marcin Wasielewski.

• Wydawało się, że Mikkel Kirkeskov faulował Tymoteusza Klupsia na linii 16. metra. Sędzia jednak dopatrzył się pozycji spalonej Christiana Gytkjaera.

• Piłka po strzale Patryka Dziczka z dalszej odległości mija bramkę Lecha.

• W odpowiedzi solowa akcja Pedro Tiby. Znalazł się w "szesnastce", blisko linii końcowej, ale jego zagranie przed bramkę zostało zablokowane.

• Po 10 minutach zaczął się doping kibiców gospodarzy. Może to pobudzi zawodników do intensywniejszej gry.

• DO akcji ofensywnej ruszył Mikkel Kirkeskov. Od razu chciał prostopadłym podaniem W porę zorientował się Marcin Wasiewlewski - wślizgiem wybija piłkę na korner.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Joela Valencii na dalszy słupek doJorge Feliksa. Jasmin Burić z "piątki".

• Płaskie zagranie Darko Jevticia przed pole przechwycił Jorge Felix, który pognał co sił lewa stroną. Zdążył za nim wrócić lechita - kontra przerwana.

• Tymoteusz Klupś podaje na prawą stronę do szeroko ustawionego Marcina Wasielewskiego. Zagrał on za mocno do przodu,, co wykorzystał MIkkel Kirkeskov. Jednak zdaniem sędziego Duńczyk faulował. Rzut wolny.

• Gospodarze w ataku pozycyjnym w środku pola, piłkarze Adama Nawałki w niskim pressingu. Deja vu.

• Zupełnie nieudane diagonalne podanie na lewe skrzydło. Za plecy kolegi z drużyny.

• Lewą stroną próbował się przedrzeć Patryk Dziczek. Poradził sobie z Darko Jevticiem, ale "rumakowanie" skończyło się na Wołodymyrze Kostewyczu.

• Strata Joela Valencii w środku pola zapoczątkowała kontrę Lecha. Szybko się ona skończyła - po kilku metrach piłkę zgubił Joao Amaral.

• Na gwizdek Jarosława Przybyła ze środka zaczynają grający na biało goście.

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona byłemu premierowi, Janowi Olszewskiemu.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

• Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła - Gerard Badia, Tomasz Jodłowiec, Uros Korun, Tomasz Mokwa, Michal Papadopoulos, Patryk Sokołowski.

Rezerwowi Lecha: Matus Putnocky - Vemon De Marco, Thomas Rogne, Maciej Gajos, Timur Żamaletdinow, Tomasz Cywka, Kamil Jóźwiak.

• "Kolejorz" będzie musiał sobie radzić bez leczących urazy Roberta Gumnego i Juliusza Letniowskiego. W Piaście nie wystąpi wypożyczony z Lecha Paweł Tomczyk, gdyż tak w umowie zastrzegł sobie poznański klub.

• Piast wiosnę również zaczął od porażki. W wyjazdowym meczu uległ Cracovii 1:2. W piątek w Gliwicach swoje trenerskie warsztaty skonfrontują byli selekcjonerzy.

• W pierwszym wiosennym meczu Ekstraklasy Lech Poznań zaliczył ewidentny falstart. W starciu z Zagłębiem Lubin poznaniacy byli drużyną zdecydowanie słabszą w każdym elemencie gry.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Piast Gliwice - Lech Poznań!