• A zatem w meczu sąsiadów z tabeli remis. Sędzia zakończył grę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! No i jest wyrównanie! Huk dla Piast - znowu!

• Jeszcze Holubek za Katranisa.

• Sędzia doliczył trzy minuty. Piast celuje w wyrównanie. Zdąży?

• Dwa strzały Piasta. Czerwińskiemu kompletnie nie wyszła dobitka. W pośpiechu wraca do obrony.

• Murawę opuścił strzelec jedynego gola. Zostanie najskuteczniejszym Polakiem w lidze, ale nie królem strzelców. Za Angielskiego wszedł Maurides.

• Za Kądziora pojawił się Mosór.

• Tymczasem żółtą kartkę obejrzał Sokół.

• Machado za Radeckiego.

• I jeszcze Vida za Kaputa.

• Wchodzi Konczkowski - za Torila.

• Duże zamieszanie pod bramką gości. Uderza Hateley. Płasko i w jednego z rywali.

• "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Radomiak gra!" - skanduje sektor gości.

• Kartka dla Łukasika.

• Ależ okazja na wyrównanie! Po rożnym Majchrowicz notuje pusty przelot. Zamykający dośrodkowanie Toril nie trafia do bramki.

• Hateley z dystansu, lecz na posterunku Majchrowicz, którego ściska Rossi.

• Zszedł też Nascimento. Za niego Nowakowski.

• Na boisku nie ma już Leandro. Za niego wszedł Sokół.

• Nieee... Ameyaw dostał piłkę na woleja, miał miejsce i czas, ale trafił wyraźnie nieczysto. Zero zagrożenia po rożnym.

• Seria kornerów dla Piasta poprzedzona strzałem tuż obok słupka.

• Piast na razie bez konkretów, choć częściej posiada piłkę. Ostatnie dośrodkowanie z lewej flanki nie znalazło adresata w polu bramkowym.

• Angielski zakłada ręce na głowę. Jest wkurzony, że właśnie tak skończył akcję. Po strzale piłka ląduje w trybunach.

• Huk otrzymał kartkę za faul na Radeckim.

• Kibice Piasta skandują: tylko zwycięstwo!

• No to gramy dalej. Wznawia Radomiak.

• Ameyaw za Pyrkę.

• Piłkarze schodzą do szatni na przerwę. Radomiak dość nieoczekiwanie ma zaliczkę.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Radomiak z bramką do szatni. Po odegraniu Nascimento nie myli się Angielski! Uderza bardzo ładnie. To jego 18. gol w sezonie.

• Łukasik... Blisko gola bezpośrednio z wolnego. Futbolówka o centymetry mija prawy słupek.

• Hateley źle dośrodkowuje z rożnego. Toril upada na murawę, sugerując że został trafiony w twarz.

• Gol dla Piasta? Nie, choć piłka wpada do siatki. Toril był na spalonym.

• Problemy ma też Cele. Trwa przerwa na interwencję sztabu medycznego.

• Łukasik utyka po faulu Kaputa.

• Kibice Radomiaka pozdrawiają Legię.

• Dwa strzały Radomiaka w jednej akcji. Angielski trafił w obrońcę, Leandro w bandę reklamową. Zupełnie nieudana dobitka z okolicy szesnastki.

• Katranis zwija się z bólu. Po nogach skopał go Leandro.

• Hateley zbyt głęboko dośrodkował w pole karne. Od bramki wznawia Majchrowicz. W Gliwicach wciąż świeci słońce.

• Do Gliwic przyjechało kilkuset kibiców Radomiaka. Machają flagami.

• Rossi upomniany za przeszkadzanie bramkarzowi w wykopie piłki.

• W sektorze gości odpalono pirotechnikę.

• Nascimento ładnie odnalazł Angielskiego w polu karnym. Napastnik Radomiaka nie zdołał sięgnąć piłki. Zamiast strzału jest strata.

• Kądzior wrzuca do Torila. Ten uderza z lewej nogi, ale źle. Piłka mija lewy słupek.

• Łukasik wrzuca z rożnego - za krótko. Potem dostaje piłkę zwrotną, lecz jest na spalonym.

• Leandro próbował wywalczyć rzut wolny, ale sędzia kazał mu wstać i grać dalej.

• Od początku to Piast operuje piłką.

• Sędzia dał znak. Od środka rozpoczął Piast.

• Piast w podstawowym komplecie strojów, Radomiak jest ubrany na biało.

• Radomiak walczy o obronę szóstego miejsca, a Angielski o koronę króla strzelców. Póki co ma o bramkę mniej niż Ishak czy Lopez.

• Na ławce Piasta zasiadł Plach. Słowak prawdopodobnie opuści klub. Czy zostanie w Polsce? To raczej niemożliwe, choć zainteresowanie wykazuje Lech.

• Ławka rezerwowych Radomiaka: Kochalski, Silva, Nowakowski, Machado, Żurawski, Sokół, Rondon, Maurides, Snopczyński.

• Ławka rezerwowych Piasta: Plach, Vida, Mosór, Holubek, Winciersz, Ameyaw, Konczkowski, Mokwa,

• Radomiak opadł z sił wiosną, a Piast jak co sezon wyglądał w tym czasie najlepiej. Dopiero na finiszu przegrał walkę z Lechią o miejsce gwarantujące udział w el. Ligi Konferencji.

• To mecz sąsiadów w tabeli. O ile piąte miejsce Piasta nie dziwi, o tyle szóste beniaminka z Radomia jak najbardziej. Jesienią ten zespół był rewelacją ligi. Dopiero na wiosnę wszystko się zepsuło; zwolniony został trener Banasik, wypłynęły afery z lekarzem, bazą treningową, agencją menadżerską... W przyszłym sezonie powtórzenie sukcesu będzie absolutnym majstersztykiem.

red

Piast Gliwice - Radomiak Radom ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Szkocki/Polska Press

Piast Gliwice - Radomiak Radom ONLINE. Dla gospodarzy koniec sezonu nastąpił już w poprzedniej kolejce. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika ani nie poprawią swojej pozycji w tabeli, ani nie spadną niżej. Są pewni piątego miejsca i z nastawieniem dobrego zakończenia rozgrywek podchodzą do starcia z Radomiakiem. Goście grają natomiast o pieniądze z Ekstraklasy przyznawane za wynik sportowy. Mogą zyskać lub stracić nawet milion złotych.

Piast - Radomiak ONLINE

Mecz z Piastem dla Radomiaka ma bardzo duże znaczenie. Radomianie na zakończenie sezonu mogą zająć bardzo dobre szóste miejsce, ale mogą także spaść na dziewiąte miejsce. Jest o co grać w Gliwicach. Fajnie byłoby udany sezon zakończyć wygraną z Piastem.
Zajęte miejsce ma spore znaczenie przy wypłacie premii od spółki prowadzącej rozgrywki. Środki dzielone między ekstraklasowców za wynik sportowy to przecież aż 33,5 procent z 230 milionów, czyli ponad 77 milionów złotych. W poprzednim sezonie różnica między 6 i 9 miejscem wyniosła ponad 900.000 złotych.

W historii meczów Radomiaka z Piastem sobotnia konfrontacja będzie szesnastą, ale dopiero drugą w ekstraklasie. W rundzie jesiennej w meczu rozegranym w Radomiu, padł wynik remisowy 2:2. Dwa gole dla zielonych strzelił Leandro Rossi. Bilans dotychczasowych meczów jest remisowy. Oba zespoły wygrały po 5 spotkań, i także pięć zakończył0 się podziałem punktów.

Piast - Radomiak STREAM

Mecz z Piastem ma duże znaczenie także dla Karola Angielskiego, napastnika Radomiaka, który może zostać najlepszym strzelcem PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022. Po 33 kolejkach prowadzą Mikael Ishak z Lecha Poznań i Ivi López z Rakowa Częstochowa z 18 golami. Karol Angielski ma na koncie 17 zdobytych bramek.

Mariusz Lewandowski, trener Radomiaka: Przygotowalismy się do ostatniego meczu w mikrocyklu tak, żeby kontynuować naszą dobrą dyspozycję i wygrać drugie spotkanie z rzędu. Chciałem sprawdzić zawodników pod względem fizycznym. Zrobiliśmy badania i będziemy porównywać te wyniki w następnych okresach. Wszystko to ma pomóc nam w udanym rozpoczęciu następnego sezonu.

Waldemar Fornalik, trener Piasta: Chcielibyśmy zakończyć tę bardzo dobrą wiosnę zwycięstwem. Przygotowujemy się do gry o trzy punkty. Różne rzeczy miały wpływ na to, że jesienią był taki niedosyt. Na pewno było nas stać na więcej tej jesieni. Zapewne, gdybyśmy zdobyli kilka punktów więcej, a w różnych okolicznościach traciliśmy te punkty, to z dużą dozą prawdopodobieństwa bylibyśmy w europejskich pucharach. Natomiast to co wydarzyło się na wiosnę było wyciągnięte prawie “na maksa”.

OSTATNIE MECZE:

Radomiak Radom - Piast Gliwice 2:2 (14.12.2021, Ekstraklasa)

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Piast: Plach - Reiner, Czerwiński, Mosór - Holubek, Kaput, Hateley, Konczkowski - Chrapek, Wilczek, Kądzior

Radomiak: Majchrowicz - Abramowicz, Cichocki, Rossi, Goncalo - Cele, Łukasik, Radecki - Machado, Angielski, Leandro

Mecz Piast Gliwice - Radomiak Radom TRANSMISJA TV

Sobotni pojedynek Piasta Gliwice z Radomiakiem Radom odbędzie się w sobotę o godzinie 17.30. Transmisja będzie pokazywana przez stację Canal+Sport w ramach relacji Multiligi+. W internecie spotkanie będzie do obejrzenia na platformie w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24.PL! Start o 17:30 - zapraszamy!