Piast Gliwice

0

Lech Poznań

3

• Koniec spotkania! Lech Poznań demoluje Piasta Gliwice na ich stadionie. Podopieczni Marcina Brosza nie skorzystali z okazji awansowania na 3. miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Z 20 metrów ponownie Podgórski, ale piłka poszybowała kilka metrów nad bramką.

• Paweł Gil doliczy przynajmniej 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Z rzutu wolnego z 25 metrów uderzał Podgórski, ale był to strzał wprost w środek bramki.

• Ubiparip faulował Murawskiego.

• Trzeba przyznać, że gdyby Robak grał od początku, losy Piasta mogły być zupełnie odmienne.

• Po trzeciej bramce Lecha czas stanął praktycznie w miejscu...

• Tonewa zastąpił Ubiparip.

• Ciekawy kontratak Piasta, ale za mocno podawał Cicman do Jurado. Pewnie chwyta piłkę Burić.

• Krótko rozegrany rzut rożny i Jurado odbiera piłkę Możdżeniowi przed polem karnym.

• Tonew centrował z lewej strony, ale trafił w Klepczyńskiego.

• Teodorczyk ukarany żółtą kartką.

• Strzał Lazdinsa z 25 metrów i piłka odbija się od lewego słupka i opuszcza boisko.

• W sytuacji sam na sam Zbozień z najbliższej odległości trafił w Burića - rzut rożny.

• Tonew ukarany żółtą kartką za faul na Radosławie Murawskim.

• Dzisiaj gliwiczanie udowadniają, że wysokie miejsce w tabeli jest kwestię przypadku, a nie dobrej gry w ostatnich meczach.

• Do końca spotkania pozostał kwadrans, a sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo...

• Teodorczyk lepszej okazji na strzelenie pierwszego gola z pewnością nie będzie miał.

• Teodorczyk pojawia się za Ślusarskiego.

• Hamalainen uderzył głową nad poprzeczką po dośrodkowaniu Ceesay'a.

• Niecelne podanie Cicmana kończy akcję Piasta prawą stroną.

• Kolejny faul, tym razem Henriqueza na Cicmanie.

• Ruben faulował Trałkę.

• Akcja Możdżenia lewą stroną, ale nie zdołał dojść do powrotnego podania.

• Piast Gliwice - Lech PoznańPiast Gliwice - Lech Poznań

• Hamlainen na spalonym.

• Jednego można być pewnym, jeśli chodzi o zmiany to z pewnością Robak zademonstruje więcej niż Docekal.

• Murawski wchodzi za Urbana.

• Robak za Docekala.

• Z minuty na minutę przewaga Lecha rośnie.

• Na trybunach 8 192 kibiców.

• Możdżeń zastąpił strzelca pierwszej bramki.

• Ślusarski w sytuacji sam na sam trafił wprost w wybiegającego Trelę.

• Kapitalny strzał Hamalainena - z 10 metrów uderzył kilka centymetrów nad poprzeczką.

• Strzał Murawskiego zablokowany przez Lazdinsa.

• Tonew mógł się lepiej zachować w poprzedniej sytuacji, ponieważ Trela wyszedł z bramki i można było pokusić się o przelobowanie.

• Dośrodkowanie Tonewa, ale piłkę zablokował Klepczyński.

• Przy obu bramkach Lecha w drugiej połowie goście zademonstrowali swój kunszt.

• Z dystansu uderzał Tonew, ale piłka poszybowała daleko od bramki.

• Po rzucie rożnym Docekal wybił piłkę, ale ta padła łupem jednego z rywali.

• Strzał Ślusarskiego i Trela szczęśliwie obronił ten strzał.

• Mocne uderzenie Lecha i Piasta ma około 40 minut na zmianę rezultatu.

• Nie minęła jeszcze minuta, a już Murawski podwyższa prowadzenie lobując Trelę w sytuacji sam na sam!!!

• GOOOOOOOOOOL! KAPITALNA KONTRA W WYKONANIU TONEWA, PRZEBIEGŁ Z PIŁKA POŁOWĘ BOISKA ZANIM POKONAŁ TRELĘ STRZAŁEM Z 10 METRÓW!

• Po zmianie stron fatalnie prezentują się zawodnicy Piasta Gliwice.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego, ale kilku zawodników Piasta było na spalonym.

• Piast zaczął drugą połowę od niecelnego podania na skrzydło.

• Ruben pojawia się za Zganiacza.

• W ciągu ostatnich 5 lat Piast mierzył się z Lechem 6 razy i zaledwie raz udało się uniknąć porażki - miało to miejsce 15 grudnia 2009 roku. Miejmy jednak nadzieję, że jeszcze gospodarze powalczą i nie zabraknie emocji.

• Bramka Lovrencsicsa była już jego trzecim w obecnym sezonie i wszytko wskazuje na to, że już nie zdąży wyrównać ilości bramek w poprzednich sezonach w zespołach: Papa (7 goli) i Pecsi (9 goli).

• Przed polem karnym piłkę stracił Podgórski, po czym arbiter dzisiejszego spotkania zakończył pierwszą połowę.

• Do pierwszej połowy Paweł Gil doliczy przynajmniej 1 minutę.

• Z rzutu wolnego z własnej połowy Polak wrzucił piłkę za głęboko, dlatego pewnie interweniuje Burić.

• Tonew wywalczył rzut rożny.

• Kapitan Piasta w tym meczu praktycznie nie istnieje...

• Wołąkiewicz wybiciem w aut przerwał akcję Piasta prawą stroną.

• Kolejna piłka w kierunku Docekala i ponownie trafia do Burića.

• Dośrodkowanie Oleksego pada łupem Burića.

• Podgórski nie pozwolił by Ceesay wybił piłkę przy linii końcowej, ale od bramki zacznie Burić.

• Za głębokie dośrodkowanie Lovrencsicsa i od bramki rozpocznie Trela.

• Długo Lech utrzymywał się przy piłce, ale ostatecznie Trałka zamiast do Lovrencsicsa trafił w aut.

• Na spalonym był Ślusarski.

• Po bramce zawodnicy Lecha wycofali się do defensywy i czekają na kontrataki.

• Trela wraca do bramki Piasta po przerwie spowodowanej czerwoną kartką, którą otrzymał w meczu z Jagiellonią.

• To nie było trudne do przewidzenia, że to jednak Lech pierwszy zdobędzie bramkę.

• Piast Gliwice - Lech Poznań

• GOOOOOOOOOOOL! GERGO LOVRENCSICS STRZAŁEM Z 20 METRÓW TRAFIŁ W SAMO OKNO BRAMKI TRELI!

• Póki co wydaje się, jeżeli któryś zespół miałby strzelić bramkę, to byłby to jednak Lech.

• Ceesay z prawej strony wprost na głowę Klepczyńskiego.

• Kolejny pusty przelot w wykonaniu Docekala, ponownie Czech nie korzysta ze swoich warunków fizycznych.

• Wrzutka w pole karne utknęła w nogach obrońców Piasta Gliwice.

• Faulowany był tym razem Ślusarski.

• Kolejna akcja Piasta zakończona niecelnym podaniem, tym razem wykonawcą Lazdins.

• Od początku spotkania kibice jednej i drugiej drużyny bez przerwy dopingują swoim ulubieńcom.

• Olesky zablokował krzyżowe podanie do Lovrencsicsa.

• Docekal wycofał piłkę w polu karnym do Zganiacza, który za długo ją holował.

• Rzut rożny wykonywał Lovrencsics, ale pewnie wybił piłkę głową Zbozień.

• Akcja Piasta zakończona niecelnym dośrodkowaniem Docekala.

• Goście często szanują piłkę nawet w sytuacjach, w których wydaję się, że powinni zaryzykować.

• Oleksy próbował przedrzeć się lewą stroną, ale pewnie wybija piłkę Lovrencsics.

• Był to już trzeci strzał Tonewa.

• Tonew uderza z 12 metrów i trafia... w poprzeczkę!

• cccc

• Strzał Trałki z 25 metrów, ale tym razem ponad bramką.

• W środku pola przewraca się Zganiacz, ale gwizdek arbitra milczy.

• Dośrodkowanie Henriqueza wprost pod nogi Zbozienia.

• Po dziesięciu minutach trzeba przyznać, że Lech jak na drugi zespół T-Mobile Ekstraklasy nie wygląda za dobrze.

• Za słabo dośrodkował Cicman, obrońcy gości pewnie wybijają piłkę.

• Rzut sędziowski i zagranie "fair play" w wykonaniu Lazdinsa.

• Docekal przypadkiem kopnął w twarz Zganiacza, niezbędna będzie interwencja klubowych lekarzy.

• Ponownie Oleksy centrował, ale tym razem za głęboko - od bramki rozpocznie Burić.

• Płaskie dośrodkowanie Oleksego i pewnie Wołąkiewicz wybija piłkę.

• Strata Docekala, ale Urban naprawił błąd kolegi z zespołu.

• Tonew uderzał z narożnika pola karnego, ale piłka potoczyła się kilka metrów obok bramki.

• Faul Podgórskiego.

• Tym razem Urban zablokował dośrodkowanie Hamalainena.

• Dośrodkowanie Urbana zostało zablokowane.

• Lech rozpoczyna spotkanie!

• Ponadto "Kolejorz" w ostatnich 8 wyjazdowych meczach aż 7 razy nie stracił bramki.

• Jeżeli Piast chce włączyć się do walki o europejskie puchary to musi dzisiaj pokonać z zespół, który wygrał 8 ostatnich spotkań z rzędu.

• Trzeba przyznać, że dawno tylu kibiców w Gliwicach nie było, kompletu nie ma, ale w porównaniu do frekwencji w poprzednich meczach robi wrażenie.

• Około 2 godziny przed spotkaniem na stadionie pojawili się zawodnicy Piasta xxx

• Witamy prosto ze stadionu przy Okrzei. Już za 90 minut początek spotkania Piasta z Lechem.