Piast Gliwice

3

Polonia Bytom

1

• Polonia Bytom w siódmym spotkaniu z rzędu nie wygrał na wyjeździe i wciąż pozostaje na 17. miejscu w tabeli z trzema punktami przewagi nad Olimpią Elbląg.

• Polonia Bytom nigdy nie wygrała na wyjeździe z Piastem Gliwice, nie inaczej było dzisiaj. Dzisiejsze zwycięstwo było bardzo ważne dla podopiecznych Marcina Brosza, gdyż ponownie wrócili na 4. miejsce w tabeli ze stratą 6 punktów do Pogoni Szczecin. Było to godne pożegnanie z kibicami przed zimową przerwą.

• Tomasz Wajda nie doliczył ani minuty kończąc spotkanie tuż po upływie 90. minuty.

• Adrian Świątek był bliski strzelenia już trzeciej bramki głową, ale uprzedził go Balaż.

• Adrian Świątek strzelił dzisiaj pierwsze bramki w tym sezonie w lidze.

• ADRIAN ŚWIĄTEK PODWYŻSZA PROWADZENIE PIASTA! PO RZUCIE WOLNYM PODGÓRSKIEGO PIŁKA ODBIŁA SIĘ OD SŁUPKA I NAPASTNIK PIASTA PEWNIE DOBIŁ GŁOWĄ!!!

• Świerczok uderza, po kolejnym krótko rozegranym rzucie wolnym, ale został zablokowany przez Świątka.

• Trela w ostatniej chwili wyprzedził Alancewicza i w ostatniej chwili odciął go od dośrodkowania z prawej flaki.

• Po bramce na 2:1 gra się trochę uspokoiła.

• Ruben Jurado dośrodkowuje do Podgórskiego, ale w ostatniej chwili obrońca Polonii wyprzedził kapitana Piasta i wybił piłkę wślizgiem tuż nad poprzeczkę.

• Urban najpierw uderzał z dystansu, ale został zablokowany. Po chwili dośrodkował z rzutu rożnego na krótki słupek do Matrasa, ten chciał "przedłużyć" piłkę, jednak blokował go Świerczok znajdujący się tuż za nim.

• Kibice domagają się od swoich zawodników kolejnych bramek.

• GOOOOL! RUBEN FERNANDEZ STRZAŁEM GŁOWĄ Z LINII POLA BRAMKOWEGO WYPROWADZA SWÓJ ZESPÓŁ NA PROWADZENIE, PO KOLEJNEJ ASYŚCIE CICMANA.

• Nalepa wchodzi za Pietrzaka.

• Rafał Pietrzak zbyt wysoko uniósł nogę i będzie rzut wolny dla bytomian.

• Alancewicz próbował odpowiedzieć strzałem z dystansu, ale niecelnie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ADRIAN ŚWIATEK Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI TRAFIA DO PUSTEJ BRAMKI, PO PODANIU CICMANA!!! PIAST WRACA DO GRY...

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału doszedł Klepczyński, ale trafił minimalnie nad bramką. Kibice widzieli piłkę już w bramce.

• Urban uderza z 25 metrów i będzie tylko rzut rożny.

• Jean Paulista schodzi, za niego wchodzi Pokotyluk.

• GOOOOOOOOOOOOL!!! Jakub Świerczok po podaniu Mąki, uderzeniem po długim rogu pokonuje Trelę!!!

• Podgórski dośrodkowuj na głowę Rubena Jurado, ale Hiszpanowi brakowało kilka centymetrów by uderzył głową w wyskoku.

• Świerczok w sytuacji sam na sam z Trelą i trafia w bramkarza Piasta. Druga połowa zdecydowanie ciekawsza.

• Oblężenie bramki trwa w najlepsze - Światek z 5 metrów trafia w słupek!

• Podgórski bardzo mocno uderzył z narożnika pola karnego i trafił w boczną siatkę. Piłka otarła się o jednego z obrońców, dlatego będzie jeszcze rzut rożny.

• Ruben Jurado pojawia się za Kędziorę.

• Zmiana w Piaście, Światek za Buryana.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Przypominamy, że relacje live z tego meczu możecie śledzić też w naszej nowej aplikacji mobilnej! [ściągnij na iPhone] [ściągnij na Android]

• Koniec pierwszej połowy, w której wiele się działo, ale brakowało celnych strzałów.

• Łukasz Matusiak zastąpił kontuzjowanego Lukasa Killara.

• Po dośrodkowaniu Buryana, Podgórski odegrał piłkę głową do Cicmana, który zdecydował się na strzał z woleja, ale Balaż pewnie broni.

• Lukas Killar po tym jak zablokował strzał Podgórskiego, potrzebuje interwencji klubowych lekarzy, prawdopodobnie będzie niezbędna zmiana.

• Góral centrował z prawej strony, ale zrobił to bardzo nieudolnie, przez co obrońcy gliwiczan bez problemu wybili piłkę.

• Świerczok próbował odwrócić się z piłkę przed polem karnym, ale Krzycki pewnie wybił piłkę napastnikowi Polonii.

• Tomasz Podgórski po faulu na nim sam zdecydował się na strzał, ale trafił tym razem nad poprzeczką.

• Akcja Polonii prawą stroną, ale Klepczyński, wybiciem w aut zatrzymał kontratak gości.

• Dariusz Góral strzelał z 20 metrów, próbował trafić tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką i mało brakowało, by zaskoczył Trelę.

• Podgórski doszedł do bezpańskiej piłki przed polem karnym i natychmiast uderzył, ale piłka poszybowała 2 metry nad bramką.

• Alancewicz faulowany w środku pola.

• Zdenerwowany Vascak opuszcza boisko

• fotkapiast

• Pavol Cicman uderzył bardzo mocno, ale niecelnie, z pierwszej piłki po dośrodkowaniu z prawej strony.

• Jakub Świerczok także otrzymał żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem.

• Błażej Vascak fauluje w polu karnym Piasta, Jana Buryana i otrzymuje drugą zółtą kartkę w ciągu dwóch minut.

• Vascak dostaje żółtą kartkę.

• Po krótko rozegranym rzucie wolnym, Jakub Świerczok "huknął" z narożnika pola karnego, ale obok bramki.

• Pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu otrzymuje Jan Buryan za faul na Alancewiczu.

• Cicman uderzał z 25 metrów i nie był to zbyt udany strzał w jego wykonaniu, piłka przeturlała się obok bramki.

• Z rzutu wolnego centrował Paulista, ale nie udało się żadnemu z jego partnerów oddać strzału w polu karnym, dodatkowo Trela został sfaulowany i trzyma się za nos.

• Paweł Alancewicz oddał płaski strzał z 25 metrów, ale piłka poszybowała kilka metrów obok słupka.

• Dośrodkowanie Świerczoka z prawej strony, ale Rafał Pietrzak pewnie wybija piłkę.

• Dariusz Góral zagrał przepiękną piłkę w kierunku Daniela Mąki, ale zawodnikowi wypożyczonemu z Polonii Warszawa nie udało się przyjąć piłki.

• Urban zagrał prostopadłą górną piłkę do Kędziory, ale Balaż uprzedził napastnika Piasta.

• Podgórski na spalonym.

• Dośrodkowanie Urbana z prawej flanki z rzutu wolnego, ale Juraj Balaż pewnie chwyta piłkę.

• Świerczok strzelał z rzutu wolnego z 30 metrów ale nie udało mu się trafić do bramki.

• Świerczok faulowany i rzut wolny dla gości.

• Krzycki uderzał w polu karnym i piłka minimalnie minęła bramkę.

• Cicman dośrodkowywał z prawej strony, ale do piłki doszedł obrońca i wybił piłkę.

• Polonia Bytom rozpoczęła spotkanie!

• Jeśli chodzi o formę w ostatnich spotkaniach, to gospodarze nie przegrali na własnym boisku w lidze już od pięciu kolejnych meczów. Bytomianom wyjazdowe spotkanie nie wychodzą ostatnio najlepiej, już od 27 sierpnia nie udało im się wywieźć trzech punktów z żadnego stadionu. W 6 kolejnych spotkaniach zdobywając tylko 2 oczka.

• Sektor gości

• Jest bardzo prawdopodobne, że będzie to ostatnie spotkanie Jakuba Świerczoka w drużynie Polonii, gdyż coraz więcej "szumi" w mediach na temat zainteresowania Lecha Poznań i Wisły Kraków.

• Będzie to ostatnie spotkania w tej kolejce. Wczoraj Kolejarz Stróże dzięki zwycięstwu w spotkaniu z Flotą Świnoujście awansował na 4. miejsce. Dlatego też, Piast spadł na 5., z punktem straty do zespołu prowadzonego przez Przemysława Cecherza.

• Już za pół godziny odbędzie się derbowe spotkanie Piasta Gliwice z Polonią Bytom, w ramach 20. kolejki I ligi. Będzie to ostatnie spotkanie przed zimową przerwą. Na relację ze Stadionu Miejskiego gorąco zaprasza Paruyr Tovmasyan.