Piast Gliwice - Legia Warszawa ZDJĘCIA KIBICÓW Blisko 6.000 tysięcy kibiców na stadionie przy Okrzei

Tomasz Kuczyński
19.02.2023 r. Kibice na meczu Piasta Gliwice i Legii Warszawa na meczu przy Okrzei. Lucyna Nenow / Polska Press
W niedzielę 19.02.2023 r. w meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice podejmował przy Okrzei Legię Warszawa. Kibice obu zespołów głośno wspierali swoje drużyny. Na meczu było 5.753 widzów. Zobacz ZDJĘCIA z trybun stadionu przy Okrzei.

Przyjazd Legii Warszawa jak zwykle wywołał duże zainteresowanie wśród kibiców Piasta. Wicelider tabeli w tym roku był niepokonany i w trzech meczach zdobył 7 punktów. Gliwiczanie broniący się przed spadkiem w poprzedniej kolejce odnieśli bardzo cenne zwycięstwo 2:0 w Lubinie z Zagłębiem. Kibice Piasta liczyli na wielkie emocje i kolejną wygraną.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW obu drużyn na meczu Piast Gliwice - Legia Warszawa, 19.02.2023 r.

Sektor gości wypełnił się po brzegi, a przed kibicami gości wisiały flagi podkreślające przyjaźń fanów Legii i Zagłębia Sosnowiec.

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli goli i oglądali głównie ostrą walkę na boisku, nie pozbawioną złośliwości. Serca fanów Piasta zabiły mocniej w 35. minucie, kiedy Patryk Dziczek po rzucie rożnym uderzył piłkę głową i trafił w słupek. W 52. minucie blisko gola była Legia - Bartosz Slisz huknął z woleja sprzed pola karnego i trafił w poprzeczkę.

W 76. minucie radość zapanowała w sektorze gości. Josue wykorzystał rzut karny i dał prowadzenie Legii. Ten gol wystarczył do zdobycia trzech punktów.

Piast Gliwice - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Josue (76-karny)

Piast: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis (90. Jakub Holubek) - Michael Ameyaw (79. Jorge Felix), Patryk Dziczek (79.Michał Kaput), Grzegorz Tomasiewicz (90. Alex Sobczyk), Michał Chrapek, Damian Kądzior - Kamil Wilczek.

Legia: Kacper Tobiasz - Maik Nawrocki, Artur Jędrzejczyk, Yuri Ribeiro - Mattias Johansson (62. Paweł Wszołek), Bartosz Slisz, Patryk Sokołowski (62. Bartosz Kapustka), Josue (90+1. Robert Pich), Filip Mladenović - Ernest Muci (85. Rafał Augustyniak), Tomas Pekhart (90. Maciej Rosołek).

Żółte kartki: Katranis, Tomasiewicz, Dziczek, Czerwiński, Chrapek - Pekhart, Slisz, Jędrzejczyk.

Czerwona kartka: Bartosz Slisz (84' Legia - za drugą żółtą)

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Widzów: 5.753