Mecz Piast Gliwice - Lechia Gdańsk ONLINE. Grają zdobywcy...

Mecz Piast Gliwice - Lechia Gdańsk ONLINE. Grają zdobywcy krajowych trofeów. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 7. kolejka
2019-08-31 17:30

Piast Gliwice

1

Lechia Gdańsk

2

• Seria dośrodkowań i wrzutek w pole karne. Lechia wychodzi z opresji cało i sędzia kończy mecz! Lechia pokonuje w Gliwicach Piasta 2:1. Bramki po przerwie strzelali Sławomir Peszko, Artur Sobiech i Jorge Felix z rzutu karnego

• Żółta kartka dla Karola Fili za zagranie ręką przy własnym polu karnym. Frantisek Plach biegnie w "szesnastkę" gości!

• Anemiczny strzał Artura Sobiecha broni Frantisek Plach.

• Ostro bita piłka lewą nogą przez Bartosza Rymaniaka z prawej strony. Patryk Tuszyński główkuje nad poprzeczką.

• Sędzia puścił grę, ale kary nie odpuścił. Żółta kartka na koncie Tomasza Makowskiego.

• Korner Lechii zapoczątkował kontrę Piasta. W zapaśniczym stylu rywala chwycił Tomasz Makowski, a sędzia puszcza grę (na chwilę). Ostatecznie Dusan Kuciak chwyta piłkę po strzale Dominika Steczyka.

• Za mocne podanie na lewe skrzydło do Dominika Steczyka. Dusan Kuciak wznawia grę z "piątki".

• Paweł Raczkowski dolicza 6 minut do drugiej odsłony.

• Aut dla Piasta na wysokości pola karnego rywala. Lechia ratuje się wybiciem na uwolnienie.

• Za Żarko Udovicicia na murawie pojawia się Flavio Paixao.

• Żółta kartka dla Patryka Tuszyńskiego za niesportowe zachowanie.

• JORGE FELIX NIE MYLI SIĘ!!!

Uderza mocno, precyzyjnie przy prawym słupku. Zmylony Dusan Kuciak rzucił się w stronę drugiego słupka. Piast ma kontakt!

• Rzut karny dla Piasta! Błąd indywidualny popełnił Michał Nalepa!

• Paweł Raczkowski zbiega do monitora VAR! Ogląda sytuację Jeden z zawodników Lechii zagrał ręką we własnym polu karnym!

• Jorge Felix pojawił się na lewej stronie. Jego dośrodkowanie było za mocne - żaden z jego kolegów nie zdołał "zamknąć" akcji.

• Żółta kartka dla Bartosa Rymaniaka za faul na Jarosławie Kubickim, który opatrywany jest przy linii bocznej. .

• Jakub Holubek zastępuje Gerarda Badię. Waldemar Fornalik przeprowadził komplet zmian. Piotr Stokowiec ma jeszcze jedną w obwodzie.

• 4 875 widzów na stadionie w Gliwicach.

• Mario Maloca zmienia Lukasa Haraslina. Piotr Stokowiec wzmacnia defensywę.

• Nie ma gola dla Piasta! Zakotłowało się kilka metrów przed bramką Dusana Kuciaka i strzał Gerada Badii z kilku metrów po rykoszecie wychodzi na rzut rożny!

• Patryk Tuszyński zmienia Piotra Parzyszka.

• FA-TAL-NY BŁĄD popełnia ustawiony w kole środkowym Tomas Huk, który podaje pod nogi Żarko Udovicicia. Ten pognał prawie 25 metrów i uderza płasko w stronę bramki. Piłka odbija się od prawego słupka i dopada do niej Artur Sobiech, który z bliska stawia kropkę nad "i".

• Dominik Steczyk zmienia Sebastiana Milewskiego.

• GOL DLA LECHII! ARTUR SOBIECH!!!

• Jorge Felix huknął z ok. 30 metrów i Dusan Kuciak odbija piłkę przed siebie! Dobitka podobnie, tym razem bramkarz Lechii posyła piłkę do boku!

• Frantisek Plach pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu. Pierwsza udana interwencja po straconej bramce doda trochę pewności siebie.

• 6/4 Strzały/strzały celne 7/2

• Artur Sobiech pojawia się na boisku. W stronę ławki udaje się Sławomir Peszko.

• A to uchwycona akcja Bartosza Rymaniaka:

• Żółta kartka dla Piotra Parzyszka. Wyskoczył wysoko, by rękami zablokować wyrzut Dusana Kuciaka

• Atak Piasta przynosi rzut rożny. Bez powodzenia pod bramką Dusana Kuciaka.

• Jest forma

• Piłkarze Piotra Stokowca ruszyli za ciosem. Jednak akcję Tomasza Makowskiego przerywa wracający Mikkel Kirksekov, który dodatkowo dał się sfaulować.

• Wysoki pressing gdańszczan blisko "szesnastki" Piasta przynosi skutek. Po podaniu od kolegi Sławomir Peskzo zdecydował się na strzał zza linii 16. metra i piłka po rykoszecie wpada do siatki obok zaskoczonego Frantiska Placha!!!

• GOL DLA LECHII! SŁAWOMIR PESZKO!!!

• 5/2 Strzały/strzały celne 6/3

• Piotr Parzyszek dostaje świetne podanie diagonalne w polu karnym, po czym decyduje się na uderzenie z woleja tuż obok bramki!

• Próba ataku Piasta prawą stroną z nieudaną "ruletą" Bartosza Rymianaka. Jaka liga, taki Zizou.

• Atak Lechii lewą stroną bez powodzenia. Lechia zmuszona jest do ataku pozycyjnego.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do Gliwic, gdzie kończy się przerwa w meczu Piast - Lechia Gdańsk. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Co nas czeka po zmianie stron?

• Będzie co świętować?

• Pierwsze trzy kwadranse mogły się podobać. Mimo wysokiej temperatury stał na niezłym poziomie. Parę razy zrobiło się groźnie pod obiema bramkami, ale świetnie interweniowali Frantisek Plach oraz Dusan Kuciak.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +1' Koniec pierwszej połowy. Piast Gliwice bezbramkowo remisuje z Lechią Gdańsk.

• Tomasz Makowski "rozciąga" grę na prawą stronę do Karola Fili, który centruje ciut za wysoko...

• A teraz Frantisek Plach paruje uderzenie rywala! Korner dla Lechii bez powodzenia.

• W odpowiedzi Sławomir Peszko huknął z dystansu tuż obok lewego słupka! Na jego nieszczęście nie od tej strony, od której by chciał!

• Dusan Kuciak z trudem odbija piłkę po mocnym strzale Gerarda Badii z bliskiej odległości!

• Po dośrodkowaniu z lewej strony na dalszy słupek Piotr Parzyszek zgubił przyjęciem piłki rywala. Futbolówka jakoś odbiła się od nierównej murawy i wpadła do rękawic Dusana Kuciaka.

• Barto Rymaniak podłączył się do akcji, co wykorzystał podaniem Gerard Badii. Prawy defensor Piasta obija poprzeczkę! Gdyby jednak pokonał Dusana Kuciaka, to gol nie zostałby uznany przez pozycję spaloną

• A po chwili atak Sławomira Peszko lewą stroną. Naprzeciw niego było dwóch rywali, ale zdołał stworzyć sobie miejsce do strzału. Sęk w tym, że trafił w Urosa Koruna.

• Po wznowieniu błyskawiczny atak Gerarda Badii skrzydłem. Piłkę po jego centrze za linią środkową łapie Dusan Kuciak. Korner nie przynosi zagrożęnia.

• 30. minuta gry. Przerwa na uzupełnienie płynów

2/1 Strzały/ strzały celne 3/2

• Lukas Haraslin pada na murawę blisko linii 16. metra po starciu z Patrykiem Sokołowskim. Zdaniem sędziego nie było faulu, a po chwili atomowe uderzenie z dystansu paruje Frantisek Plach!

• Żelazna defensywa gliwiczan

• A teraz Piotr Parzyszek znalazł się w drugiej "szesnastce", skacząc do centry Gerarda Badii. Wyżej od niego wyskoczył Michał Nalepa.

• Ustawiony w pobliżu bliższego słupka Piotr Parzyszek wyjaśnia sytuację dalekim wybiciem.

• Zablokowane dośrodkowanie Żaeko Udovicicia. Korner dla Lechii.

• Całe życie Piast Gliwice

- niesie się po stadionie.

• Lechistom udało się wywalczyć rzut rożny z lewej strony. Niezłe zagranie Daniela Łukasika, ale jego kolegom nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Piasta.

• Ok. 30 st. Celsjusza w Gliwicach. Nie ma co się dziwić, że tempo gry oraz intensywność nie są na wysokim poziomie.

• Zupełnie nieudany atak Piasta. Dusan Kuciak wznawia grę z "piątki".

• Gerard Badia na lewej stronie. Znalazł trochę miejsca na centrę, ale to zagranie było 3 razy "za": za mocne, za wysokie i za bardzo niedokładne.

• Tomas Huk spokojnie wybija piłkę po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia.

• Dusan Kuciak spokojnie broni strzał Jorge Feliksa.

• Ostro bita piłka na 5. metr, skąd Błażej Augustyn wybija głową przed pole karne. Do bezpańskiej piłki dopada Sebastian Milewski, ale ta mu odskoczyła.

• Atak Piasta prawą flanką przynosi rzut rożny. Gerard Badia ustawia piłkę w narożniku...

• Sebastian Milewski ruszył do prostopadłego podania i już w polu karnym składał się do strzału. Jego akcję przerywa gwizdek sędziego - spalony.

• Po miękkiej wrzutce w pole karne Frantisek Plach spokojnie łapie piłkę.

• Jarosław Kubicki w roli prawoskrzydłowego. Nie poradził sobie z Mikkelem Kirksekovem, ale zyskał aut na wysokości "szesnastki" mistrza Polski.

• Filip Mladenović przedarł się lewą stroną i centruje za mocno w pole karne Piasta.

• Na gwizdek Pawła Raczkowskiego ze środka spotkanie rozpoczynają gdańszczanie!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

• 13 lipca obie ekipy zmierzyły się na tym obiekcie w walce o Superpuchar Polski. Góra była Lechia, która wygrała 3:1. Do dubletu Lukasa Haraslina bramkę dołożył Jarosław Kubicki, a honorowe trafienie dla Piasta zanotował Patryk Sokołowski.

Za to w lidze był remis w Gliwicach (1:1), wygrana Lechii u siebie (2:0) i wygrana Piasta na wyjeździe (2:0). Zatem trudno wskazać faworyta i dzisiaj.

• Piotr Stokowiec i Waldemar Fornalik. Który z nich przygotował lepszy plan na hit 7. kolejki?

• Po 6 rozegranych meczach gospodarze dzisiejszego spotkania są na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 11 punktów. W trzech ostatnich spotkaniach inkasowali komplet punktów, co podniosło morale mistrzom Polski.

Z kolei Lechia, która ma o 4 "oczka" mniej na koncie, jest dziesiąta. Od trzech meczów nie zdołała wygrać, inkasując tylko 2 punkty

• Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła - Tomasz Mokwa, Remigiusz Borkała, Jakub Holoubek, Aleksander Jagiełło, Dominik Steczyk.

Rezerwowi Lechii Gdańsk: Zlatan Alomerović - Adam Chrzanowski, Mario Maloca, Maciej Gajos, Patryk Lipski, Rafał Wolski, Artur Sobiech.

• Kto dzisiaj wygra?

• Witamy i zapraszamy do Gliwic, gdzie już za 20 minut dojdzie do najciekawszego spotkania 7. kolejki Ekstraklasy, w którym Piast zmierzy się z Lechią Gdańsk!

red, TK

13.07.2019  gliwicepiast gliwice lechia gdansk superpuchar fot. marzena bugala- azarko / /dziennik zachodni/ polska press

13.07.2019 gliwice piast gliwice lechia gdansk superpuchar fot. marzena bugala- azarko / /dziennik zachodni/ polska press ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz Piast Gliwice - Lechia Gdańsk ONLINE. Po jednej stronie mistrz Polski, po drugiej zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski. Spotkanie przy Okrzei zapowiada się jako jedno z najciekawszych 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Mecz Piast Gliwice - Lechia Gdańsk ONLINE

Piast i Lechia zmierzą się już po raz drugi w tym sezonie, bowiem krajowe rozgrywki 2019/20 otwarł pojedynek tych drużyn o Superpuchar, który odbył się 13 lipca w Gliwicach. Górą byli wówczas gdańszczanie wygrywając na Okrzei 3:1.

- Będę się upierał i powtarzał, że to był dla nas niefortunny termin.
Były oczekiwania przejścia BATE i twierdzę, że mielibyśmy większe szanse tego dokonać, jeśli pośrodku mikrocyklu nie byłoby meczu o Superpuchar. Musieliśmy też dokonać pewnych korekt w składzie, dlatego też bierzemy pewną poprawkę na to starcie, ale nie zapominamy o nim – stwierdził trener Piasta Waldemar Fornalik.

Podopieczni Fornalika grali wówczas w kwalifikacjach Ligi Mistrzów z BATE Borysów i szkoleniowiec oszczędzał siły kilku czołowych zawodników. Teraz z pewnością wystawi do gry najmocniejszy skład, choć kadrę Piasta mocno przetrzebiły ostatnio kontuzje.

- Chcemy zrewanżować się Lechii i wygrać. Już od dawna nie przegraliśmy u siebie i zrobimy wszystko, żeby kontynuować tę dobrą serię. To będzie totalnie inny mecz niż ten w Superpucharze. Lechia jest jedną z najlepszych drużyn w Ekstraklasie, więc na pewno czeka nas bardzo trudne wyzwanie - powiedział Gerard Badia, ulubieniec kibiców Piasta.

Piast po odpadnięciu z europejskich pucharów znacznie lepiej spisuje się w lidze.

- Teraz gramy tylko jeden mecz w tygodniu i to bardzo ułatwia nam sprawę. Trenujemy w sposób, do którego jesteśmy przyzwyczajeni i który znamy. Jest więcej czasu, żeby pracować na siłowni, są również zajęcia z piłką. Jest też lepsza regeneracja, a wszystko to razem sprawia, że na boisku czujemy się dużo lepiej - stwierdził hiszpański pomocnik gliwiczan.

Oglądaj mecz Piast Gliwice - Lechia Gdańsk na żywo online w Player.pl >>>

Efektem były trzy kolejne zwycięstwa mistrza Polski z ŁKS Łódź 1:0, Wisłą Płock 1:0 i ostatnie najbardziej efektowne z Zagłębiem Lubin 3:0. Wprawdzie do najdłuższej ligowej serii wygranych w Ekstraklasie, którą szczyci się Widzew Łódź (13 triumfów w 1997 roku), jeszcze sporo gliwiczanom brakuje, ale przecież w sobotę mogą w niej zrobić kolejny krok.

Dużo bardziej efektowna jest seria meczów Piasta bez porażki na własnym stadionie. Gliwiczanie w lidze przy Okrzei niepokonani są już ponad rok. Ostatni raz zespół Fornalika przegrał u siebie 12 sierpnia 2018 r. z Legią 1:3. Później w roli gospodarza punktował w 20. spotkaniach z rzędu notując 15 zwycięstw i 5 remisów. Rekord meczów bez porażki u siebie Wisły nie jest jednak zagrożony, bo krakowianie w latach 2001-08 nie przegrali przy Reymonta aż 73. kolejnych pojedynków.

W zespole mistrza Polski jest ostatnio sporo zmian kadrowych. Klub opuścili Patryk Dziczek, który został wypożyczony z Lazio do Salernitany, oraz Damian Byrtek sprzedany do Miedzi Legnica. Kontuzje leczą Jakub Czerwiński, Martin Konczkowski oraz Dani Aquino. W tym tygodniu Piast pozyskał portugalskiego pomocnika Tiago Alvesa z Olimpii Grudziądz i napastnika Patryka Tuszyńskiego z Zagłębia Lubin.

Gliwiczanie starają się także pozyskać nowych kibiców. Spotkanie z Lechią odbywa się pod hasłem „Pożegnanie wakacji przy Okrzei” i obowiązują na nie promocyjne ceny biletów. Dzieci do lat 15 lat zapłacą za miejsce na stadionie, nie tylko w sektorze szkolno-rodzinnym, zaledwie złotówkę, a młodzież do 18 roku życia 5 zł. Panie będą mogły nabyć wejściówki po 10 zł.
Piast przygotował w ramach tej akcji szereg atrakcji. Piknik rodzinny na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią rozpocznie się już o godz. 15.

W Gliwicach rozwiązano już problem z opóźnieniem dotacji z miasta na drugie półrocze. Jak poinformował na Twitterze dziennikarz „Sportu” Krzysztof Brommer Piastowi przyznano 6 ml złotych, w tym 165 tys. na szkolenie dzieci i młodzieży.

Sędzią sobotniego spotkania będzie Paweł Raczkowski (Warszawa).

Nie zagrają w meczu Piast - Lechia:

Piast: Aquino, Czerwiński, Konczkowski, Pietrowski (?)
Lechia: Balde (odszedł), Maloca (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Piast - Lechia 1:3 (Superpuchar, 13.07.2019)
Lechia - Piast 0:2 (Ekstraklasa, 20.04.2019)
Lechia - Piast 2:0 (Ekstraklasa, 29.03.2019)

Mecz Piast Gliwice - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzą stacje Canal+ Sport i TVP Sport. W C+ komentuje duet Rafał Wolski – Marcin Baszczyński. W TVP - Michał Zawacki – Andrzej Strejlau. Mecz za darmo w internecie za pośrednictwem aplikacji lub strony TVP Sport. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:30. Zapraszamy.