2

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego popołudnia!

• W przedostatniej kolejce PKO Ekstraklasy Piast Gliwice zagra u siebie ze zdobywcą Pucharu Polski, Rakowem Częstochowa, natomiast Podbeskidzie Bielsko-Biała w arcyważnym spotkaniu podejmie u siebie Wisłę Płock. Może to być kluczowe spotkanie w walce o utrzymanie w lidze.

• Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Piast awansuje na czwarte miejsce w tabeli i ma dobrą sytuację przed dwoma ostatnimi meczami ligowymi, natomiast Podbeskidzie Bielsko-Biała jest w coraz gorszej sytuacji. Dwie kolejki przed końcem sezonu tracą trzy punkty do przedostatniej Stali Mielec, która ma jeszcze jedno zaległe spotkanie.

• Koniec meczu w Gliwicach. Piast pewnie wygrywa z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0.

• Do podstawowego czasu gry arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

• Podbeskidzie próbuje rozpaczliwie atakować bramkę gospodarzy, ale nie potrafią stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką rywali.

• Natomiast Kristopher Vida zastąpił Michała Chrapka.

• Ostatnie dwie zmiany w tym meczu. W zespole Piasta Gliwice Michał Żyro pojawił się w miejsce Jakuba Świerczoka

• Jakub Hora zdecydował się na uderzenie z dużej odległości, ale piłka powędrowała obok bramki Piasta.

• Ostatnia zmiana w szeregach Podbeskidzia. Desley Ubbink pojawił się w miejsce Marco Tulio.

• Tiago Alves popędził z piłką w stronę bramki Podbeskidzia, ale w decydującym momencie nowo wprowadzony zawodnik Piasta stracił piłkę.

• W zespole Piasta Gliwice Tomasz Jodłowiec pojawił się w miejsce Patryka Lipskiego.

• Ostatnie kilkanaście minut mija pod znakiem wielu zmian. Rozregulowana gra obu zespołów nie pomaga w płynności tego widowiska.

• Natomiast Tiago Alves zastąpił Gerarda Badię.

• Dwie zmiany w szeregach Piasta Gliwice. Arkadiusz Pyrka pojawił się w miejsce Dominika Steczyka

• Marco Tulio został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Natomiast Łukasz Sierpina wszedł w miejsce Petara Mamića.

• Serhij Miakuszko zastąpił Kamila Bilińskiego

• Aż trzy zmiany w szeregach Podbeskidzia Bielsko-Biała. Karol Danielak zastąpił Davida Niepsuja

• Podbeskidzie próbuje atakować rywali, ale na razie nie potrafią przedostać się na połowę rywali.

• Jakub Świerczok dostał piłkę w polu karnym Podbeskidzia i snajper gospodarzy technicznym strzałem umieścił piłkę w bramce rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Jakub Świerczok podwyższa wynik spotkania na 2:0!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło żadnego zagrożenia.

• Gerard Badia wpadł z lewej strony w pole karne Podbeskidzia, ale skrzydłowy Piasta wywalczył tylko rzut rożny.

• Prostopadłe podanie do Jakuba Świerczoka przerwał arbiter dopatrując się pozycji spalonej.

• Jakub Świerczok został sfaulowany w środku pola, ale arbiter nie zdecydował się na wyciągnięcie żółtej kartki.

• Jakub Hora dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłka trafiła prosto w ręce Frantiska Placha.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania.

• Zmiana w zespole Podbeskidzia Bielsko-Biała. Peter Wilson pojawi się w miejsce Gergo Kocsisa.

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Gliwicach. Do przerwy Piast prowadzi z Podbeskidziem 1:0.

• Po podaniu Michała Chrapka z piłką w pole karne Podbeskidzia wpadł Jakub Świerczok i z ostrego kąta uderzył między nogami Michala Peskovića otwierając wynik spotkania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Jakub Świerczok otwiera wynik spotkania w Gliwicach! Piast prowadzi 1:0!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Piasta nie przyniosło żadnego zagrożenia.

• Petar Mamić dostał piłkę w polu karnym Piasta, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Gra dalej głównie toczy się w środku pola. Żaden z zespołów nie kwapi się do zagrożenia bramce rywali.

• Uderzenie z rzutu wolnego Jakuba Świerczoka świetnie wybronił Michal Pesković.

• Gerard Badia dograł w pole karne gości w kierunku Jakuba Świerczoka, ale snajper Piasta nie zdążył do tego podania.

• Martin Konczkowski dośrodkował w pole karne Podbeskidzia, ale tam Jakub Świerczok sfaulował rywala i arbiter przerwał grę.

• Gra głównie toczy się w środku pola. Spotkanie toczy się raczej w typowo sparingowej atmosferze.

• Patryk Lipski został sfaulowany w środku pola. Jednak do bramki gości jest zbyt duża odległość by móc dośrodkowywać.

• Piast Gliwice częściej utrzymuje się przy piłce, ale na razie niewiele z tego wynika. Goście nie pozwalają rywalom na zbliżenie się do ich pola karnego.

• Dośrodkowanie piłki z rzutu rożnego w pole karne Podbeskidzia nie przyniosło żadnego zagrożenia.

• Milan Rundić został sfaulowany w środku pola, ale sędzia tylko ostrzegł faulującego.

• Niezbyt wysokie tempo pierwszych minut spotkania w Gliwicach. Oba zespoły spokojnie rozgrywają piłkę od własnej obrony. Zdecydowanie widać, że żadna z drużyn przede wszystkim skupia się na szczelnej defensywie.

• W odpowiedzi Jakub Świerczok znalazł się w pozycji strzeleckiej, ale snajper Piasta uderzył bardzo niecelnie.

• Jakub Hora popędził lewą stroną boiska, dograł w pole karne Piasta, ale tam żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

• Rozpoczynamy arcyważny mecz w Gliwicach!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się już na murawie stadionu w Gliwicach. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• W jesiennym starciu obu drużyn zdecydowanie lepszy był Piast Gliwice, który rozbił rywali aż 5:0, a do bramki Podbeskidzia trafiali Piotr Malarczyk, Sebastian Milewski, Tiago Alves i dwukrotnie Jakub Świerczok.

• Natomiast Podbeskidzie przed tygodniem niespodziewanie ograło Lecha Poznań 1:0, bo wcześniej przegrało trzy kolejne mecze. W meczu z "Kolejorzem" zwycięską bramkę zdobył na kwadrans przed końcem meczu Marko Roginić.

• Piast Gliwice nie wygrał trzech ostatnich meczów w lidze. po raz ostatni Piast ograł Górnika Zabrze w pierwszej połowie kwietnia. Wcześnie gliwiczanie zaliczyli serię sześciu kolejnych spotkań bez porażki. Przed tygodniem Piast zaledwie zremisował na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 2:2.

• Natomiast Podbeskidzie jest w zdecydowanie gorszej sytuacji. Bielszczanie zajmują ostatnie miejsc w tabeli i tracą trzy punkty do przedostatniej Stali Mielec. Dla zespołu z Bielska-Białej będzie to bardzo ważne spotkanie, w którym na pewno będą walczyć o zwycięstwo.

• Zdecydowanym faworytem spotkania jest zespół Piasta, który zajmuje siódme miejsce w tabeli ligowej. Jednak gliwiczanie mają zaledwie dwa punkty straty do Lechii Gdańsk, która już rozegrała swoje spotkanie. Warto odnotować, że dzięki wczorajszemu zwycięstwu Rakowa Częstochowa w rozgrywkach Pucharu Polski, również czwarte miejsce w lidze da udział w eliminacjach UEFA Conference League.

• Witamy serdecznie! W pierwszym poniedziałkowym meczu 28. kolejki PK Ekstraklasy Piast Gliwice zmierzy się na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM ©brak

Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE. W poniedziałkowym meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice zmierzy się u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Obie drużyny walczą o zupełnie inne cele - gospodarze chcą wywalczyć czwarte miejsce dające prawo gry w Europie, a Górale potrzebują punktów, by zachować realne szanse na utrzymanie.

Piast - Podbeskidzie ONLINE

Ten mecz będzie miał bardzo duży wpływ na to, w jakiej sytuacji do nowego sezonu przystąpią drużyny z województwa śląskiego. Po zwycięstwie Rakowa Częstochowa we wczorajszym finale Pucharu Polski wiadomo, że prawo gry w eliminacjach Ligi Konferencji Europy da także czwarte miejsce w ligowej tabeli na koniec sezonu.
Piast ma więc spore szanse na to, by zostać drugą drużyną z naszego województwa, która latem będzie reprezentowała Polskę w europejskich rozgrywkach. Na drugiej szali ważą się losy tego, ile zespołów ze śląskiego zagra w PKO Ekstraklasie. Po sobotnim zwycięstwie Stali Mielec w Poznaniu Podbeskidzie stoi pod ścianą i musi wygrać, by zrównać się punktami z zespołem z Podkarpacia.

Piast był w tabeli czwarty przed rozpoczęciem kolejki, ale wyścig o miejsce tuż za podium będzie niezwykle zacięty. Po spotkaniach rywali gliwiczanie spadli na siódmą lokatę i tracą obecnie dwa punkty do Lechii oraz po jednym do Zagłębia i Warty. Podopieczni Waldemara Fornalika teoretycznie są w uprzywilejowanej pozycji, bo przystępują do swojego meczu w roli faworyta. Doświadczony szkoleniowiec nie widzi jednak w tym fakcie ułatwienia. - Gatunkowo będzie to trudny mecz, szczególnie dla nas, bo będziemy przystępować do niego w roli faworyta. Takie mecze nie są łatwe. W ostatnim swoim meczu Podbeskidzie zaprezentowało się z dobrej strony i widać, że mają jasno określony cel, czyli utrzymanie w Ekstraklasie. Czeka nas trudne zadanie - zaznacza Fornalik.

Gospodarze są bez wątpienia faworytem, ale w poniedziałek to oni spróbują przełamać się po trzech meczach z rzędu bez zwycięstwa, a Podbeskidzie chce podtrzymać formę z poprzedniej kolejki. Górale w efektownym stylu, bo po pięknym golu Marko Roginicia, pokonali Lecha Poznań i dzięki temu wciąż są w grze o utrzymanie. Do przedostatniej Stali tracą obecnie trzy punkty, a po ich meczu w Gliwicach mielczan czeka jeszcze zaległe starcie z Rakowem. Margines błędu niemal się skończył.

Przeciwko gościom "grają" także liczby. Bielszczanie jeszcze nie odnieśli w tym sezonie zwycięstwa na wyjeździe i jeszcze nigdy nie wygrali w Gliwicach na poziomie Ekstraklasy. To już ostatni dzwonek na to, by przełamać tę niemoc.
Oglądaj mecz Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała w Player.pl >>>

NIE ZAGRAJĄ:

Po stronie gospodarzy zabraknie Tomasa Huka (pauza za żółte kartki) i Bartosza Rymaniaka (uraz). Beniaminek bez Filipa Modelskiego, Michała Rzuchowskiego (pauzy za żółte kartki) czy Kornela Osyry. Nie wiadomo co z Gergo Kocsisem.

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Malarczyk, Holubek - Sokołowski, Lipski - Alves, Chrapek, Steczyk - Świerczok
Podbeskidzie: Pesković - Baszłaj, Janicki, Rundić - Danielak, Hora, Bieroński, Ubbink, Mamić - Roginić, Biliński

Piast - Podbeskidzie TRANSMISJA TV

Spotkanie Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała zaplanowano na poniedziałek, 3 maja o godz. 15:00. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 (komentarz z audiodeskrypcją). Internetowy stream online dostępny jest na platformach ncplusgo.pl, canalplus.com i player.pl.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Kliknij w poniższy baner i przejdź do relacji!