Piast Gliwice

2

ŁKS Łódź

1

• Koniec meczu! Piast Gliwice w końcu się przełamał i po 3 z rzędu porażkach notuje zwycięstwo!

• 3 minuty potrwa jeszcze ten mecz

• Świetne podanie Gerarda Badii, który idealnie wyłożył piłkę Jorge Felixowi! Najlepszy strzelec Piasta bez skrupułów pokonuje Arkadiusza Malarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jorge Felix!!!

• Ależ było blisko! Jorge Felix huknął sprzed pola karnego i piłka trafiła w poprzeczkę!

• ŁKS ożywił się w końcówce meczu! To oni stwarzają sobie okazję i są bliżej zdobycie zwycięskiej bramki!

• Piotr Parzyszek schodzi, a na murawie pojawia się Patryk Tuszyński.

• Maciej Wolskiego zmienia Piotr Pyrdoł.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne ŁKS-u, ale Sobociński zdołał zażegnać niebezpieczeństwo.

• Pirulo jest kolejnym graczem ukaranym żółtą kartką.

• ŁKS miał świetną okazję do zdobycia bramki, ale Dani Ramirez uderzając z rzutu wolnego trafił prosto w mur.

• Piłkarze Piasta domagają się odgwizdania rzutu karnego po rzekomym zagraniu piłki ręką przez zawodnika gości. Gwizdek sędziego jednak milczy.

• Jan Sobociński przerywa kontratak rywala i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Pierwsza zmiana w drużynie gości. Michał Trąbka zmieniony przez Łukasza Sekulskiego.

• Adrian Klimczak ogląda żółtą kartkę.

• Tomasz Jodłowiec opuszcza murawę, a melduje się na niej Patryk Sokołowski.

• Bardzo dobre uderzenie Michała Trąbki! Zabrakło naprawdę bardzo niewiele!

• Jorge Felix bardzo ambitnie powalczył o piłkę w pojedynku główkowym. Zabrakło mu jednak kilku centymetrów wzrostu.

• Gerard Badia dograł idealnie z rzutu rożnego. Jan Sobociński bardzo łatwo przegrał pojedynek z Parzyszkiem i piłka przeleciała obok bezradnego Arkadiusza Malarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piotr Parzyszek daje remis gospodarzom!

• Tom Hateley ukarany żółtą kartką.

• Ależ było blisko bramki dla ŁKS-u! Bartłomiej Kalinkowski huknął z dystansu i piłka minimalnie minęła słupek bramki Piasta!

• Czas na drugie 45 minut!

• Waldemar Fornalik reaguje na sytuację boiskową. Dominik Steczyk nie wróci już na boisko, a zmienia go Sebastian Milewski.

• Koniec pierwszej części meczu. Większymi fragmentami gry to ŁKS Łódź kontroluje wydarzenia boiskowe. Piast kompletnie nie ma pomysłu na zaatakowanie bramki przeciwnika i goście zasłużenie prowadzą.

• Kolejne zbyt głębokie dośrodkowanie, z którym spokojnie radzi sobie Arkadiusz Malarz.

• 3 minuty dłużej potrwa pierwsza część tego meczu.

• Jeden z członków sztabu szkoleniowego Piasta Gliwice obejrzy resztę tego spotkania z wysokości trybun. W ciągu kilkudziesięciu sekund obejrzał dwie żółte kartki - najpierw za dyskusje, a później za ironiczne salutowanie/

• Tomas Huk ukarany żółtą kartką.

• Adrian Klimczak runął na murawę po zderzeniu głowami z Marcinem Pietrowskim. Wyglądało to strasznie, ale chyba tylko na strachu się skończy...

• Słabiutki strzał Steczyka. Arkadiusz Malarz łapie takie piłki z zamkniętymi oczami.

• Maciej Wolski sfaulował rywala na prawym skrzydle. Tym samym stracił szansę na stworzenie dogodnej okazji.

• Jan Sobociński ucierpiał przy starciu z rywalem. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• Bardzo pewna interwencja Arkadiusza Malarza.

• Gerard Badia świetnie urwał się na skrzydle, by później.... całkowicie zepsuć podanie do lepiej ustawionego kolegi. Fatalnie zmarnowana okazja.

• Zamieszanie w polu karnym Piasta wykorzystał Maciej Wolski, który skierował piłkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Maciej Wolski daje prowadzenie gościom!

• Piotr Parzyszek wygrał pojedynek główkowy w polu karnym rywala, tylko że piłka ostatecznie ląduje w rękawicach bramkarza gości.

• W końcu mogliśmy zobaczyć próbę strzału po stronie gospodarzy! Piotr Parzyszek posłał piłkę tuż obok słupka bramki Arkadiusza Malarza.

• Piast Gliwice kompletnie nie ma pomysłu jak ugryźć defensywę rywala. To ŁKS kontroluje rytm gry.

• Frantisek Plach odbija strzał rywala. Mogło być naprawdę groźnie.

• Bartłomiej Kalinkowski uderzył na bramkę rywala, piłka trafia w rywala i opuszcza pole gry.

• Słabe dośrodkowanie Pirulo. Od bramki zacznie Piast.

• ŁKS dobrze utrzymuje się przy piłce przed polem karnym Piasta. Nie zdołali jednak oddać strzału na bramkę.

• Bartosz Frankowski gwiżdże po raz pierwszy!

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę!

• Mistrz Polski podejmuje na własnym stadionie beniaminka. Faworyt wydaje się więc prosty? Nic bardziej mylnego - ostatnie 3 spotkania Piasta Gliwice to 3 porażki, a ŁKS 3 mecze - 1 zwycięstwo i 2 porażki. Nadal faworytem jest ekipa Waldemara Fornalika, ale dzisiaj może zdarzyć się wszystko.

• Dzień dobry Państwu! Grudzień, niedziela za oknem mroźno, ale czekają nas kolejne emocje związane z meczami PKO Ekstraklasy! Już za 15 minut rozpocznie się mecz pomiędzy Piastem Gliwice, a ŁKS-em Łódź! Na relację LIVE z tego pojedynku zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

MP

Piast Gliwice liczy, że po raz drugi w tym sezonie uda mu się pokonać ŁKS Łódź.

Piast Gliwice liczy, że po raz drugi w tym sezonie uda mu się pokonać ŁKS Łódź. ©Krzysztof Szymczak

Piast Gliwice - ŁKS Łódź ONLINE. Jeszcze niedawno zespół mistrzów Polski był w ligowej czołówce, a teraz do liderującej Legii Warszawa traci dziesięć punktów. Piast Gliwice po trzech porażkach z rzędu chce przełamać się przed własną publicznością. Okazja jest ku temu całkiem niezła, bo rywalem będzie beniaminek z Łodzi. ŁKS w całym sezonie tylko raz wygrał na wyjeździe. Teraz także nie będzie mu łatwo o punkty.

Piast Gliwice - ŁKS Łódź ONLINE

Miesiąc temu nastroje w Gliwicach były zdecydowanie inne od tych, które w drużynie mistrza Polski panują obecnie. Piast miał wówczas serię siedmiu meczów bez porażki w PKO Ekstraklasie, lecz po ostatniej przerwie reprezentacyjnej wszystko się zmieniło.
Drużyna Waldemara Fornalika awansowała co prawda do ćwierćfinału Totolotek Pucharu Polski, pokonując bez większego problemu rezerwy warszawskiej Legii, lecz w lidze było już dużo gorzej - trzy porażki, ani jednego zdobytego gola, spadek w ligowej tabeli na siódmą lokatę.

Nic dziwnego, że przed meczem z ŁKS-em mówi się o tym, że Piast potrzebuje przełamania. Waldemar Fornalik z poprzednich spotkań potrafił jednak wyciągnąć również pozytywy. - Przegraliśmy trzy mecze i takie są fakty. Ja natomiast będę szukał pozytywów i patrzył chociażby na pierwszą połowę, jaką rozegraliśmy ze Śląskiem Wrocław. Jeżeli jesteśmy w stanie tak się prezentować, to znaczy, że potrafimy stwarzać sobie sytuacje oraz stać nas na wygrywanie spotkań - powiedział oficjalnej stronie Piasta.

Dziś mistrzowie Polski będą faworytami, bo ŁKS także nie prezentuje się ostatnio najlepiej. Zespół Kazimierza Moskala nie ma tak złej serii, jak na początku sezonu, lecz daleko mu do ideału. Dość powiedzieć, że z sześciu ostatnich meczów w PKO Ekstraklasie oraz Totolotek Pucharze Polski beniaminek przegrał pięć. W Łodzi byłoby zdecydowanie bardziej nerwowo, gdyby nie wygrana z Cracovią z 17. kolejki. Drużyna i tak musi jednak zacząć punktować, aby myśleć o utrzymaniu, bo do bezpiecznej strefy traci już sześć punktów.

W sierpniu Piast wygrał w Łodzi 1:0, a do własnej bramki trafił wówczas Artur Bogusz. Dziś obrońca na pewno nie zagra, bo jest kontuzjowany. Kazimierz Moskal uważa, że tamten mecz był kluczowy dla początku sezonu - Cały czas mam w głowie ten sierpniowy mecz z Piastem, który przegraliśmy 0:1. Najpierw niewykorzystany rzut karny, potem bramka samobójcza. Odnoszę wrażenie, że miało to jakiś wpływ na naszą postawę w dalszej części rundy - powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej.

W bezpośrednich meczach obu zespołów w najwyższej klasie rozgrywkowej zdecydowanie lepiej radził sobie Piast, który wygrał wszystkie trzy mecze z ŁKS-em. Za łodzianami nie przemawia też gra na wyjazdach - beniaminek wygrał tylko jedno z dziewięciu spotkań w delegacji, w 2. kolejce z Cracovią. Potem przegrał aż siedmiokrotnie.

Piast Gliwice - ŁKS Łódź TRANSMISJA

Mecz Piasta Gliwice z ŁKS-em Łódź będzie można obejrzeć w telewizji. Transmisję planuje Canal + Sport. Początek przedmeczowego studia o godzinie 12:10. Spotkanie komentować będą Cezary Olbrycht oraz Kamil Kosowski. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.